I.Degutienė: Seimui trūksta kuklumo ir savikritiškumo

Seimo pirmininkė Irena Degutienė, antradienį perskaičiusi kreipimąsi į parlamentą jo metų darbo proga, ne tik vardijo atliktus darbus, bet ir apgailestavo, kad Seimo nariams, tautos atstovams, trūksta kuklumo ir savikritiškumo.

Tuo pačiu parlamento vadovė išsakė raginimą Seimui grąžinti Konstitucijos jam suteiktas galias, tvirtindama, jog parlamentas pastaraisiais metais buvo tapęs ne įstatymų leidžiamoji institucija, o "savotiška institucija prie Vyriausybės".

"Akmenų mėtymas į Seimo langus praėjusią žiemą, prabangių automobilių nuoma ir netinkamas parlamentinei veiklai skiriamų lėšų naudojimas, net ir neleistinai ilgai užsitęsusios diskusijos apie šių lėšų susimažinimą liudija, kad per mažai bendraujame su mus rinkusiais žmonėmis, nejaučiame jų nuotaikų ir gyvenimo. Kad mums, Lietuvos žmonių atstovams, trūksta kuklumo ir savikritiškumo", - į parlamentą kreipėsi I.Degutienė.

Jos žodžiais, "kažkas tikrai negerai, jei į Seimą žmonės eina ne su pasiūlymais, o su akmenimis, jei į parlamentą žiūrime kaip į kovos lauką ar net tarpusavio įžeidinėjimų vietą".

Parlamento narius I.Degutienė kvietė baigti tuščius ginčus ir beprasmius pasirodymus: "Suprantu, kad Seimo nariai yra pakankamai skirtingi, nes skirtingi ir mus išrinkę piliečiai. Tačiau esu įsitikinusi, kad kasdien privalome peržengti savuosius skirtumus ir rasti tarpusavio sutarimą. Todėl kviečiu ir poziciją, ir opoziciją būti aktyvesnėmis savo idėjomis ir nuosaikesnėmis siekiant susitarimo."

"Todėl vienas iš svarbiausių mano siekių bus, kad Seimas vėl taptų vieta, kur vyktų ne tušti ginčai ir beprasmiai pasirodymai. Čia turi būti varžomasi idėjomis, kurios leistų priimti geriausius šaliai sprendimus", - sakė I.Degutienė, savo kalboje užsiminusi ir apie nesklandžią parlamento darbo pradžią.

"Deja, iki trečios valandos nakties užsitęsęs pirmasis šios kadencijos Seimo posėdis tapo tarsi nelemtu ženklu, lydėjusiu dar ne vieną sprendimą, kurį teko vėliau taisyti", - sakė I.Degutienė.

Per pirmąjį šios kadencijos Seimo posėdį tik iš antro karto pavyko išrinkti valdančiosios koalicijos į parlamento vadovus siūlomą Tautos prisikėlimo partijos vadovą Arūną Valinską, iš šio posto atstatydintą nepraėjus nė metams.

Savo kalboje I.Degutienė tvirtino, kad parlamentas turi susigrąžinti ne tik tautos pasitikėjimą, bet ir Konstitucijos numatytas galias bei atsakomybę ir taip grąžinti konstitucines visuomenės teises ir galias kurti valstybę. "Tenka pripažinti, kad per dešimtmetį parlamentas tapo tik savotiška institucija prie Vyriausybės, o ne savarankiška tautos atstovybe", - sakė I.Degutienė.

Taip pat parlamento vadovė ragino baigti parlamento darbą vertinti, pasak jos, keistais kriterijais - priimtų įstatymų ar pateiktų teisės aktų projektų, net ir pačių nekonstruktyviausių pasisakymų plenarinių posėdžių salėje, gausa.

"Seimas yra ne įstatymų gamybos fabrikas, kuriame rezultatus galima įvertinti gamybos konvejerio pagamintų prekių skaičiumi. Esu įsitikinusi, kad artėjant valstybės dvidešimtmečiui ši Seimo darbo vertinimo tradicija privalo keistis. Mes savo darbą ir jo kokybę privalome vertinti atsakydami į klausimus: ar nuo mūsų sprendimų Lietuvoje padaugėjo teisingumo, ar Lietuvos žmonių gyvenimas nuo jų pagerėjo", - sakė parlamento vadovė.

2008-2012 metų kadencijos Seimas lygiai prieš metus, lapkričio 17 dieną, susirinko į pirmą posėdį.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių