Prancūzija ir Vokietija siūlo kurti vieningą gynybos sąjungą

  • Teksto dydis:

Vokietija ir Prancūzija parengė planus dėl glaudesnio Europos Sąjungos bendradarbiavimo gynybos srityje, siūlo steigti naują karinį štabą ir sparčiau dislokuoti pajėgas misijoms užsienyje, rašo Briuselio nepriklausomas interneto leidinys „EUobserver“.

Šie pasiūlymai, išdėstyti šalių gynybos ministrų Ursulos von der Leyen (Ursulos fon der Lejen) ir Jeano-Yves'o Le Driano (Žano Ivo Le Driano) parengtame šešių puslapių dokumente, sekmadienį buvo išsiųsti Europos išorės veiksmų tarnybai.

Su šiuo dokumentu pavyko susipažinti Vokietijos laikraščiui „Sueddeutsche Zeitung“ ir Prancūzijos dienraščiui „Le Figaro“.

Pasak „Le Figaro“, dokumente rašoma, kad „atsižvelgiant į blogėjančią saugumo situaciją dabar pats laikas sustiprinti mūsų solidarumą ir Europos gynybos pajėgumus, kad būtų galima veiksmingiau ginti piliečius ir Europos sienas“.

Jungtinė Karalystė anksčiau yra pasisakiusi prieš bet kokius žingsnius siekiant kurti ES kariuomenę arba dubliuotis su NATO struktūromis.

Tačiau prancūzų ir vokiečių parengtame dokumente pažymima, kad „Jungtinei Karalystei apsisprendus pasitraukti iš ES nuo šiol turime veikti kaip 27 (valstybės narės)“.

Dokumente rašoma, kad ES karinėms misijoms, tokioms kaip kovos su neteisėtu žmonių gabenimu operacija „Sophia“ ar kovos su piratavimu misija „Atalanta“, ateityje turėtų vadovauti bendras karinis štabas, o ne rotacine tvarka tai darančios Bendrijos valstybės narės.

Pasak dokumento, ES narės turėtų sukurti medicinos pagalbos teikimą koordinuosiantį vadovavimo centrą, taip pat logistikos centrą, kuris būtų atsakingas už „strateginių“ išteklių – pavyzdžiui, oro transporto pajėgumų – paskirstymą, taip pat turėtų keistis žvalgybos palydovų duomenimis.

Jame priduriama, kad Strasbūre dislokuotas Eurokorpusas, kuris 1992 metais buvo įkurtas kaip daugianacionalinis greitojo reagavimo karinis junginys, suformuotas iš Prancūzijos, Vokietijos, Belgijos, Liuksemburgo, Italijos ir Lenkijos karių, ateityje galėtų padėti Europos Sąjungos Tarybai planuoti misijas, kad būtų paspartintas pajėgų dislokavimas.

Dokumente rašoma, kad ES šalių bendri batalionai – ES „taktinės grupės“, dar vadinamos „kovos grupėmis“ – turėtų būti lengviau ir greičiau panaudojami.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių