Karališkos vestuvės pakerėjo Švediją

Vėliavėlėmis mojuojantys švedai ir karališkųjų šeimų nariai savaitgalį šventė Švedijos princesės Madeleine, jauniausios karaliaus Karlo XVI Gustavo atžalos, vestuves su Niujorko bankininku Christopheriu O'Neillu.

Jaunikis braukė ašarą

Minia, šeštadienį susirinkusi prie karališkųjų rūmų Stokholme, džiaugsmingai šaukė, kai jaunavedžiai triskart pasibučiavo prieš išvažiuodami arklių traukiama karieta per sostinės širdį.

p>Per ceremoniją karališkojoje koplyčioje Ch.O'Neillas tramdė ašaras, kai jo nuotaka atėjo prie altoriaus, skambant švedų vestuvių maršui. Keliomis minutėmis anksčiau popmuzikos grupės "Roxette" dainininkė Marie Fredriksson atliko vieną geriausiai žinomų švedų baladžių.

Vestuvių ceremonijos, kuri vyko švedų ir anglų kalbomis, liudininkais tapo kitų karališkųjų šeimų nariai, tarp jų Monako princesė Charlene, Japonijos princesė Takamado ir Didžiosios Britanijos princas Vesekso grafas Edwardas.

Tarp garbingų svečių taip pat buvo Danijos princas Frederikas, Norvegijos sosto įpėdinis princas Haakonas, aprangos prekybos tinklo H&M vadovas Karlas Johanas Perssonas ir popmuzikos grupės "Duran Duran" bosistas Johnas Tayloras.

Titulo atsisakė

Nuotaka, kuriai pirmadienį sukaks 31-i, vilkėjo dizainerio Valentino sukurtą suknelę iš klostuotos šilko organzos, papuoštą dramblio kaulo spalvos Šantiji nėriniais, su keturių metrų ilgio šleifu.

Madeleine motina, karalienė Silvija, dėvėjo žalios spalvos šilkinę suknią.

"Be to kvapą gniaužiančio visaapimančio meilės jausmo, meilė taip pat yra nuoširdus atvirumas, švelnumas ir mylintis rūpinimasis. Švedijoje tai vadiname "tillgivenhet" – prisirišimu", – sakė vyriausiasis rūmų kapelionas Larsas Goeranas Loenermarkas, vadovavęs ceremonijai.

Fotogeniška princesė su Niujorko finansininku Christopheriu O'Neillu susipažino, kai dirbo Jungtinėse Valstijose veikiančiame Pasauliniame vaikystės fonde, įkurtame 1999 m. jos motinos karalienės Silvijos. Apie jųdviejų sužadėtuves buvo paskelbta pernai spalį.

38-erių jaunikis atsisakė priimti karališkąjį titulą, dėl kurio jam būtų reikėję priimti Švedijos pilietybę ir atsisakyti partnerio bei tyrimų vadovo pareigų apribotos rizikos fonde "Noster Capital", apie kurį anksčiau mažai buvo žinoma.

Skandalų netrūko

JAV ir Didžiosios Britanijos pilietybę turintis verslininkas sukėlė prieštaringų atsiliepimų pernai lapkritį, kai parodė nepadorų ženklą vienam fotografui. Tuomet buvo keliamas klausimas, ar jis tinkamas sutuoktinis princesei, kuri yra ketvirta eilėje į sostą.

Kitaip nei jos sesers sosto įpėdinės princesės Victorios, pavergusios Švedijos žmonių širdis savo paprastumu, Madeleine santykiai su visuomene niekada nebuvo paprasti.

Įžengusi į trečią dešimtį, ji pelnė vakarėlių liūtės reputaciją prabangiuose Stokholmo naktiniuose klubuose. Bulvarinė žiniasklaida taip pat plačiai nušviesdavo jos apsipirkimo keliones.

2003 m. jaunoji princesė buvo nufotografuota vairuojanti automobilį gatve, kurioje leidžiamas tik pėsčiųjų eismas.

Netgi ruošdamasi vestuvėms Madeleine pateko į pirmuosius puslapius, kai buvo sustabdyta policijos važiuojanti viešajam transportui skirta eismo juosta. Vėliau karališkieji rūmai pareiškė, kad princesės automobilis turėjo leidimą taip važiuoti.

Neseniai išleistos knygos apie princesę Madeleine autorius Danielis Nyhlénas pabrėžė, kad jos "stilius kitoks: matyti, jog ji yra aukštosios visuomenės narė".

"Manau, vestuvės gali žymėti pradžią ramesnei ir labiau subrendusiai princesei. Galima sakyti, kad mažoji sesutė suaugo", – pabrėžė D.Nyhlénas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių