Tokių apsinuodijimo atvejų Turkijoje įvyksta gana dažnai, mat šalyje plačiai paplitusi nelegali alkoholinių gėrimų gamyba, o pilstukas neretai atskiedžiamas metanoliu – nuodinga medžiaga, galinčia pažeisti regos organus, kepenis ar net tapti mirties priežastimi.
Policija konfiskavo 102 tonas nelegalaus alkoholio ir sulaikė 13 asmenų, įtariamų jo prekyba, penktadienį žurnalistams pasakė Ankaros gubernatorius Vasipas Sahinas.
Nors gubernatorius apie tai neužsiminė, jo kanceliarija platformoje „X“ antradienį pranešė, kad „pastarosiomis dienomis padidėjo mirčių apsinuodijus padirbtu alkoholiu skaičius“.
Gubernatoriaus kanceliarijos atstovas naujienų agentūrai AFP paaiškino manąs, kad kalbama apie laikotarpį „nuo metų pradžios“.
Praėjusį mėnesį Stambule vos per keturias dienas apsinuodiję pilstuku mirė 38 žmonės, o iki sausio 17 d. dėl tos pačios priežasties reanimacijoje atsidūrė dar 26 asmenys.
Nuo to laiko nebūta jokių oficialių pranešimų apie naujas aukas ar intensyviosios priežiūros skyriuose gydomų pacientų sveikatos būklę.
Penktadienį naujienų agentūros AFP paprašytas suteikti naujos informacijos, Stambulo gubernatoriaus kanceliarijos atstovas pareiškė: „Mes to nekomentuosime“.
Nors Turkija iš esmės yra pasaulietiška šalis, valdant prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui, kuris, būdamas musulmonu, griežtai pasisako prieš alkoholio vartojimą, alkoholiniai gėrimai joje smarkiai pabrango.
Turkijos nacionalinio gėrimo rakijos butelis prekybos centre kainuoja 1 300 lirų (35 eurus), tuo tarpu minimali alga Turkijoje siekia vos 17 000 lirų.
Kritikų teigimu, būtent tokios kainos ir skatina pilstuko gamybą.
(be temos)
(be temos)