„Tvarkiečio“ vadovaujama VRM ėmėsi tyrimo dėl partiečio P.Gražulio sulaikymo

  • Teksto dydis:

Partijos "Tvarka ir teisingumas" deleguoto ministro Alfonso Dailio Barakausko vadovaujama Vidaus reikalų ministerija (VRM) pradėjo tyrimą dėl šios partijos frakcijos seniūno Seime Petro Gražulio sulaikymo prieš homoseksualių asmenų eitynes.

VRM praneša, kad tyrimu "siekiama nustatyti incidento tarp Seimo nario P.Gražulio ir policijos pareigūnų, kuris įvyko liepos 27 dieną Lietuvos gėjų lygos organizuotų eitynių "Už lygybę" metu, aplinkybes". Pasak ministerijos pranešimo, šio tyrimo išvadų pagrindu būtų sprendžiamas klausimas dėl tarnybinio patikrinimo inicijavimo.

Ministerijos pranešime patvirtinama, kad tyrimą VRM pradėjo partijos "Tvarka ir teisingumas" pirmininko Rolando Pakso kreipimosi į ministrą D.A.Barakauską pagrindu. "Juo bus siekiama kaip galima tiksliau nustatyti incidento aplinkybes, taip pat, ar policijos pareigūnų veiksmuose esama tarnybinio nusižengimo požymių", - rašoma pranešime.

Prieš homoseksualų eitynes Vilniuje liepos 27 dieną P.Gražulis buvo sulaikytas, kai su šių eitynių priešininkais bandė prasibrauti pro policininkų užkardą. Seimo narys buvo įsodintas į policijos automobilį ir išgabentas.

P.Gražuliui skirta 200 litų bauda už tai, kad jis renginio metu Gedimino prospekte perėjo specialią policijos nutiestą "Stop" juostą.

Be skiros baudos P.Gražuliui surašyti dar du administracinės teisės pažeidimų protokolai - dėl pasipriešinimo pareigūnams ir jų reikalavimų nevykdymo. Už tai gresia ne tik bauda, bet ir iki 30 parų areštas. Šias bylas būtų galima nagrinėti tik tuo atveju, jei Seimas panaikintų P.Gražulio teisinę neliečiamybę.

Parlamentaras eitynėse pats jaučiasi nukentėjęs. Jis apsilankė pas teismo ekspertus, kad šie nustatytų, ar sulaikomas jis nebuvo sužalotas policininkų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

tam klp

tam klp portretas
jei tave mėtytų ir vilktų žeme, nesakytum, kad per daug dėmesio. Viskam yra ribos, ir nesutinku, kad dabar, laisvoje Lietuvoje naudojamos neadekvačios piliečių tramdymo priemonės. Mergytę išnešė 250 policininkų, Gražulį žeme vilko 5-6 policininkai, o apskritai homikus saugojo nuo padorių piliečių apie 1,5 tūkstančio pareigūnų. Ar yra nors kiek proto tos "saugumo" akcijos organizatoriams? Ir nemanau, kad Gražulis laimės, nebent jį palaikytų dauguma jo seimūnų ir eilinių piliečių. Kaip ir sovietiniais laikais, taip ir dabar, jėgos struktūros - visada teisios. Įrodykit, kad taip nėra. Tikrų banditų ir nusikaltėlių nėra kam gaudyti ir tramdyti, o savus piliečius - prašau, nors ir divizija galima mesti ir pinigų negaila, ir gyventojų nuomonės nepaisoma ir net grasinama. O kas yra tos struktūros vadas?

Juozas

Juozas portretas
o ar ne per daug dėmesio pederastams?...

Pikasas

Pikasas portretas
Manau, kad daug kam gali nepatikti išsišokimais kuriamas P.Gražulio įvaizdis. Galima spėti, kad tai tik viešųjų ryšių akcijos. Tačiau, ir pareigūnai savo darbe turi tiksliai ir kompetentingai atlikti savo pareigas. Lietuvoje stebėjome jau ne vieną atvejį, kai panaudotos specialios priemonės nebuvo adekvačios situacijai bei jos pavojingumui. P.Gražulis žada kreiptis į prokuratūrą dėl jo sužalojimo. Turi jis tokią teisę ir policijos pareigūnams gali būti nelengva paaiškinti, kodėl P.Gražulį suėmė taip, kaip matėme. Ta prasme, ar buvo panaudotos adekvačios atvejui tramdymo priemonės? Asmeniškai manau, kad ir P.Gražulio ir pareigūnų buvo kiek “persistengta”.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių