Gydytojų patarimai B.Obamai: atsisakyti rūkymo ir sveikiau maitintis

JAV prezidentas Barackas Obama dar nemetė rūkyti, vartoja vaistus dėl lėtinio kairiojo kelio sausgyslių uždegimo ir turėtų pakeisti maitinimosi įpročius, kad sumažėtų cholesterolio kiekis kraujyje, sekmadienį nustatė gydytojai, atlikę pirmąjį 48-metų šalies vadovo sveikatos patikrinimą.

Prezidentas, kuris praleido pirmuosius sekinančius metus Baltuosiuose rūmuose ir nepaliaujamai kovojo su respublikonais JAV Kongrese, visais kitais atžvilgiais buvo pripažintas sveiku ir tinkamu eiti pareigas.

JAV jūrų pajėgų kapitonas Jeffrey Kuhlmanas, kuris yra Baltųjų rūmų gydytojas, sakė, jog B.Obamai derėtų tęsti "pastangas atsisakyti rūkymo" ir kramtyti gumą su nikotinu. Jis pridūrė, kad kitas šalies vadovo sveikatos patikrinimas įvyks ateinančių metų rugpjūtį, kai B.Obamai sukaks 50 metų.

B.Obamos kraujyje cholesterolio kiekis priartėjo prie aukščiausios normos ribos, todėl jam derėtų atitinkamai pakeisti maitinimosi įpročius, sakoma Baltųjų rūmų pranešime, kuris buvo paskelbtas po 1,5 val. trukusios patikros Nacionaliniame karo laivyno medicinos centre, įsikūrusiame Merilando valstijos mieste Betesdoje.

Atvykęs į tą ligoninę, B.Obama aplankė 12 karių, kurie yra gydomi arba atlieka reabilitaciją po sužeidimų Irake ir Afganistane.

Baltieji rūmai nurodė, kad apskritai prezidento sveikatos būklė yra gera. Jis valgo negausiai ir reguliariai mankštinasi, taip pat yra didelis krepšinio bei golfo gerbėjas. Vieninteliai pastebėti neigiami veiksniai - nežymiai padidėjęs cholesterolio kiekis, kairiojo kelio sausgyslių uždegimas ir viena kita surūkoma cigaretė.

Praeitų metų birželį vykusioje spaudos konferencijoje B.Obama sakė, jog retkarčiais dar rūko. Tąsyk jis pirmąkart viešai pripažino, jog kol kas neatsisakė šio žalingo įpročio.

Mėgindamas mesti rūkyti, prezidentas kramto gumą su nikotinu, o gydytojas jam patarė tęsti šias pastangas.

J.Kuhlmanas taip pat nurodė, kad prezidentas turėtų pakeisti savo dietą, kad mažo tankio lipoproteino (MTL), dar vadinamo bloguoju cholesteroliu, kiekis išliktų mažesnis nei 130 miligramų dekalitre (mg/dl).

Per paskutinį sveikatos patikrinimą B.Obamos kraujyje bendras cholesterolio kiekis siekė 173 mg/dl (MTL - 96, o didelio tankio lipoproteino DTL arba "gerojo cholesterolio - 68 mg/dl).

Šį kartą gydytojai nustatė, kad prezidento bendra cholesterolio koncentracija yra 209 mg/dl, (DTL - 62, MTL - 138). Cholesterolio bendras kiekis laikomas padidėjusiu, jeigu jo koncentracija kraujyje pasiekia 200 mg/dl arba LDL pasiekia 130 mg/dl.

J.Kuhlmanas sakė, kad B.Obamos sveikata paskutinį kartą buvo tikrinama 2008 metų liepą, kai apsilankė pas JAV Kongreso gydytoją, būdamas Ilinojaus senatoriumi. Per 2008 metų prezidento rinkimų kampaniją B.Obamos stovykla paskelbė pranešimą, kuriame citavo jo ilgametį gydytoją iš Čikagos. Pastarasis nurodė, jog 2007 metų sausį buvo nustatyta, kad B.Obamos sveikatos būklė - nepriekaištinga.

Sekmadienį paskelbtoje ataskaitoje nurodoma, kad B.Obamos ūgis - 1,85 metro, o svoris avint batus ir sportinį kostiumą - 82 kilogramus. Nustatyta, kad prezidento pulsas labai geras (56 tvinksniai per minutę), o jo kraujospūdis 105 ir 62. Gydytojas taip pat pranešė, kad prezidento rega yra normali, žvelgiant iš arti ir į tolį.

Atlikus virtualią kolonoskopiją buvo nustatyta, kad B.Obama neserga gaubtinės žarnos vėžiu. Šis tyrimo metodas mažiau varginantis nei tiesioginė kolonoskopija, kai žarnynas tiriamas zondu su įmontuota vaizdo kamera.

J.Kuhlmanas nurodė, B.Obamos kairiajame kelio sąnaryje girdimas nestiprus traškesys, taip pat "silpnokas" kairysis klubo sąnarys. Pasak jo, tikėtina, jog šie sutrikimai tikriausiai išsivystė dėl to, kad prezidentas intensyviai žaidžia krepšinį.


Šiame straipsnyje: Obamagydytojų patarimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių