KTU studentai sukūrė prietaisą ligonių reabilitacijai

  • Teksto dydis:

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai pasiūlė inovatyvų sprendimą, padėsiantį sveikti sunkias traumas patyrusiems ligoniams. Idėjos kūrėjai ją pristatė pasaulio „startuolių“ Mekoje – Silicio slėnyje – ir pateko tarp penkių geriausiųjų inovacijų konkurse „Silicon Valley Innovation Challenge“.

Septynių narių komanda vienija skirtingų specialybių studentus, kurių idėjos inovacijai papildė viena kitą, rašoma universiteto pranešime. „Pradėjome nuo simuliacinių šarvų kūrimo įvairiems žaidimams ir virtualios tikrovės akinių-šalmo, kuris leistų pamatyti kitą tikrovę, o baigėme prietaisu, skirtu ligonių reabilitacijai“, – pasakoja Elektros ir valdymo inžinerijos fakulteto studentas Tadas Spundzevičius. Studentų pristatyta inovacija – tai egzoskeletas, arba roboto kostiumas su virtualios tikrovės akiniais. Egzoskeletas – tai tarsi išorinis žmogaus kūno kiautas. Prijungtas prie energijos šaltinio, jis padeda paralyžiuotiems ir riboto judumo žmonėms lengviau atlikti judesius, treniruotis ir greičiau sveikti.

Nors pasaulyje yra egzoskeleto technologija paremtų prietaisų, KTU studentų idėja vienintelė įtraukia ir virtualios tikrovės elementą. „Vilkėdamas mūsų sukurtu kostiumu žmogus jaustų, jog jis atlieka ne nuobodžius, monotoniškus pratimus, o, pavyzdžiui, lipa į kalną, mankštinasi paplūdimyje, vaikštinėja po mišką. Mūsų sukurti virtualios tikrovės akiniai padeda persikelti į bet kurią pasaulio vietą, o reabilitacijos klinikose šis kostiumas galėtų būti naudojamas specialiose patalpose su įvairiomis kliūtimis ir papildomais, pavyzdžiui, kvapo ar garso efektais“, – sako Tadas.

Studentų komanda susibūrė kurse „Technologijų antreprenerystė“. Šis vienintelis Lietuvoje kursas, skirtas inžinierinių ir technologijų specialybių studentams, interaktyviais mokymo metodais skatina paversti inžinerines idėjas išradimais ir pristatyti jas potencialiems investuotojams. Dėstytojų paskatinti, studentai užpildė paraišką dalyvauti tarptautiniame konkurse „Silicio slėnio inovacijų konkursas“ (angl. Silicon Valley Innovation Challenge). Keturi komandos nariai – Laima Masalevičiutė, Rūta Mejerovičiūtė, Lukas Gerbenis ir Aurimas Brazaitis – pristatę idėją Silicio slėnyje Kalifornijoje (JAV) pateko tarp penkių geriausiųjų pretendentų. Studentų kelionę parėmė Kauno technologijos universitetas.

 

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių