Galiūnų varžybose Ž.Savickas pirmąją vietą pasidalijo su rusu

Sekmadienį vykusiame pasaulio galiūnių čempionų lygos septintajame etape lietuvis, po šešių rungčių iškovojęs 64 taškus, užėmė pirmą vietą ir bendroje įskaitoje su 150 taškų užima lyderio poziciją.

Lenkijoje Trzebnicos mieste vykusioje varžybose tiek pat taškų surinko ir rusas Michailas Kokliajevas, kuris su Ž. Savicku pasidalino pirmąją vietą.

Netoli Vroclavo vykęs čempionų lygos etapas labai sėkmingai susiklostė Ž. Savickui. Stipruolis, laikydamas 25 kilogramų svarsčius, pasiekė pasaulio rekordą. Lietuvis svorį ištiestomis rankomis išlaikė 1 min. 19,43 sek. Galiūnas buvo nepralenkiamas ir aštuonių statinių metime į penkių metrų aukštį, kur iškovojo pirmąją vietą.

Lietuvio oponentas M. Kokliajevas triumfavo sujungtoje svarmens ir rąsto kėlimo rungtyje. Jis 160 kg ir 180 sveriančius rąstus ir 95 kg svarmenį keturiskart iškėlė per 26,99 sekundes. Ž. Savickas įveikęs rungtį per 27,03 sek liko antras.

Rusas greitesnis buvo ir sujungtoje 420 kg padangos vertimo bei 160 kg lagaminų nešimo rungtyje. M. Kokliajevas finišą pasiekė per 36,43 sek, Ž. Savickas - per 38,81 sek.

420 kilogramų naščių nešime lietuvis vėl neaplenkė ruso. Ž. Savickas taip pat nusileido ir akmenų ant pakylos kėlime. M. Kokliajevas penkis nuo 120 iki 170 kg sveriančius riedulius sukėlė per 20,26 sek., Ž.

Savickas - per 21,04 sek.

Po paskutinės rungties paaiškėjo, kad tiek M. Kokliajevas, tiek Ž.Savickas yra surinkę vienodai taškų ir abu tapo 2012 metų galiūnų čempionų lygos septintojo etapo nugalėtojais.

„Man taip buvo atsitikę 2010 metais Limerike. Tuomet pirmą vietą teko dalintis su anglu Terry'iu Hollandsu. Neįprasta situacija“, - sakė Ž. Savickas.

Kalbėdamas apie pasirodymą Lenkijoje, Ž. Savickas pabrėžė, kad yra patenkintas rezultatu. Anot stipruolio, jam buvo svarbu prieš lemiamus čempionų lygos etapus sustiprinti lyderio poziciją prieš antroje vietoje esantį serbą Erviną Katoną.

„M. Kokliajevas, matyt, turėjo geriausią sezono startą. Džiaugiuosi, kad varžybose Lenkijoje buvo jo laiminga diena. Džiugu su varžovais dalintis pirmomis vietomis“, - teigia stipriausias pasaulio žmogus.

Kitas čempionų lygos etapas vyks rugpjūčio 25 dieną Rusijoje, tačiau Ž.Savickas nedalyvaus šiame etape. Lietuvai čempionų lygos turnyre atstovaus Marius Lalas.

2012 metų čempionų lygos turnyre Ž. Savickas yra laimėjęs pirmąjį, antrąjį, ketvirtąjį, penktąjį, šeštąjį bei septintąjį etapus. Lietuvis į čempionų lygą grįš rugsėjo 1 dieną, kai varžybos vyks Gibraltare.

Ž.Savickas rugsėjo mėnesį taip pat grumsis Las Vegaso (JAV) mieste vyksiančiame pasaulio galiūnų (WSM) čempionate.

Ž. Savickas pasaulio galiūnų čempionų titulą yra iškovojęs du kartus - 2009 ir 2010 metais.

Vienas galiūnų čempionų lygos etapų vyks ir Lietuvoje. Spalio 6-7 dienomis Vilniuje bus surengtas turnyro pusfinalis, kuriame dalyvaus stipriausi planetos atletai.

Galiūnų čempionų lygos septintojo etapo Lenkijoje rezultatai:

1. Žydrunas Savickas(Lietuva)   64 tšk.
1. Michailas Koklejavas (Rusija)  64
3. Krzystof Radzikowski (Lenkija) 55
4. Mateusz Baron (Lenkija)     53
5. Sebastian Kurek (Lenkija)    51
6. Dainis Zageris (Latvija)    41
  

Bendroji galiūnų čempionų lygos lentelė:

1. Žydrūnas Savickas(Lietuva)   150 tšk.
2. Ervinas Katona (Serbija)    92
3. Laurence Shalei (Anglija)    66
4. Terry Holland (Anglija)     58
5. Michailas Kokliajevas (Rusija) 43

Šiame straipsnyje: galiūnaiŽydrūnas Savickas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių