Aleksote – vaizduotės lavinimo patirtys, pasistiprinant urbanistiniu ir kolektyviniu troškiniu

Šeštadienį tęsiasi meno festivalis, atgaivinęs senąjį artilerijos sandėlį. Šiame Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parko (KAIPP) ir Kauno tvirtovės parko pastatas bei jo prieigos prisipildė vaizduotės lavinimo patirčių, urbanistikos ir kolektyvinės košės maišymo dirbtuvių, banketo, kūrybiško žygio, performanso, koncertų, parodų aromato, o šalia prisiparkavo robotų autobusas.

„Susiklostė palankios situacijos. Tema pasirodė labai įdomi, užvedė visą komandą. Savo praktikose, per visus renginius ir kitas veiklas tyrinėjame ateitybės koncepciją. Mums įdomu, kaip formuojama ateitis. Kas ją formuoja, kokios galios dalyvauja. KAIPP atvejis yra toks, kad tai plynė su infrastruktūra, teritorija apgyvendinta ekonominę galią turinčiųjų vaizduotėmis“, – portalui kauno.diena.lt sakė platformos „3022” atstovas, renginio organizatorius  Gytis Dovydaitis.

Anot jo, rengėjams tai proga patyrinėti susitikimų erdvės alternatyvą, kuri ateityje įtrauktų bendruomenes, kuri funkcionuotų kiek kitaip, nei mums dabar įprasta.

Šis renginys – it testas, kas galėtų vykti Kauno tvirtovės parko pastatuose, atveriamuose visuomenei. „Centrinė festivalio ašis – viskas organizuojama bendruomenės ir žmonių, kurie ieško kūrybinės platformos. Per savo veiklas siekiame skatinti žmonių savirealizaciją, kūrybinių potencialų aktyvavimą ir vaizduotės lavinimą. Visos veiklos yra suformuotos žmonių, kurie nori kažką daryti. Visos veiklos yra įtraukiančios auditoriją“, – kalbėjo G. Dovydaitis.   

Šis laikinas bendruomenės centras su veiklų serija, apjungtas po pavadinimu „KAIPP neslėptuvė: idėjų fermentas“, sulaukė nemenko susidomėjimo.

Organizatoriai visus sukvietė į Lakūnų plente esantį 6-ajį Kauno tvirtovės parko sandėlį. Pažintis su nauja erdve, galimybė išbandyti savo išmonės galimybes ir ne tik.

„Kūrybiškai nuteikiančiose erdvėse – galimybė realiai patirti, kokią reikšmę inovacijų slėnių plėtrai gali turėti fantaziją kurstančios ir vaizduotę įkraunančios praktikos“, – teigė organizatoriai.

Renginiai apibūdinami kaip „galimybių studija, strateginė priemonė miestams regeneruojant apleistas teritorijas, į naujų erdvių planavimą įtraukiant visas suinteresuotas grupes ir ieškant tarp jų sutarimo“.

KAIPP – vienas stambiausių ateities investicinių projektų šalyje, kur turėtų įsikurti didelę intelektinę pridėtinę vertę kuriančios įmonės. Teritorijoje jau įrengta dalis infrastruktūros.

„KAIPP neslėptuvė: idėjų fermentas“ yra tarptautinio projekto „T-Factor“ dalis, organizuojama nepriklausomos kultūros platformos „3022” ir Kauno tvirtovės parko.

Tarptautinis projektas „T-Factor“ – tai Europos sąjungos „Horizon 2000“ programos dalis. Juo siekiama atverti laikinųjų veiklų transformuojančias galimybes miestų regeneracijos procesų metu.

„T-Factor“ subūrė miestų, universitetų, verslų ir pokyčių siekiančių organizacijų atstovus, kad kartu skleistų žinias, dalintųsi patirtimi, padedančia kurti įtraukius ir sėkmingus ateities miestus. Iš viso „T-Factor“ jungia 25 partnerius iš 11 Europos šalių, JAV ir Kinijos, kurie dirba tiek su pažengusiais ar jau įgyvendintais miestų projektais, tiek su pradedamais – tokiais kaip Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parkas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

yja

yja portretas
pratina prie bomžavimo, nes ta gerovės ateitis labai stipriai į miglas panirusi

Debilu kompanija

Debilu kompanija  portretas
Bepročių šaika kazkoks meninku debilizmas. Matosi žmonės finansiškai pradejo geriau gyventi, anksčiau galvojo kaip litu užsidirbti o dabar galvoja kaip išleist pinigu ant debelizmo

kaimietis

kaimietis portretas
Kažkoks vyksta absurdas.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių