Kauno „Žalgiris“ iškovojo V.Garasto taurę

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienio vakarą iškovojo pirmąjį šį sezoną titulą. Jie tapo Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykusio tarptautinio šešių komandų krepšinio turnyro V.Garasto taurei laimėti nugalėtojais.

Rungtynių eiga

Varžybas abi komandos pradėjo nervingai. Pirmieji šaltakraujiškumą atgavo „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai, kurie per pirmąsias pirmojo kėlinio minutes „Žalgirio“ krepšį atakavo tik nuo tritaškio linijos.

Rusijos krepšininkai pataikė net keturis taiklius tolimus metimus ir įpusėjus kėliniui pirmavo 12:5.

Pirmajam kėliniui persiritus į antrąją pusę, ramybė grįžo ir į „Žalgirio“ žaidimą. Surengę kelias greitas atakas kauniečiai, iki kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes, prisivijo varžovus 15:11.

Tačiau „Lokomotiv“ krepšininkai po sėkmingų kauniečių atakų nesutriko, o dar labiau padidino savo tempą.
Baigę kėlinį įspūdingu dėjimu, „Lokomotiv“ krepšininkai išsiveržė į priekį 27:18.

Antrojo kėlinio pradžią sėkmingiau sužaidė kauniečiai. Jie per dvi minutes varžovams leido pelnyti tik du taškus, o patys įmetė šešis – 24:29.

Sužaidus kiek daugiau nei tris antrojo kėlinio minutes, žalgiriečiai, po taiklaus M.Kupšto metimo, sušvelnino skirtumą iki keturių taškų – 28:32. Tačiau „Lokomotiv“ atsakas buvo taiklus tritaškis ir rezultatas tapo 28:35.

M.Kupšas tęsė savo sėkmingą pasirodymą, pelnė du taškus, privertė prasižengti varžovą ir taikliai realizavo baudos metimą. Po akimirkos dar viena sėkminga ataka, kurios smaigalyje atsidūrė V.Čižauskas ir „Žalgiris“ pirmą kartą šiose varžybose, įpusėjus antrajam kėliniui, persvėrė rezultatą savo naudai – 37:35.

Persvarą įgijęs „Žalgiris“ tempo nemažino ir tik didino skirtumą. Jie trijų minučių atkarpą sužaidė rezultatu 8:1 ir, iki antrojo kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei 2 min., atitrūko nuo varžovų 45:36.

Per paskutiniąsias dvi antrojo kėlinio minutes žalgiriečiai pašėlo ir jam pasibaigus pirmavo jau 56:38.

Antrajame kėlinyje atsigavę žalgiriečiai pelnė net 38 taškus, o „Lokomotiv“ krepšininkams leido įmesti vos 11.

Rezultatyviausiai pirmojoje varžybų dalyje „Žalgirio“ gretose rezultatyviausiai žaidė J.Dentmon, pelnęs 15 taškų, M.Kupšas įmetė 10, V.Čižauskas – 8.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui nesportine pražanga buvo nubaustas žalgirietis V.Lipkevičius. Tuo pasinaudoję „Lokomotiv“ krepšininkai pelnė du baudos metimus, „įsmeigė“ tritaškį ir sugebėjo sumažinti skirtumą iki 12 taškų – 59:47.

„Žalgiriui“ vis sunkiau sekėsi stabdyti įsibėgėjusius „Lokomotiv“ krepšininkus, pro juos prasibrauti iki krepšio. Sužaidus keturias trečiojo kelinio minutes komandas skyrė tik 7 taškai – 64:57.

Kauniečiai trečiajame kėlinyje tarsi įkrito į duobę – iki jo pabaigos likus žaisti keturias minutes turėtas 18 taškų skirtumas beveik visiškai ištirpo – 64:60.

Tuomet iniciatyvos ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas. Jis pelnė du taškus ir dar privertė varžovus prasižengti puolant. Uždirbęs du baudos metimus P.Jankūnas juos abu realizavo ir padidino skirtumą iki 8 taškų – 68:60.

Trečiojo kėlinio pabaigą kauniečiai sužaidė itin sėkmingai. Jie pusantros minutės atkarpą sužaidė 8:0 ir išsiveržė į priekį rezultatu 76:62.

„Lokomotiv“ krepšininkams baudos metimais pavyko šiek tiek sušvelninti skirtumą, tačiau jį vėl atkūrė M.Kupšas – 78:64.

Tačiau paskutiniąją sekundę varžovai atakavo taikliai iš po krepšio ir trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 78:66.

Per pirmąją ketvirtojo kėlinio minutę „Žalgirio“ pasiekimas – trys komandinės pražangos. O „Lokomotiv“ krepšininkai taikliai atakavo nuo tritaškio metimo linijos, pridėjo dar du taškus ir sušvelnino skirtumą iki 7 taškų – 78:69.

Po akimirkos varžovai į žalgiriečių krepšį įmetė dar vieną tritaškį ir rezultatas ištirpo iki 4 taškų – 80:76.

Varžybų įtampa kulminaciją pasiekė beveik įpusėjus ketvirtajam kėliniui, nes „Lokomotiv“ sugebėjo išlyginti rezultatą – 80:80.

Tuomet iniciatyvos vėl ėmėsi P.Jankūnas, pelnęs du taškus su pražanga ir realizavęs baudos metimą – 83:80.

Varžovų surengta ataka nebuvo rezultatyvi, o jų krepšio link besiveržusį V.Čižauską „Lokomotiv“ krepšininkai sugebėjo sustabdyti tik pražangomis. Žalgirietis taikliai metė nuo baudų metimo linijos – 85:80.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti tris minutes, taikliai paskutiniąją atakos sekundę metė P.Jankūnas ir atkūrė šiek tiek saugesnį skirtumą – 90:82.

Tačiau į tai „Lokomotiv“ atsakė tritaškiu – 90:85. „Žalgirio“ ataka buvo nerezultatyvi, o „Lokomotiv“ dar kartą smeigė tritaškį ir iki kėlinio pabaigos likus žaisti dvi minutes vėl atkurta intriga – 90:88.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti minutę „Lokomotiv“, panašu, patys patikėjo, kad šiose varžybose jie pataikys kone visus tritaškius. Todėl užtikrintai įmetė dar vieną ir persvėrė rezultatą savo naudai – 90:91.

„Žalgiris“ atsakė dvitaškiu ir susigrąžino minimalų pranašumą – 92:91. Komandos per keliolika sekundžių apsikeitė taikliais dvitaškiais metimais – 94:93.

Toks rezultatas buvo iki kėlinio pabaigos likus žaisti 4 sekundes. „Lokomotiv“ pražanga sustabdė J.Dentmoną ir jo ranka prie baudų metimo linijos nesudrebėjo – 96:93.

Per likusias tris sekundes „Lokomotiv“ nebesugebėjo nieko sukurti.

„Žalgiris“ šventė pergalę rezultatu 96:93 ir pirmą kartą iškovojo V.Garasto taurę.  Ją kauniečiams įteikė pats Vladas Garastas.

Rezultatyviausiai žalgiriečių gretose šiose varžybose žaidė J.Dentmon, pelnęs 21 tašką, P.Jankūnas įmetė 19 taškų.

Šiame turnyre geriausiu "Žalgirio" žaidėju pripažintas J.Dentmon.

Situacija prieš rungtynes

Kelias. Abu finalo dalyviai  Vlado Garasto taurės turnyro lemiamą etapą pasiekė vingiuotais keliais. Pirmajame mače žalgiriečiai 77:79 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“, tačiau 72:56 sutriuškino „Nižnij Novgorod“ (Rusija) klubą. Krasnodaro ekipa, kuriai neatstovauja Lietuvos rinktinėje užimtas gynėjas Mantas Kalnietis, starte taip pat pralaimėjo – 83:89 Kijevo „Budivelnik“ komandai. Tačiau po to rusai įtikinamai 96:77 nugalėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą.