„Sampdoria“ namuose „Kaunui“ nepaliko vilčių

Pirmasis istorijoje lietuvių klubo susitikimas su Italijos ekipa baigėsi tragiškai - Lietuvos čempionas "Kaunas" svečiuose nesugebėjo pasipriešinti įspūdingai žaidusiai Genujos "Sampdoria" komandai ir pralaimėjęs net 0-5 prarado visus šansus pratęsti istorinį žygį Europoje dar toliau.

Atsakomosios rungtynės Kaune bus žaidžiamos spalio 2 dieną. Pirmojo etapo poros nugalėtojas įgyja teisę žaisti UEFA taurės grupių varžybose.

Genujos "Luigi Ferrari" stadionas
Teisėjas - Steve Tannerq

"Sampdoria" 5 - 0 "Kaunas"
14' [1 - 0] Emiliano Bonazzoli
21' [2 - 0] Emiliano Bonazzoli
36' [3 - 0] Antonio Cassano
57' [4 - 0] Antonio Cassano
90' [5 - 0] Bruno Fornaroli
86' Vytautas Lukša ("Kaunas") pašalintas iš aikštės

Abi komandos rungtyniavo ganėtinai skirtingomis taktinėmis schemomis - "Sampdoria", kurios gretose žaidė ir Marius Stankevičius, rungtyniavo su trimis gynėjais schema 3-5-2, o "Kaunas" pasirinko penkių nominalių gynėjų taktiką su keturiais saugais ir vieninteliu Rafaeliu Ledesma priešakyje.

Aikštės šeimininkai demonstravo savo pranašumą nuo mačo pradžios, tačiau "Kaunui" sekėsi - kartą visiškai šalia vartų smūgiavo Gennaro Delvecchio, puikios progos baudos aikštelėje neišnaudojo Antonio Cassano, kurio smūgį atrėmė Estebanas Dreeris, o po galingo Angelo Palombo šūvio iš toli kamuolys sudrebino skersinį.

Svečiams pavyko atsakyti tik nelabai pavojingu tolimu Pascalio Mendy smūgiu.

Pirmasis įvartis krito po standartinės situacijos. E.Bonazzoli pergudravo Irmantą Zelmiką kovoje dėl pozicijos ir smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus. Po kelių minučių dar vieną E.Bonazzoli smūgį atrėmė E.Dreeris, tačiau netrukus jis jau nebegalėjo pagelbėti savo komandai. A.Cassano baudos aikštelėje "rado" laisvą Juaną Pablo Bottineli, ir nors šio gynėjo muštas kamuolys pataikė į komandos draugą, pakartotiniu smūgiu E.Bonazzoli iš arti sušaudė "Kauno" vartininką.

Šeimininkai po įmuštų pirmų dviejų įvarčių atidavė iniciatyvą "Kaunui", ir už tai galėjo būti nubausti, tačiau 31 minutę po Kęstučio Ivaškevičiaus netikėto tolimo smūgio kamuolys praskriejo šalia virpsto. Tai buvo bene vienintelis šviesos spindulėlis "Kauno" žaidime, o 36 minutę Lietuvos čempionus į dar didesnį nokdauną pasiuntė A.Cassano. Jis baudos aikštelės krašte apgavęs Mindaugą Bagužį pasiuntė kamuolį į apatinį tolimąjį vartų kampą.

Tragiško starto priblokšti kauniečiai kėlinio pabaigoje dar sugebėjo surengti vieną pavojingesnę ataką, bet K.Ivaškevičius užuot perdavęs kamuolį komandos draugams nusprendė smūgiuoti, ir šeimininkams pavyko apsiginti.

Bandydamas gyvinti žaidimą antrajame kėlinyje "Kauno" treneris Jose Couceiro į aikštę metė Artūrą Rimkevičių, bet jam pasireikšti pavyko jau tik kiek vėliau - po pertraukos toliau dominavo "Sampdoria" futbolininkai, kurie neišnaudojo dviejų panašių šimtaprocenčių progų. Atsidūręs vienas prieš E.Dreerį pirmas į vartus nepataikė E.Bonazzoli, o po septynių minučių tą patį pakartojo ir G.Delvecchio.

57 minutę "Sampdoria" dar kartą pasinaudojo "Kauno" žaidėjų neapdairumu ir padidino persvarą. E.Bonazzoli prie baudos aikštelės uždirbo baudos smūgį ir A.Cassano iš 18 metrų pasiuntė kamuolį pro "skylę" varžovų gyvatvorėje į E.Dreerio nedengiamą vartų pusę.

"Kaunui" pavyko grasinti tolimu Nukri Mančchavos smūgiu, po kurio savo vartus turėjo gelbėti vartininkas Antonio Mirante, aktyviai žaidė ir A.Rimkevičius. Tačiau tai buvo daugiau retenybė, nes "Sampdoria" ekipa atsipalaidavusi pati sukūrė dar ne vieną progą.

Po gražaus prasiveržimo kraštu šalia virpsto smūgiavo Bruno Fornaroli, vėliau pastarojo perdavimas "žirklėmis" baigėsi tuo, kad G.Delvecchio keliu iš arti muštą kamuolį atrėmė E.Dreeris. Pora kartų įmušti į savo gimtojo miesto klubo vartus pabandė ir nuolat pavojų dešiniajame krašte kėlęs M.Stankevičius, bet vienas jo baudos smūgis buvo kiek netikslus, o po kampinio ir smūgio galva apsigynė vartininkas E.Dreeris.

Mačo pabaiga buvo jau tik formalumas, bet "Kaunas" sugebėjo dar labiau susikomplikuoti sau situaciją. Antrą geltoną kortelę užsidirbo Vytautas Lukša, kuris dabar turės praleisti ir atsakomąjį susitikimą, o prasidėjus pridėtiniam laikui "Sampdoria" pavertė rezultatą gėdingu "Kaunui". Daniele Dessena iš kairiojo krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę B.Fornaroli, kuris atsipalaidavęs nuo gynėjų įsmeigė paskutinę vinį į "Kauno" ekipos "karstą".

Šeimininkai triumfavo rezultatu 5-0, o "Kaunas" patyrė didžiausią nesėkmę klubo dalyvavimo Europos taurėse istorijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių