Prezidentė: Seimo vadovybėje toleruodami teistą V.Gapšį, valdantieji daro gėdą valstybei

 • Teksto dydis:

Seimo vadovybėje toleruodama nuteistą Darbo partijos vadovą Vytautą Gapšį valdančioji centro - kairės koalicija kompromituoja save ir užtraukia gėdą valstybei, pirmadienio vakarą pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Seimo vadovybėje toleruodama nuteistą Darbo partijos vadovą Vytautą Gapšį valdančioji centro - kairės koalicija kompromituoja save ir užtraukia gėdą valstybei, pirmadienio vakarą pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

"Į Seimo vadovybę išrinkę sunkiu nusikaltimu kaltinamą asmenį socialdemokratai prisiėmė atsakomybę už partijos ir valstybės garbę. Po teismo sprendimo Seimo vadovybėje toleruodami teistą asmenį visa valdančioji koalicija kompromituoja save ir daro gėdą valstybei", - BNS prezidentės poziciją perdavė jos patarėja Daiva Ulbinaitė.

Valdančiosios koalicijos partijų lyderiai po politinės tarybos pasitarimo pirmadienį paskelbė, kad koalicijoje niekas nesikeičia.

"Valdančioji dauguma, koalicija ir toliau dirbs stabiliai, vakar, kas buvo pasakyta po mūsų partijos valdybos posėdžio, tai yra mūsų partijos valdybos nuomonė, kur buvo kalbama dėl tam tikrų moralinių dalykų, visi kiti klausimai turi būti kolegai V.Gapšiui, tai jo apsisprendimo teisė", - po pasitarimo sakė A.Butkevičius.

"Mes išsiaiškinome santykius ir šitoj vietoj galima pasakyti labai paprastai: socialdemokratų buvo išsakyta nuomonė, mūsų buvo pasakytas atsakymas, buvo pateikta papildomos informacijos, ir šitoj vietoj Darbo partijos kompetencija, ką deleguoja į kokias pozicijas", - sakė V.Gapšys.

Premjeras A.Butkevičius sekmadienį po Socialdemokratų partijos valdybos posėdžio pranešė jos poziciją, kad pirmasis Seimo vicepirmininkas "darbietis" V.Gapšys neturėtų eiti šių pareigų, kol vyks teisminiai ginčai Apeliaciniame teisme. V.Gapšys į tai atsakė primindamas koalicijos sutartį ir užsimindamas, jog netekę posto Seimo vadovybėje, "darbiečiai" pretenduotų į dar vieną ministro portfelį.

Seimo opozicinių frakcijų vadovai BNS pirmadienį teigė, jog V.Gapšiui pačiam nepasitraukus iš Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo pareigų, rudenį opozicija inicijuos jam nepasitikėjimo procedūrą Seime.

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas Darbo partijos įkūrėją, parlamentarą Viktorą Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, parlamentarei Vitalijai Vonžutaitei - trejų metų laisvės atėmimo bausmę, o dabartiniam partijos vadovui, pirmajam Seimo vicepirmininkui Vytautas Gapšiui skirta 35 tūkst. litų bauda.

Pati Darbo partija kaip juridinis asmuo nuo baudžiamosios atsakomybės atleista, nes po šiemet įvykdytos reorganizacijos - susijungimo su dukterine Leiboristų partija - atsirado naujas juridinis asmuo.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

Valdančiojoje koalicijoje esanti Darbo partija kaltinta 2004-2006 metais neapskaičiusi daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų.

Centro kairės koaliciją sudaro Lietuvos socialdemokratų partija, Darbo partija, partija "Tvarka ir teisingumas" bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija.NAUJAUSI KOMENTARAI

įdomu

įdomu portretas
kas "dabartinėj" politikoj blogiau,ar išskirtinis teistumas neįtikusiems(mokęsčių sąžiningai nemoka niekas),ar rimtas Tarybinis Politinis aukščiausių valstybės vadovų išsilavinimas? Viskas yra muilo burbulas ir ne Uspaskis turėtu bėgti į Maskvą..

JONAS LIETUVIS

JONAS LIETUVIS portretas
Komentuoti nebeliko apie ką. Prancūzai sako apie tokį Homme null. Tai viskas apie nulį kaip ir pasakyta.

nuomone

nuomone portretas
toks jaunas, o neturi nei savigarbos, nei supratimo, kaip kokiose situacijose elgtis. Likęs tik "naglumas"
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių