Ar kas nors dar mokosi rusų kalbos? Pereiti į pagrindinį turinį

Ar kas nors dar mokosi rusų kalbos?

2025-02-09 12:00

Per keletą pastarųjų metų rusų kalbos kursų populiarumas išblėso. Uostamiestyje šią kalbą mokytis renkamasi retai, o jeigu ir nusprendžiama tai daryti, sprendimą lemia darbas. Tačiau rusakalbiams lietuvių kalba – pirmoje vietoje, jos mokomasi dėl siekio lengviau integruotis į visuomenę ir susirasti patinkantį darbą.

Keičiasi: pastebima, kad atvykę į Lietuvą kitataučiai noriai mokosi lietuvių kalbos.
Keičiasi: pastebima, kad atvykę į Lietuvą kitataučiai noriai mokosi lietuvių kalbos. / Vestos Jašinskaitės fotomontažas

Už pamoką – 15 eurų

Virtualioje erdvėje yra nemažai skelbimų, kuriuose rašoma apie paslaugą nuotoliniu būdu arba gyvai mokytis rusų kalbos. Viena tokių mokytojų – klaipėdietė Danutė. Ji nurodė, kad norinčiųjų mokytis minėtos kalbos atsiranda pakankamai.

„Daugiausia tie, kurie dirba logistikos srityje, transporto inžinerijoje, administracijoje“, – vardijo Danutė.

Anot jos, dėl kainos sutariama individualiai. Tačiau interneto svetainėje nurodyta, kad pamoka kainuoja 15 eurų.

Bendrovės „Idioma“ atstovė pasakojo, kad kalbos mokymai Klaipėdoje dažniausiai vyksta nuotoliniu būdu, tad pasakyti, kiek tiksliai rusakalbių mokosi lietuvių kalbos, – sudėtinga. Šią kalbą dažniausia renkamasi dėl darbo reikalavimų.

„Dažniausiai renkasi dėl darbo, karjeros galimybių. Norint dirbti, pavyzdžiui, valstybės tarnyboje, dažniausiai reikia turėti B1 arba B2 lygį. Mokome ir lietuvių kalbos. Baltarusiai mokosi, ukrainiečių turime labai daug, o dėl rusų nė karto neteko susidurti“, – tikino atstovė.

Nėra jau dvejus metus?

Vieno uostamiesčio kalbų centro atstovė teigė, kad rusų kalbos kursų nėra pastaruosius dvejus metus.

„Anksčiau būdavo, ypač įmonės norėdavo apmokyti dėl darbo poreikio. Turėjome, kas domėjosi, teiravosi, bet iki mokymosi nebuvo prieita“, – teigė atstovė.

Tikrai yra labai didžiulis poreikis.

Tačiau ji pastebi, kad rusakalbiai lietuvių kalbą renkasi labai dažnai.

„Lietuvių kalba rusakalbiams – numeris vienas. Yra įvairių programų per Užimtumo tarnybą, taip pat labai daug kalbų mokyklų teikia savo programas, kad rusakalbiai ir anglakalbiai galėtų mokytis lietuvių kalbos. Yra reikalavimai, kad reikia išlaikyti pirmosios kategorijos egzaminą tiems, kurie tam tikrą laiką gyvena Lietuvoje. Tikrai lietuvių kalba rusakalbiams labai populiari ir ne tik pas mus, bet daugelyje kalbų mokyklų“, – tikino atstovė.

Jelena Butkevičienė. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Vokiečiams irgi aktualu

Tautinių kultūrų centro direktorė Jelena Butkevičienė pasakojo, kad šiemet rusakalbiai taip pat galės mokytis lietuvių kalbos šiame centre, tačiau dar reikia sulaukti patvirtinimo dėl finansavimo. Mokytis čia galės 24 rusakalbiai.

„Tikrai yra labai didžiulis poreikis. Ir mobilusis, ir stacionarus telefonas per dieną suskamba mažiausiai 20 kartų. Ir ne tik skambina, bet ir ateina. Tad poreikis tikrai jaučiamas. Aišku, visų priimti negalime“, – sakė J. Butkevičienė.

Anot jos, mokytis lietuvių kalbos nori ukrainiečiai, baltarusiai, azerbaidžaniečiai ir vokiečiai.

„Klaipėdoje ir Klaipėdos krašte yra nemažai mišrių šeimų, kai vienas sutuoktinių yra Lietuvos pilietis, o kitas – atvykęs iš Vokietijos. Ši iniciatyva atsirado tam, kad pagerintume atvykusiųjų integraciją“, – teigė J. Butkevičienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Lietuvių kalbos mokytoja

Šitame straipsnyje aiškiai pasakyta: Lietuviškai mokosi baltarusiai, daug ukrainiečių, rusų nepasitaikė. Homosovieticus - okupantų mentalitetas. Maskoliams nėra vietos Lietuvoje.
6
0
Reikia žinoti priešo kalbą

Ypatingai keiksmažodžių, kad pasakyti ką apie jį galvoji.
2
-1
Onė

Rusų kalbą mokėti būtina jei nusimušite piršta,kaip tada keiksitės
2
-1
Visi komentarai (16)

Daugiau naujienų