Prezidentė atsakė Antikorupcijos komisijai

Naujienų agentūra BNS pateikia ketvirtadienį perduotus prezidentės Dalios Grybauskaitės atsakymus Seimo Antikorupcijos komisijai, tyrusiai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo aplinkybes.

Komisijai buvo pateikta informacija, kad būta Vidaus reikalų ministro R.Palaičio konsultacijų su Jumis sprendžiant FNTT vadovų teisės dirbti su įslaptinta informacija atėmimo bei jų atleidimo klausimą, taip pat Jūsų pokalbių su FNTT vadovu V.Gailiumi. Prašytume pateikti informaciją apie minėtus pokalbius.

Konstitucijos 96 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad ministrai, vadovaudami jiems pavestoms valdymo sritims, atsakingi Seimui ir Respublikos Prezidentui.
Reguliarūs susitikimai ir pokalbiai su Ministru Pirmininku, ministrais, ir jiems pavadžių institucijų vadovais, Seimo valdyba, ir Seimo komitetais padeda sklandžiau priimti įvairioms šalies gyvenimo sritims svarbius sprendimus.

Su vidaus reikalų ministru ir FNTT vadovu buvo kalbama apie galimai prieš valstybę įvykdytą nusikaltimą, teisėsaugos institucijų vadovų reputaciją ir atsakomybę.

Ar, kaip skelbiama viešai, Jūs 2012 metais vasario mėnesį buvote susitikusi su ponu A.Medalinsku ir kalbėjotės su juo apie FNTT vadovų atleidimą ir ar V.Gailiaus netinkamumą užimti FNTT vadovo pareigas grindėte ir tuo, kad jis „nėra pasistatęs nuosavo namo“?

Priėmiau poną A.Medalinską. Pokalbio, kuriame informavo apie jo inicijuojamą mitingą, A.Medalinskas pasiprašė pats. Kalbėta ir apie teisėsaugos pareigūnų pažeidžiamumą.

Ar Jums buvo pateikta Jonui Markevičiui A.Neveros 2011 m. lapkričio 16 d. perduota informacija, susijusi su D.Raulušaičiu, dėl galimo informacijos nutekinimo?

Patarėjas informavo apie susitikimą su tuometiniu generalinio prokuroro pavaduotoju Andriumi Nevera, kuriame A.Nevera informavo apie kolegos generalinio prokuroro pavaduotojo D.Raulušaičio žmonos giminystę su dienraščio „Lietuvos rytas“ redaktoriaus pavaduotoju.

Paaiškinkite komisijai, ką reiškia viešai žiniasklaidai išsakyti Jūsų žodžiai „<...> ministras čia ne prie ko <...>“ paaiškinant klausimus apie FNTT vadovų atleidimo aplinkybes. Ar šia fraze norėta pasakyti, kad ministras R.Palaitis tik vykdė Jūsų nurodymą?

Po patikrinimo ant abiejų FNTT vadovų krito įtarimo šešėlis, o teisėsaugos institucijų vadovų reputacija neturi kelti jokių abejonių. Šiame kontekste žurnalistas klausė apie pasitikėjimą ministru R.Palaičiu.

Ar Jums buvo žinomi viešai nedeklaruoti Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pavaduotojo D.Raulušaičio žmonos giminystės ryšiai su informaciją apie galimą AB banko „Snoras“ bankrotą paviešinusio dienraščio „Lietuvos rytas“ vyr. redaktoriaus pavaduotoju A.Budriu?

Atsakymas Nr. 3.

Ar Jums yra žinoma faktų, kad FNTT nevykdė tyrimų, susijusių su politinių partijų rėmėjais, atsižvelgdami į politikų nurodymus ar prašymus?

Rengdama įstatymo pataisas, draudžiančias juridinių asmenų paramą partijoms, FNTT 2011 m. spalio mėn. pateikė informaciją, kad 2005 - 2011 m. laikotarpiu nebuvo atliekami jokių tyrimai, susiję su galimai nusikalstamu politinių partijų finansavimu, ir kad tarnyba neturi jokių duomenų apie politinių partijų finansavimą neteisėtais pinigais iš užsienio.

Informacija apie FNTT veiklos prioritetus, planus ir rezultatus, teismą pasiekusius tyrimus prieinama ir parlamentiniam teisėsaugos institucijų kontrolę vykdančiam Seimui.
Teisėsaugos institucijos turi būti nepriklausomos nuo verslo ir politikų įtakos, todėl FNTT pertvarka dar 2010 m. buvo įvardyta tarp prioritetinių Vyriausybė darbų, tačiau iki šiol neįvykdyta.


Šiame straipsnyje: Dalia GrybauskaitėFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Korupcinis valdymas

Korupcinis valdymas portretas
Per 5 savo kadencijos metus vyriausybė nutolo nuo visuomenės, įsigalėjo politinė leksika, žodynas, neturintys loginio pagrindo nei moksle, nei gyvenime. Atėjo metas suskaičiuoti savo nuopelnus ir pateikti ataskaitą visuomenei.

Jonas

Jonas portretas
Saunuole prezidente!

JO

JO portretas
JOVALAS LIETUVOJE NEMATAU JOS NUVEIKTU GERU DARBU
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių