Gaisro ligoninėje baigtis – tragiška: gresia baudžiamoji byla? Pereiti į pagrindinį turinį

Gaisro ligoninėje baigtis – tragiška: gresia baudžiamoji byla?

2025-02-07 13:05 kauno.diena.lt inf.

Ketvirtadienio ryte Kauno klinikose mirė per gruodžio 18-osios gaisrą buvusiame Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus padalinyje, kuris iki šių metų sausio buvo įsikūrusęs Soboro pašonėje, nukentėjęs šios gydymo įstaigos darbuotojas. Nors radus jį sukniubusį ties gaisro židiniu ir pavyko atgaivinti, Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnams, sužinojusiems apie šį įvykį ne iš nukentėjusiojo darbdavių, o iš žiniasklaidos, apklausti nelaimėlio taip ir nepavyko. Tačiau jie neketina nuleisti rankų.

Kaip jau rašyta, Bendrasis pagalbos centras pranešimą apie tai, kad dega poilsio kambarys Gedimino gatvės 36-ąjį numerį turinčio pastato rūsyje tada užregistravo 5.50 val.

Portalo kauno.diena.lt žiniomis, apie gaisrą pranešusiam vyrui liepta skubiai palikti įvykio vietą. Tačiau į degančią ligoninę atskubėję ugniagesiai gelbėtojai rado jį sukniubusį rūsyje – prie koridoriaus, kuriame buvo gaisro židinys – 3x5 m patalpa, kurią ligoninės atsovė jau buvo linkusi įvardyti ne kaip poilsio kambarį, o kaip pagalbinę patalpą, durų.

Skubiai išnešę nelaimėlį laukan, ugniagesiai gelbėtojai jį atgaivino ir perdavė greitosios pagalbos medikams, kurie šį 67-erių metų vyrą dėl apsinuodijimo dūmais išvežė į Kauno klinikas. Nors medikų buvo apstu ir degusioje ligoninėje, jau ne pirmą kartą teko konstatuoti, kad panašių nelaimių atvejais, pagal egzistuojančią keistoką tvarką, yra laukiama atvykstant greitosios medikų.

Tuo tarpu ugniagesiai gelbėtojai, įvertinę objektą, kuriame kilo gaisras, į įvykio vietą atskubėjo penkiomis transporto priemonėmis. Be trijų autocisternų į šią neeilinę gaisravietę buvo pasiųstas ir štabo automobilis bei autokeltuvas – jeigu reikėtų evakuoti žmones iš viršutinių pastato aukštų. Šis, konstatavus, kad liepsnos ir dūmai verčiasi iš ligoninės rūsio, pakeliui buvo atšauktas.

Tačiau dėl kilusio gaisro ligoninės rūsyje buvo uždūminta laiptinė iki pat ketvirtojo aukšto. Ir iš jo į kitą korpusą teko evakuoti 21 ligonį. Tai atliko trylika ugniagesių kartu su penkiais ligoninės personalo darbuotojais.

Ugniagesiai gelbėtojai lokalizavo šį gaisrą labai greitai – apie tai buvo pranešta jau 5.58 val. O likvidavo 6.15 val. Tačiau užsibuvo gaisravietėje dar kelias valandas, vėdindami patalpas bei ieškodami galimai naujų gaisro židinių.

Skaitytojų nuotr.

Po šio gaisro užgesinimo ugniagesiai gelbėtojai teigė, kad tiria kelias galimas versijas, kas jį sukėlė. Tačiau galimo tyčinio padegimo versijos tarp jų nėra. Ir neaišku, ar buvo likusi viena iš prielaidų, kuri, portalo kauno.diena.lt žiniomis, nebuvo atmesta, dar ne visiems ugniagesiams gelbėtojams grįžus iš įvykio vietos, – kad per jį nukentėjusiam ligoninės pagalbiniam darbuotojui galėjo būti leista rūsyje, kuriame kilo gaisras, ilsėtis, nakvoti ar net gyventi.

Kauno policijos atstovė tada teigė, kad jos kolegos jokio tyrimo dėl šio gaisro nepradėjo, nes kol kas tam priežasčių nėra, kadangi po pirminės įvykio vietos apžiūros ugniagesiai padegimo neįtaria. Todėl tik surinkta medžiaga pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už nesunkų sveikatos sutrikdymą dėl neatsargumo. Ši medžiaga perduota teritoriniam policijos komisariatui pagal įvykio vietą – aplinkybių patikslinimui.

Vėliau Kauno policijos atstovė informavo, kad atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą nesant nusikalstamos veikos sudėties. Iki to laiko ugniagesiai gelbėtojai įvardijo ir gaisro priežastį – elektros įrenginių, prietaisų ar elektros instaliacijos gedimas. Patalpoje, kurioje buvo gaisro židinys, ligoninė teigė laikiusi savo reikmėms naudojamas spinteles bei elektros prietaisus.

Kaip jau užsiminta, nors per gaisrą ligoninėje nukentėjo jos darbuotojas, Valstybinės darbo inspekcijos Kauno skyriaus pareigūnai apie tai sužinojo tik iš žiniasklaidos. Ligoninės darbų saugos specialistė jiems teisinosi neskubėjusi pranešti apie šį įvykį, nes laukė pažymos iš Klinikų apie nukentėjusiojo sveikatos būklę. Pranešti apie įvykį darbe, per kurį nukentėjo įstaigos darbuotojas, privalu tik jam žuvus ar patyrus sunkią traumą.

Darbo inspektoriai, susiekę su Klinikomis, pradėjo šį tyrimą savo iniciatyva. Portalo kauno.diena.lt žiniomis, dėl apdegusių kvėpavimo takų nelaimėlis iš karto pateko į reanimacijos specialistų globą. Ir darbo inspektoriai bergždžiai laukė medikų leidimo, kada bus galima jį apklausti.

Tačiau to belaukdami, veltui laiko neleido – išsiaiškino, kad gaisras kilo prieš pat nukentėjusiojo darbo laiko pradžią.

Skaitytojų nuotr.

Nukentėjusiajam mirus, Valstybinė darbo inspekcija savo tyrimą tęs ir toliau aiškinsis tragedijos aplinkybes bei priežastis. O po to perduos, kaip yra privalu, šio tyrimo medžiagą prokuratūrai.

Nuo šio tyrimo baigties priklausys, ar gaus žuvusiojo artimieji išmoką iš „Sodros“ ir, ar nėra dėl to, kas įvyko, ir jo darbdavių kaltės – ar jis buvo supažindintas su priešgaisrinės saugos reikalavimais ir, kaip elgtis kilus gaisrui.

Panašu, kad po tokios šio gaisro atomazgos ikiteisminį tyrimą pradės ir teisėsauga.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Jūs

Runkeliai galit įsivaizduot kad ligoninėse daktarai nemoka pirmos pagalbos suteikt kviečia greitukę če normalu ane
0
0
Antanas

dabar gydytojai uždirbinėja privačioms sveikatos įstaigoms iš paskatinto sveikatos ministreijos leidimo net ir juokingiausiu atveju ištirti pacientą magnetinio rezonanso tyrimu. Siunčia į kairę ir dešinę, tik eikit ir tirkitės, nes negaliu nustatyti diagnozės. Ir duoda privačios įstaigėlės vizitinę, eik ten, nors visai nedidelė eilė ir valdiškoje poliklinikoje. Kai padarys tyrimą tada ir ateikit, pradėsiu gydymą arba pasakysiu kad sveikas. Greičiausiai sveikas, nes tyrimas brangus, pinigėliai išplauti privačioje klinikoje, o toliau nesvarbu. Dieduk eik namo. Esi senas, čia liga negydoma. Mirk namuose. Va kaip dabar gydo. Jeigu skauda sakykim abi kojas, tai pirmiau daro vienos kojos tyrimą, o po dviejų dienų antrą koją ir pasiima dvigubai. Tokios spekuliacijos imasi tik mūsų plėšikų privačios klinikos.
3
0
kaunietė

Tyrėjų neprileido prie nukentėjusiojo? Gal norėjo paslėpti galus?.. Juk dabar čia ta pati ligoninė.
7
-1
Visi komentarai (10)

Daugiau naujienų