Vietoje švaraus vandens – išraustos ir suniokotos gatvės

Planavę švarų vandentiekio vandenį gerti dar pernai rudenį, žagariečiai jo nesulaukia iki šiol.

Vienas seniausių šalies miestų už Europos Sąjungos pinigus išraustas ir suniokotas. Žagariečiai piktinasi, kad net po karo miestas atrodęs geriau, ir keiksnoja darbus vykdžiusią bendrovę bei esą netinkamai juos prižiūrėjusią miesto valdžią.

Žagarės gatvės neatpažįstamai pasikeitė po to, kai pernai pavasarį buvo pradėtas tiesti vandentiekis. Bemaž už 15 mln. litų buvo planuota nutiesti apie 15 kilometrų vandentiekio ir nuotekų trasų.

Tačiau kol kas mieste suniokotas unikalus grindinys ir išraustos gatvės.

„Prižadėjo, išrausė gatves, išdraskė, žmonės nebepravažiuoja, nebeišeina iš namų. Baisu, kas dedasi. Ir paliko viską išrausę“, – piktinosi žagarietis Juozas Kazlauskas.

„Sugriauta visa infrastruktūra. Mes tikėjomės, kad vieni darys, vieni užsakys, o kiti prižiūrės. Dabar nei vieni prižiūrėjo, nei kiti dirbo “, – teigė žagarietis Edmundas Vaičiulis.

„Ką „Pireka“ padarė Žagarėje, tai tikriausiai ir karo metu nebuvo padaryta žmonėms, ir padaryta naudojant Europos pinigus“, – kalbėjo Žagarės bendruomenės „Veidė“ pirmininkas Stasys Makaveckas.

Bendrovės „Pireka“, kuri vėliau pasivadino „LitCon“, vadovai savo kaltės dėl nuniokotų gatvių ir nenutiesto vandentiekio neįžvelgia, o dėl sužlugdyto projekto kaltina „Joniškio vandenis“ netinkamai parengus techninį projektą ir esą neprižiūrėjus statybų.

„Atlikus pusę darbų paaiškėjo, kad Žagarės miesto centrinėje ir rytinėje dalyse kloti vamzdynus projekte numatytu betranšėjiniu būdu nėra jokių techninių galimybių, todėl buvo būtina surasti kitus techninius, projektinius sprendinius nuotekų magistraliniams tinklams įrengti. Techninį projektą buvo būtina koreguoti, ko užsakovas nepadarė, ir tai trukdė vykdyti nuoseklius ir savalaikius darbus“, – aiškino bendrovės „LitCon“ direktorius Linas Piliponis.

Ir žagariečiai dėl netvarkos kritikos žeria ne tik darbų rangovui, bet ir rajono vadovams, neprižiūrėjusiems statybų. Kaip paaiškėjo, iki gruodžio pabaigos buvo atlikta vos 28 proc. darbų už 3 mln. litų

„Blogiausia, kad jiems pinigus mokėjo ir kad šiemet mokėjo, kad jiems buvo pratęsiamos sutartys. Mes jau birželio mėnesį matėme, kad šitie žmonės neturi nei įrankių, nei žmonių ir sakėme „Nebetęskime“. Rugsėjį sutartis pasibaigė, ir pratęsėme iki   gruodžio“, – kalbėjo žagarietė Nijolė Buožienė.

Rajono vadovai pripažįsta, kad rangovo darbu nebuvo patenkinti, tačiau kontroliavo mažai. 

„Tikrai buvo tikrinama, kaip darbai atliekami, tam yra ir firmos nusamdytos, ne vien savivaldybės, yra specialistai. Darbų eiga visada netenkino, visada būdavo ir su agentūra derinama, kad spės. Na ir išėjo taip, kad daug atkasė, padarė mažai. Šiuo požiūriu mūsų, kaip savivaldybės, kaltė yra“, – kalbėjo Joniškio r. savivaldybės administracijos direktorius Voldemaras Bandžiukas.

Rajono savivaldybė sutartį su bendrove „Pireka“,vėliau tapusia „LitCon“ nutraukė ir už netesybas išskaičiavo milijoną litų. Dėl to dabar vyksta teismai. Šiuo metu viena iš sutarties šalių – bendrovė „Joniškio vandenys“ – perima statybų dokumentus ir tikrina atliktus darbus. Vėliau bus skelbiamas naujas konkursas, rengiamas kitas projektas ir ieškoma pinigų vandentiekiui baigti.

O iki to laiko besibylinėjančių pusių įkaitais tapę žagariečiai toliau klampos po purvynus ir gadins savo automobilius.


Šiame straipsnyje: vanduovandentiekis

NAUJAUSI KOMENTARAI

AS

AS portretas
Tikrai ten žiaurus vaizdelis paliktas, galima viska pamest ir poto ilgai ir nuobodžiai ieškoti kurioj nors duobėj. Idomu, kur techninė priežiūra žiūrėjo? Nėra techninių galimbybių tiesti betranšėjiniu būdu, kokia problema keisti į atvirą tranšėjinį būdą? Juokingi pasiaiškinimai...

To AS

To AS portretas
Kai nieko nesupranti, tai gal geriau patyleti, kaip manai?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių