„Brexit“ aktyvistas: dabar jums nebejuokinga

  • Teksto dydis:

Europos Sąjungos lyderiai antradienį suteikė Britanijai atokvėpį, pripažinę, kad reikia laiko apsvarstyti tolesnius veiksmus, kai Jungtinė Karalystė netikėtai nubalsavo pasitraukti iš Bendrijos, tačiau tvirtino, kad tos skyrybos negalės būti vilkinamos ištisus mėnesius.

Į keblią padėtį patekęs britų premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) pirmąkart tiesiogiai susitiko su europiečiais kolegomis po praeitą ketvirtadienį įvykusio „Brexit“ referendumo, atvykęs į viršūnių susitikimą Briuselyje, kuris, anot lyderių, buvo „liūdnas“, bet pragmatiškas.

Trilijonai dolerių išgaravo iš pasaulio rinkų nuo balsavimo, per kurį britai nutarė palikti ES, o dėl Jungtinės Karalystės ateities iškilo abejonių, kai Škotija pareiškė sieksianti surengti naują referendumą dėl nepriklausomybės.

Britanijos politiką supurtė naujos bangos, kai pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos vadovas Jeremy Corbynas (Džeremis Korbinas) pažadėjo toliau kovoti, nors triuškinamai pralaimėjo savo partiečių balsavimą dėl nepasitikėjimo.

Tūkstančiai žmonių užplūdo gatves Londone, kuriame aiški dauguma balsavo pasilikti ES, protestuodami prieš referendumo rezultatus, mojuodami ES vėliavomis ir plakatais su užrašais „Sustabdykit „Brexit“.

Praėjus kelioms valandoms po derybų Briuselyje Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas sakė suprantantis, kad reikia laiko „dulkėms nusėsti“ Britanijoje prieš imantis kokių nors tolesnių veiksmų.

Visgi Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris), reikšdamas platesnį susirūpinimą dėl galimo domino efekto kitose Bendrijos šalyse, kuriose veikia stiprūs euroskeptikų judėjimai, pabrėžė, kad Britanijai nebus leista „medituoti ištisus mėnesius“.

Jis nustatė aiškų laikotarpį, iki kurio Britanija turės inicijuoti iki dvejų metų galintį trukti pasitraukimo procesą pagal ES sutarties 50-ąjį straipsnį, kai rugsėjo pradžioje darbą pradės D.Camerono įpėdinis.

J.-C.Junckeris sakė, kad tuo atveju, jeigu naujas ministras pirmininkas bus Britanijos pasilikimo ES šalininkas, 50-asis straipsnis turėtų būti aktyvuotas „per dvi savaites“ po jo paskyrimo, bet jeigu jis palaikys pasitraukimo kampaniją, tuomet „tai turėtų būti padaryta jau kitą dieną po jo paskyrimo“.

Dabartiniai favoritai pakeisti atsistatydinti nusprendusį D.Cameroną yra vienas iš pagrindinių „Brexit“ šalininkų Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), buvęs Londono meras, ir vidaus reikalų sekretorė Theresa May (Teresa Mei) – mažiau žinoma veikėja, pasisakanti už tolesnę narystę Bendrijoje.

Laisvo judėjimo principo reforma

Per vakarienę, kurios dalyviai buvo vaišinami troškinta veršienos nugarine ir braškėmis, priekaištų sulaukęs D.Cameronas ragino ES lyderius apsvarstyti galimybę pakeisti laisvo judėjimo taisykles, laikomas vienu pagrindinių Bendrijos stulpų, kad būtų įtvirtinti glaudūs ryšiai su Britanija po „Brexit“.

Pasak jo, Britanija ir ES turėtų „palaikyti kiek įmanoma glaudesnius ekonominius ryšius, o kad išliktume artimi išties reikia apsvarstyti laisvo judėjimo reformą“, nurodė vienas šaltinis Dauningo gatvėje, pageidavęs neviešinti jo vardo.


Šiame straipsnyje: BrexitESBritanija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Didesnio dauno ir debilo uz ji pasauli nera.

DJ

DJ portretas
Pagaliau Didžioji Britanija yra laisva nuo ES psichotroninės bačkos su smegenų plovimo technologija !

Justas

Justas portretas
Jeigu dauguma nubalsavo už pasitraukimą ir to nenorima pripažinti tai ir yra vakarietiška demokratija ?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių