VK: Finansų ministerijoje finansų valdymas dar nėra nepriekaištingas

Finansų ministerija bei kai kuriose jai pavaldžiose įstaigose finansų valdymas dar nėra nepriekaištingas, teigia Valstybės kontrolė, atlikusi ministerijos finansinį auditą.

„Jau audito metu pastebėjome ministerijos pažangą nedelsiant taisyti valstybinių auditorių nurodytas klaidas, todėl tikimės, kad įgyvendindama Valstybės kontrolės rekomendacijas ministerija imsis atitinkamų priemonių nustatytiems pažeidimams ištaisyti ir jų nekartos“, – pranešime spaudai sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Valstybės kontrolė nustatė, kad ministerija neužtikrino, jog Lietuvos religinėms bendruomenėms, bendrijoms ir centrų maldos namams iš valstybės biudžeto skirtos lėšos (1,797 mln. litų) būtų panaudotos teisėtai, ekonomiškai, efektyviai ir rezultatyviai.

Ministerija, skirdama lėšas minėtiems subjektams, nesudarė su jais sutarčių dėl lėšų panaudojimo, lėšų gavėjai ministerijai teikė tik apibendrintą informaciją, pagal kurią negalima nustatyti, ar biudžeto lėšos naudotos programos tikslams vykdyti.

Anot ministerijos, sutartys su tradicinėmis Lietuvos religinėmis bendruomenėmis, bendrijomis ir centrų maldos namais jau pradėtos pasirašyti.

„Sutartyse bus nustatyta lėšų tikslinė paskirtis, lėšų gavėjų įsipareigojimai bei atsiskaitymo už panaudotas lėšas tvarka“, - teigiama Finansų ministerijos pranešime.
Valstybės kontrolė taip pat negalėjo patvirtinti, kad Finansų ministerija už suteiktas skolų administravimo paslaugas Turto bankui sumokėjo teisingą sumą – 3,492 mln. litų.

Pernai nebuvo patvirtintas mokamo atlygio už skolų administravimą dydis, todėl buvo taikomas 2010 metais patvirtintas planinis 12,26 proc. dydžio išieškotų sumų atlygis.

Finansų ministerijos teigimu, šiuo metu Seimui pateiktas Centralizuotai valdomo valstybės turto valdytojo įstatymo projektas ir kartu su juo susijusių įstatymų pakeitimų įstatymų projektai, kurie numato ne tik Turto banko veiklos pokyčius, bet ir Vyriausybės arba jos įgaliotos institucijos pareigą parengti ir priimti nurodytiems įstatymams įgyvendinti reikalingus teisės aktus, užtikrinančius teisingą, ekonomiškai naudingą atlygio už Turto banko administruojamas skolas paskaičiavimo ir taikymo procedūrą.

Anot ministerijos, tokie numatomi veiksmai užtikrins ir Valstybės kontrolės rekomendacijų dėl pastebėjimų, susijusių su atlygio Turto bankui už skolų administravimą apskaičiavimu, įgyvendinimą.

Audito metu pažeidimų nustatyta ir Finansų ministerijai pavaldžiose įstaigose. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) savo veiklai vykdyti pirmiausia naudojo ne inspekcijos pajamų įmokas, o valstybės biudžeto asignavimus.

Anot Valstybės kontrolės, taip buvo pažeistas Biudžeto sandaros įstatymas, kad pirmiausia privalu naudoti ne valstybės biudžeto asignavimus, o pajamų įmokas. Jei lėšos būtų naudotos reglamentuota tvarka, asignavimai būtų likę biudžete.

VMI teigimu, pirmiau naudojant valstybės biudžeto asignavimus, o ne gautas pajamas už banderolių pagaminimą, valstybės biudžetui žalos nebuvo padaryta, lėšos naudotos racionaliai, siekiant užtikrinti kokybišką paslaugų mokesčių mokėtojams tęstinumą.

Anot inspekcijos, jei pirmiausia būtų panaudoti visi verslo sumokėti pinigus už banderolių gamybą, vėliau, esant nepalankiai ekonominei situacijai, VMI būtų rizikavusi neatsiskaityti su banderoles gaminančia įmone bei sutrikdyti sklandų banderolių gamybos ir platinimo procesą.

VMI konkurso būdu sudaro su spaustuvėmis banderolių gamybos sutartis, platina jas mokesčių mokėtojams, saugo bei naikina grąžintas ir nepanaudotas banderoles. Iš mokesčių mokėtojų už banderoles gautos pajamos įmokamos į biudžetą, o išlaidos, reikalingos banderolėms pagaminti, sandėliuoti, saugoti, platinti ar naikinti, finansuojamos iš biudžeto.

Finansų ministerijos mokymo centre Valstybės kontrolė nustatė Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų. Ši biudžetinė įstaiga įsigijo dalomąją medžiagą arba paskaitas su dalomąja medžiaga netaikydama viešojo pirkimo procedūrų.

Anot ministerijos, yra atliktas Mokymo centro vidaus auditas - įgyvendinus jo pateiktas rekomendacijas, centro vykdomų viešųjų pirkimų trūkumai bus pašalinti.

Valstybės kontrolės teigimu, Finansų ministerija, kaip asignavimų valdytoja, su viešojo sektoriaus apskaitos reforma susitvarkė sėkmingai, tačiau klaidų, kurios lėmė, kad dėl ataskaitų teisingumo buvo pareikšta sąlyginė nuomonė, neišvengė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kadencijos pabaiga

Kadencijos pabaiga portretas
Naujajai vyriausybei reikės gabių bankininkų, gebančių valdyti Lietuvos ekonomiką. Sąmoningai klystantys parlamentarai šokiruoja visuomenę. Atsiskaityti prieš visuomenę turėtų vertelgos, lošėjai, avantiūristai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių