Optimistų pagausėjo: daugiau gyventojų turi vilčių sutaupyti

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis 2012 m. birželio mėn. buvo minus 15 ir, palyginti su gegužės mėn., padidėjo 4 procentiniais punktais, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Palyginti su praėjusiu mėn., gyventojai optimistiškiau vertino savo galimybes bent kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn., mažiau gyventojų prognozavo, kad bedarbių skaičius toliau augs, o šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. blogės.

Birželio mėn. 12 procentų gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis per praėjusius 12 mėn. pagerėjo, 35 procentai – kad pablogėjo, 53 procentai – kad nepasikeitė (gegužės mėn. – atitinkamai 7, 41 ir 51 proc.). Vertindami tikėtinus savo šeimos finansinės padėties pokyčius per artimiausius 12 mėn., 14 procentų gyventojų vylėsi, kad ji pagerės, 24 procentai manė, kad jų finansinė padėtis prastės (gegužės mėn. – atitinkamai 15 ir 25 proc.). 58 procentų gyventojų vertinimu, jų namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius metus nesikeis.

Vertindami šalies ekonominę padėtį, 18 procentų gyventojų teigė, kad per praėjusius metus ji pagerėjo, 43 procentai – kad pablogėjo, 39 procentai – kad nepasikeitė (gegužės mėn. – atitinkamai 13, 53 ir 33 proc.). 23 procentai gyventojų manė, kad šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn. truputį pagerės, 28 procentai – kad pablogės, 46 procentai teigė, kad padėtis išliks tokia pati (gegužės mėn. – atitinkamai 23, 32 ir 41 proc.).

Birželio mėn., kaip ir gegužės mėn., 19 procentų gyventojų tikėjosi artimiausius 12 mėn. bedarbių skaičių mažėsiant, 36 procentai prognozavo, kad jis ir toliau augs (gegužės mėn. – 42 proc.).

Savo galimybes bent kiek sutaupyti per ateinančius 12 mėn. gyventojai vertino optimistiškiau nei gegužės mėn. Gyventojų, besitikinčių nors kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn., dalis padidėjo 3 procentiniais punktais.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis mieste ir kaime birželio mėn. skyrėsi 2 procentiniais punktais: mieste jis buvo minus 15, kaime – minus 17. Palyginti su praėjusiu mėn., mieste vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 2, o kaime – 5  procentiniais punktais.

Vartotojų pasitikėjimo rodiklio augimą kaime lėmė geresnės visų jo sudedamųjų dalių prognozės. Kaimo gyventojų, visiškai nesitikinčių sutaupyti per artimiausius 12 mėn., dalis sumažėjo nuo 41 iki 34 procentų, o manančių, kad bedarbių skaičius per artimiausius 12 mėn. augs, – nuo 48 iki 41 procento. Truputį optimistiškiau kaimo gyventojai vertino savo namų ūkio finansinės padėties ir šalies ekonominės padėties perspektyvas.

Miesto gyventojų vartotojų pasitikėjimo rodiklio didėjimą lėmė optimistiškesnės bedarbių skaičiaus kitimo ir galimybės bent kiek sutaupyti per ateinančius 12 mėn. prognozės.

Per metus (2012 m. birželio mėn., palyginti su 2011 m. birželio mėn.) vartotojų pasitikėjimo rodiklis padidėjo 1 procentiniu punktu. Palyginti su praėjusiais metais, gyventojai geriau vertino savo galimybę bent kiek sutaupyti per artimiausius 12 mėn.: besitikinčiųjų sutaupyti dalis padidėjo nuo 22 iki 28 procentų. Tačiau mažiau gyventojų manė, kad bedarbių ateinančiais metais mažės: taip manančiųjų sumažėjo nuo 27 iki 19 procentų.

Taip pat sumažėjo – nuo 28 iki 23 procentų – gyventojų, besitikinčių šalies ekonominės padėties pagerėjimo. O namų ūkio finansinės padėties artimiausiais 12 mėn. prognozių balansas, palyginti su praėjusių metų birželio mėn., nepasikeitė. Šiek tiek sumažėjo gyventojų, prognozuojančių teigiamus ar neigiamus savo namų ūkio finansinės padėties pokyčius, ir padaugėjo permainų nesitikinčių gyventojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

kano

kano portretas
kieno ten motina ta viltis???

vejas

vejas portretas
Visu pirma, pradeti reikia nuo valdzios poziurio. Kol valdzios poziuris toks, koks yra, tol problemos neissprendziamos. Labai laukiu Seimo rinkimu, kai pasikeis valdzia, kai ateis zmones, turintys kitoki poziuri i Lietuvos gerove. Neseniai skaiciau tvarkieciu rinkimu programa. Labai patiko. Noriu gyventi Treciojoje Respublikoje! Balsuosiu uz partija TVARKA IR TEISINGUMAS.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių