Savivaldybė: po įspėjimo dėl baro „Trip“ gauti 48 pranešimai

Sostinės savivaldybė pripažįsta, kad dėl baro „Trip“ gauta pusšimtis pranešimų net po įspėjimo, bet tiki, kad baro administracija geranoriškai sprendžia problemas.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarsto, ar bare – klube apriboti prekybos alkoholiu laiką. Šiuo metu parengtas tarybos sprendimo projektas „Dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo bendrovei „Bimbirimbam“ priklausančiame bare Gedimino pr. 31“, siūloma uždrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais bare nuo 2 val. iki 8 val. Šiuo metu licencija prekiauti alkoholiu klube – bare yra neribota – galima parduoti alkoholį visą parą.

Savivaldybė pateikė atsakymą, kad dėl baro – klubo buvo gauta daug pranešimų iš policijos, aplinkinių įstaigų bei gyventojų.

2012 m. liepos 2 d. gautas Lietuvos statistikos departamento pranešimas dėl baro Gedimino pr. 31 galimai netinkamos veiklos:  aplaistytas ir šiukšlinas šaligatvis, alkoholiniai gėrimai vartoti viešojoje vietoje

2012 m. rugsėjo 14 d. gautas Gedimino prospekto gyventojų kolektyvinis prašymas dėl keliamo triukšmo nakties metu, muzikos, sklindančios iš baro „Trip“, šiukšlino šaligatvio bei prašymo apriboti alkoholinių gėrimų pardavimo laiką minėtame bare ir jo darbo laiką nuo 11 val. iki 23 val.

2012 m. spalio 1 d., 15 d. ir lapkričio 5 d. gauti Gedimino pr. 33 namo gyventojų pranešimai apie baro „Trip“ naktimis keliamą triukšmą. Gyventojai pranešė, kad informuoja apie triukšmą ir prašo pagalbos telefonu 112 (rugsėjo 14 d., 21 d., 28 d., spalio 10 d., 11 d., 26 d. 27 d., lapkričio 1 d., 2 d. ir 3 d.).

2012 m. rugpjūčio 24 d. posėdyje Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisija įspėjo 2 mėnesiams bendrovę „Bimbirimbam“ dėl triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių bei teisės pažeidimų prevencijos priemonių.

Po įspėjimo, Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto trečiasis policijos komisariatas informavo, kad nuo 2012 m. liepos 26 d. iki lapkričio 12 d. Bendrojo pagalbos centro telefonu Nr. 112 dėl įvykių bare ir prieigose buvo užregistruoti 48 pranešimai, pateiktas jų sąrašas. Policija siūlo apriboti baro „Trip“ darbo ir prekybos alkoholiniais gėrimais laiką.

Bendrovės „Bimbirimbam“ atstovai, pasak savivaldybės, dalyvavo rugpjūčio 24-osios ir kitose Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo komisijos posėdžiuose.

Spalio 30-ąją „Bimbirimbam“ pateikė raštą, nurodant triukšmo prevencijos įgyvendinimo ataskaitą:

1. Atidarytas klubas (pagrindinis triukšmo šaltinis persikėlė į rūsį);

2. Apsaugos darbuotojai dirba kasdien (kontroliuojami klientai keliantys triukšmą ir kitas problemas lauke);

3. Prie įėjimo kabinama akustinė užuolaida;

4 . Reguliariai valoma lauko teritorija priešais barą;

5. Su atliekų tvarkymo įmone suderintas šiukšlių vežimo grafikas (nebeliko šiukšlių pertekliaus).

2013 m. sausio 8 d. bendrovė „Bimbirimbam“ pateikė raštą, kuriame pranešama, kad baro administracija, siekdama išsaugoti neapribotą alkoholio licenciją ir pagerinti santykius su kaimynais imasi renginių programos pakeitimų. Nuspręsta atsisakyti klubo patalpose vykstančių ketvirtadienio bei šeštadienio vakarėlių. Nuo 2013 m. turės tik vieną klubinį vakarėlį per savaitę – penktadieniais.

Baro – klubo „Trip“ direktoriaus pavaduotojas Rolandas Pumputis trečiadienį „Vilniaus dienai“ patvirtino, jog įdėta daug pastangų, kad „Trip“ veikla nekeltų nepatogų kaimynams.

„Ėmėmės labai daug priemonių, investavome labai daug pinigų, kad būtų panaikinti visi veiklos trūkumai. Pagrindinė problema buvo garsas ir apsauga. Nusamdėme daugiau apsaugos darbuotojų darbo dienomis. Prie durų įrengėme akustinę užuolaidą, apačioje žemų dažnių garsiakalbiui pastatėme garso procesorių, kad būtų sumažintos amplitudės dažnių diapazonų, kurie yra problemiški, sukelia rezonansus. Stengiamės saugoti, kad diskžokėjai muzikos neleistų per garsiai“, - vardijo R. Pumputis.


Šiame straipsnyje: barasTriplicencija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių