Premjeras: savižudybių paplitimo problemą Vyriausybė jau sprendžia

Prezidentei Daliai Grybauskaitei paraginus Vyriausybę strateginiu lygmeniu imtis savižudybių paplitimo problemos, premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad šis klausimas jau yra sprendžiamas.

„Šią bėdą Vyriausybė jau dabar sprendžia kompleksiškai, nes savižudybes lemia ne vienas konkrečios srities faktorius, bet daugelis. Pradedant nuo patyčių mokykloje, baigiant ekonominėmis problemomis, didele socialine atskirtimi ar priklausomybe nuo alkoholio jau suaugus“, - premjero komentarą BNS perdavė jo atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

A. Butkevičiaus teigimu, į darbą prieš savižudybes yra įtrauktos įvairios ministerijos.

„Norisi tikėti, jog gerėjant gyvenimo kokybei šalyje, savižudybių skaičius mažės, tačiau iki to būtina imtis visų įmanomų priemonių, apie šią problemą kalbama ir mūsų Vyriausybės programoje. Tuo jau dabar rūpinasi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri siekia įgyvendinti skurdo ir socialinės atskirties mažinimo priemones. Švietimo ir mokslo ministerija, skirianti dėmesį specialioms programoms ir iniciatyvoms tam, kad išgyvendintume smurtą ir patyčias mokyklose. Sveikatos apsaugos ministerija savo ruožtu atnaujina ir įgyvendina programas mažinančias savižudybių, nulemtų besaikio alkoholio ir narkotinių medžiagų vartojimo, atvejų skaičių“, - teigia premjeras.

„Veikia psichologinės pagalbos telefonai, dirba ir specialistai, ir savanoriai, tačiau kartais pagalbos ieškančiam žmogui pritrūksta informacijos, tuomet būtinas greta esančio žmogaus dėmesys. Kiekvienas iš mūsų šiai problemai privalo būti neabejingas“, - sako A. Butkevičius.

Ketvirtadienį po šalies vadovės susitikimo su psichologais, visuomenininkais ir mokslininkais, su kuriais D. Grybauskaitė kalbėjo apie savižudybių paplitimo Lietuvoje sprendimus, jos patarėja Daiva Ulbinaitė pažymėjo, kad prieš šešerius metus patvirtinta savižudybių prevencijos strategija yra „popierinė ir neveiksminga“, o jos įgyvendinimui nėra numatyta nei realių priemonių, nei tinkamo finansavimo.

„Prezidentės teigimu, Vyriausybė turi labai rimtai, strateginiu lygmeniu imtis šios problemos sprendimo, tai neturi likti tik pažadu Vyriausybės programoje“, - žurnalistams po susitikimo sakė patarėja.

Pasak D. Grybauskaitės, savižudybių prevencijos problema suprantama primityviai, ja daugiausia užsiima nevyriausybinės organizacijos, o rimto valstybės požiūrio ir konkrečių veiksmų nėra.

„Lietuvai svarbus kiekvienas žmogus. Vyriausybė turi rimtai imtis šios problemos sprendimo - turi būti parengta aiški savižudybių prevencijos programa su konkrečiomis priemonėmis ir finansavimu. Savižudybių prevencija turi būti kryptinga, ilgalaikė ir prieinama, o svarbiausia - veiksminga, žmonėms reikia realios psichologinės pagalbos“, - po susitikimo išplatintame Prezidentūros pranešime cituojama šalies vadovė.

Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos prezidentas Paulius Skruibis po susitikimo su šalies vadove, be kita ko, pabrėžė, kad šiuo metu Psichikos sveikatos centre psichologo konsultacijos reikia laukti mėnesį arba pusantro, o telefoninės pagalbos tarnybos teišgali atsiliepti į vieną iš dešimties skambučių.

Kasmet Lietuvoje nusižudo apie tūkstantį žmonių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu jo

Nu jo portretas
Mokesčiais prismaugs, debiliškais įstatymais pribaigs, jaunesnius į užsienius išvaikys, senesnius badu išmarins - ir išspręsta bus savižudybių problema kompleksiškai.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių