Siekiama nubausti stovykloje įvykusios nelaimės kaltininkus

Klaipėdos apygardos prokuratūra Lietuvos Aukščiausiajam Teismui kasacine tvarka apskundė Klaipėdos apygardos teismo 2008 m. liepos 10 d. nuosprendį, kuriuo buvo išteisinti ankstesniu Plungės rajono apylinkės teismo nuosprendžiu lygtinėmis bausmėmis nuteisti vaikų vasaros stovyklos Alsėdžiuose vadovai - 32 metų viršininkė J. M. bei metais jaunesnis komendantas K. M.

Plungės rajono apylinkės teismas 2008 m. kovo 21 d. nuosprendžiu pripažino, kad dėl šių žmonių kaltės 2005 m. birželio 24 d. nuskendo dvi mergaitės, dalyvavusios vaikų vasaros stovykloje Plungės rajone, Alsėdžiuose. Pirmos instancijos teismas dėl tarnybos pareigų neatlikimo išteisino Telšių apskrities šaulių rinktinės vadą 47 m. J. Ž.

Klaipėdos apygardos teismas savo išteisinamuoju nuosprendžiu konstatavo, jog mergaitės nuskendo ne dėl to, kad stovyklos vadovai netinkamai atliko savo pareigas, o dėl pačių stovyklautojų nedrausmingumo.

Klaipėdos apygardos prokuratūra, nesutikdama su šiuo teismo sprendimu, apskundė jį kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Vytautas Jurkevičius kasaciniame skunde nurodo, jog apeliacinės instancijos teismas netinkamai pritaikė baudžiamąjį įstatymą ir padarė esminius baudžiamojo proceso kodekso pažeidimus.

Mobiliąją vaikų vasaros stovyklą 2005 m. birželio 19-25 dienomis Alsėdžiuose organizavo Lietuvos šaulių sąjungos Telšių apskrities šaulių rinktinė, kuriai vadovavo J. Ž. Jo įsakymu J. M. buvo paskirta stovyklos viršininke, o K.M. - komendantu.

2005-ųjų birželio 24-ąją į žygį, kurio metu nuskendo septyniolikmetė ir aštuoniolikmetė moksleivės, stovyklautojų būrį išvedė tokie patys, tegul ir pilnamečiai, stovyklautojai - aštuoniolikmetis ir devyniolikmetis vaikinai. Jie į žygį ėjo be vyresniųjų vadovų, iš anksto neapžiūrėję trasos, t.y. tinkamai tam nepasiruošę. Stovyklautojų kelyje pasitaikė tvenkinys. Brisdami jo pakraščiu, vaikai priėjo į vandenį įvirtusį medį, tačiau užuot jį perlipę, kaip patarė jų laikinieji vadovai, nusprendė jį apiplaukti ir kai kurie iš jų pradėjo skęsti. Dviejų mergaičių stovyklautojams išgelbėti nepavyko.

Kasaciniame skunde teigiama, jog ir stovyklos viršininkė J. M., ir komendantas K. M, ir Telšių apskrities šaulių rinktinės vadas J. Ž., būdami valstybės tarnautojams prilygintais asmenimis, buvo atsakingi už Alsėdžių vaikų vasaros stovyklos stovyklautojų saugumą, todėl turėjo užtikrinti, kad stovykloje neatsitiktų nelaimingų atsitikimų.

Prokuratūros skunde Lietuvos Aukščiausiojo Teismo prašoma panaikinti Klaipėdos apygardos teismo 2008 m. liepos 10 d. nuosprendį ir perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių