Netikėtumų festivalis sprogdins kasdienybės burbulą

 • Teksto dydis:

Kad ir kaip sunku nuklysti nuo kasdienio maršruto ir dienos ritmo – tai galimybė vėl pajusti pirmo karto skonį. Projektas "Kaunas 2022" kviečia į netikėtumų festivalį "100 pirmų kartų".

Liepos 14-ąją vyksiančio festivalio programa sudaryta iš keturių veiksmo kupinų dalių – "Iškylauk", "Atrask", "Kopk" ir "Pasidžiauk".

Neries krantinėje, prie P.Vileišio tilto, nuo 11 iki 15 val. veiks ūkininkų turgelis su šviežiomis vasaros gėrybėmis, kurias bus galima ragauti vietoje. Vyks jogos ir pilateso treniruotės, bus žaidžiamas badmintonas ir tinklinis, norintieji bus kviečiami išmokti žongliruoti ir balansuoti ant virvės. Ekologijos dirbtuvės, pažintis su žolelėmis, muzikos ir poilsio zonos – tai tik kelios priežasčių šeštadienį praleisti ne prie televizoriaus.

Nuo 15 val. festivalio veiksmas persikels į Kauno senamiestį ir naujamiestį, kur vyks programos dalis "Atrask". Šio netikėtų patirčių maršruto metu festivalio dalyviai bus kviečiami patirti naujus pirmuosius kartus ir išbandyti tai, ko dar niekada nėra tekę daryti, – išgirsti dar negirdėtas istorijas, lankytis nefasadinėse miesto vietose, žadinti vaikystės ir jaunystės atsiminimus bei atsiverti naujoms pažintims ir susitikimams.

Lygiai prieš metus trijų gatvių sankryžoje, atidarytoje J.Mačiūno aikštėje, 21 val. startuos ekstremaliausia Netikėtumų festivalio programos dalis – "Kopk". Šiai iniciatyvai įgyvendinti net bus uždarytas eismas Parodos kalnu – tam, kad kuo daugiau žmonių galėtų šia gatve užkopti į Žaliakalnį kuo įvairesniais, keistesniais ir fantazijos reikalaujančiais būdais. "Padaryk taip, kad Fluxus judėjimo tėvas Jurgis Mačiūnas džiaugtųsi tave išvydęs!" – į netikėtas lenktynes kviečia festivalio organizatoriai. Slidės, arkliai, net kanarėlės narveliuose – visi būdai tinka.

Įveikusiųjų Parodos kalną ir visų kitų sutemus lauks vakarėlis Vytauto parke, greta karuselių, veikiančiame bare "O kodėl ne?" "Pasidžiauk",– ragina ši festivalio programos dalis, žadanti, be abejo, veikiančias karuseles, taip pat vakarienę, daug muzikos ir naujų pažįstamų, su kuriais norėsis pasidalyti naujomis patirtimis.

Pirmąkart organizuojamas festivalis taps skambiu taip pat pavadintos tarptautinės jaunimo stovyklos akcentu. Pirmąkart vyksiančios stovyklos dalyviai – 100 jaunuolių iš 28 pasaulio šalių – liepos 7–15 d. tyrinės Kauną ir Kauno rajoną, kartu su vietos bendruomenėmis kels įvairius joms aktualius klausimus ir drauge ieškos galimų atsakymų. Stovyklos tvarkaraštis suformuotas su atskirų "Kaunas 2022" programų kuratoriais, taigi "100 pirmų kartų" dalyviai kūrybiškai tyrinės modernizmo architektūrą, daugiakultūrę regiono istoriją ir kt.


Asmenukė su žvėrių karaliumi

Viena senų kaunietiškų tradicijų, prasidėjusi tarpukariu, – fotografuotis prie Vytauto Didžiojo karo muziejaus liūtų. Šiemet šie didingi, laiko išbandymus ir istorijos audras pergyvenę žvėrys švenčia 80-metį.

Nuo 1938 m. muziejaus prieigose stovintys žvėrių karaliai buvo atgabenti iš plačios Tiškevičių giminės atstovo valdyto Astravo dvaro. Šie Tiškevičiai, turėję artimų giminystės ryšių su Palangos giminaičiais, dar XIX a. viduryje Sankt Peterburge iš ketaus nulietas skulptūras parsigabeno į savo dvarą. 1938-aisiais paskutinis Astravo dvaro paveldėtojas Jonas Jurgis Tiškevičius, tuo metu gyvenęs Paryžiuje, šv.Kalėdų proga juos padovanojo Kaunui.

Beveik kiekviena kauniečių šeima savo albumuose turi nuotrauką su šiais liūtais. Netikėtumų festivalio organizatoriai kviečia pasidalyti fotografijomis – jų skaitmenines kopijas galima siųsti e.paštu agne@kaunas2022.eu iki liepos 15 d.

Neturintieji galimybės skenuoti ar  nuotraukų su liūtais laukiami muziejaus prieigose liepos 14 d. 18–20 val. Čia bus galima nuskenuoti senąją nuotrauką ar nusifotografuoti iš naujo ir iš karto gauti tikrą fotografiją. "Tęskime šią kaunietišką tradiciją kartu!" – kviečia festivalio organizatoriai, žadantys dar ir pavaišinti liūtų gimtadienio tortu.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių