Europos neįgaliųjų čempionate – lietuvių auksas ir bronza

Trečiadienį Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate Italijoje du Lietuvos rutulio stūmikai pasipuošė aukso ir bronzos medaliais.

Nugalėtoju F37 klasėje tapęs Mindaugas Bilius rutulį nustūmė 16 metrų bei 7 centimetrus ir pagerino savo paties prieš porą metų pasiektą Europos rekordą (2014 metais – 15,50 m).

24–erių metų metų Donatas Dundzys rutulį nustūmė 13 metrų bei 12 centimetrų, pagerino asmeninį rekordą ir iškovojo Europos pirmenybių bronzą.

Abu sportininkai ketvirtadienį dar startuos disko metimo rungtyje.

Antradienį Lietuvos parolimpinis komitetas pranešė, kad Europos čempionate Andrius Skuja savo klasėje F-46 rutulį nustūmė 13,84 metrų ir užėmė pirmąją vietą, kartu pagerindamas Lietuvos ir asmeninį rekordą.

Ramunė Adomaitienė į tolį nušoko 4 metrus bei 61 centimetrą ir laimėjo sidabro medalį.

Kęstutis Skučas disko metimo rungtyje (16,19 m) savo klasėje (F-52) iškovojo Europos čempionato bronzą.

Lengvosios atletikos varžybose sportininkai skirstomi į klases nuo T/F11 iki T/F57 pagal skirtingas negalias.

Iš viso Italijos Groseto mieste vykstančiame lengvosios atletikos Europos čempionate dalyvauja daugiau kaip 600 sportininkų iš 36 šalių, su kuriais varžosi vienuolika stipriausių Lietuvos atletų su judėjimo ir regėjimo negalia.

Tai paskutinė galimybė sportininkams parodyti geriausius rezultatus ir patekti į Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes.