Premjerui gaila, kad Kovo 11-ąją bandoma paversti nesantaikos židiniu

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius apgailestauja, kad Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę Kovo 11-ąją „bandoma paversti nesantaikos ir įtampos visuomenėje židiniu“.

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) šeštadienį skelbia gavęs premjero kreipimąsi, kuriuo deklaruojama parama komiteto priimtame pareiškime dėl Kovo 11-osios paminėjimo išsakytoms nuostatoms.

Pranešime URK cituoja premjero apgailestavimą, jog „Kovo 11-ąją - svarbią mūsų valstybės šventę - bandoma paversti nesantaikos ir įtampos visuomenėje židiniu“, taip pat ministras pirmininkas sako, jog  „konstitucine teise turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti negalima naudotis nusikalstamais tikslais: kurstyti tautinę, rasinę, religinę ar socialinę neapykantą, prievartą bei diskriminaciją“.

Vasario pabaigoje Seimo URK priėmė pareiškimą reaguodamas į radikalių visuomenės jėgų rengiamas demonstracijas minint esmines Lietuvos Nepriklausomybei datas - Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Priėmus tokį pareiškimą taip pat URK pirmininkas Emanuelis Zingeris ir jo pavaduotojas Justinas Karosas kreipėsi į šalies vadovus, prašydamas įvertinti radikalų eitynes.

Minėtą pareiškimą, kuriuo ragina kovo 11-ąją paminėti laikantis pagarbos vienas kitam, vienybės ir atvirumo dvasios, Seimo URK priėmė po Vasario 16 dieną surengtų radikalų eitynių Kaune, baiminantis panašių akcijų minint Kovo 11-ąją.

Kovo 11-ąją, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vilniuje planuojama surengti dvi eisenas. Vienas organizuoja Lietuvių tautinis centras ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga, kitas - Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Lygių galimybių plėtros centras.

Kelerius pastaruosius metus kovo 11 dieną Vilniaus centre vyko eitynės, kurių priešakyje, skanduodami „Lietuva-lietuviams“, žygiavo skustagalviai.

2008 metais vykusios eitynės sulaukė didžiulio žiniasklaidos, o vėliau ir teisėsaugos institucijų dėmesio, nes eitynių miesto centre dalyviai tąkart, be kita ko, nešė ir svastikomis bei kaukole išpaišytą vėliavą, skandavo įvairius nacionalistinius, antisemitinius šūkius.NAUJAUSI KOMENTARAI

matas

matas portretas
Po 1991 buvo galima pasiekt daug, tiek vardan Tos, tiek vardan tų, bet... Sako laiko nedaug, bet per tą nedaug laiko, kiek išaugo pilių? Rūmų? Kiek gražių vietų tapo neprieinamonis ir aptvertomis su užrašais: ''Privati valda.Toliau – pikti šunys!'' Kiek pasikorė? Degradavo? Išsibėgiojo? Negimė? Kiek nebetiki niekuo ir nebekovos už savo[!!!]tėvynę, nes ją tapatina su valdžioj sėdinčia vilkų ruja, kuri džiugina tautą įkišusi už grotų banditą Daktarą, nors tokių, kaip anas, pačioj valdžioj - šimtai. Kaip galima didžiuotis, sėdint valdžioj ir privedus tautą iki tokios degradacijos, ar ja užkrėtus tautą?!!! Laisvė-įpareigojantis žodis ir labai svarbus kiekvienai, save gerbiančiai tautai, deja, mums buvo pasakyta, jog nuo tų ir tų metų, balandžio pirmos dienos bus laisvė...mes ir laukėm tos dienos; vieni, kad prisivogtų "sovietikų" sukurto turto, kiti - kad, pasinaudodami pareigom, pralobtų, dar kiti - kad galėtų pašūkaliot, jog komunistai žmogžudžiai [nors laisvai šaliai juos išrinko vadovais], treti - kad visam laikui pabėgtų iš Tėvynės...

kaunietis

kaunietis portretas
mano nuomone tikra svente alkaniem,su nuoga sikna,neigalintiems sumoketi mokescius,ismestiems i gatve is bustu,tikra laisve,zinai zalupagalvi susikisk ta savo svente i subine

TO- KAUNIECIUI

TO- KAUNIECIUI portretas
AUKSO ZODZIAI, jokia cia svente, sakyciau- NELAIME.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių