Lietuvei - Europos sidabras

2005-07-23
Romas PODERYS

Sprinterei iš Klaipėdos L.Grinčikaitei tapti čempione sutrukdė trauma

Kaune, S.Dariaus ir S.Girėno stadione, vykstančiame Europos jaunimo (iki 20 metų) lengvosios atletikos čempionate pirmąjį medalį iškovojo Lietuvos sportininkė.

Bėgikė iš Klaipėdos, trenerio Edmundo Norvilo auklėtinė Lina Grinčikaitė 100 m nubėgo per 11,69 sek. ir užėmė antrąją vietą. Nuo nugalėtoja tapusios Lenkijos atstovės ji atsiliko 0,02 sekundės.

Bėgikę slėgė įtampa

L.Grinčikaitė laimėjo pusfinalio varžybas, 100 m nubėgusi per 11,61 sek. Lenkė Ivona Bžezinska finišavo antra - 11,72 sek. Finale šios sprinterės apsikeitė vietomis.

Nugalėtoja tapusios Lenkijos atletės rezultatas - 11,67 sek. Bronzos medalis įteiktas Kipro bėgikei Eleni Artimatai - 11,74 sek.

Prieš merginų 100 m bėgimo finalą stadione praūžė lietus, tačiau L.Grinčikaitė po finišo tvirtino, jog oro sąlygos jai įtakos neturėjo.

“Vakar pusfinalyje šiek tiek patempiau nugaros raumenis, todėl šiandien prastai startavau. Atsigauti nespėjau, tai turėjo įtakos lemiamam bėgimui. Be to, šiandien jaučiau tam tikrą įtampą, gerokai didesnę nei prieš pirmąjį startą.

Varžovę gerai pažįstu, mes su ja dažnai konkuruojame tarptautinėse varžybose. Manau, šį kartą ji pelnytai nugalėjo. Vis dėlto ir aš galėjau pasirodyti geriau, iškovoti auksą”, - susikrimtusi sakė L.Grinčikaitė.

Lietuvos rinktinės vyriausiojo trenerio Virginijaus Mikalausko nuomone, mūsų sprinterę galėjo sutrikdyti ir psichologinis spaudimas - juk iš jos visi laukė medalio.

Klaipėdietės sidabras - trečiasis mūsiškių apdovanojimas, laimėtas Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionatuose per visą nepriklausomos Lietuvos lengvosios atletikos istoriją. Iki šiol tai buvo pavykę padaryti kauniečiams: 1997 metais Liublianoje sidabrą pelnė sprinterė Agnė Visockaitė-Egert, o 1999 metais Rygoje auksą - ieties metikas Tomas Intas.

EAA vadovas gyrė organizatorius

Vakar į Kauną stebėti varžybų atvyko Europos lengvosios atletikos asociacijos (EAA) prezidentas ir Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) tarybos narys austras Hansjorgas Vircas. Jis mūsų šalyje vieši pirmą kartą.

“Apžiūrėjau visus aikštynus, kuriuose sportininkai treniruojasi ir kovoja dėl apdovanojimų. Taip pat apsilankiau ir ten, kur jie pietauja, ilsisi. Noriu padėkoti čempionato šeimininkams - jie padarė viską, kad šis renginys būtų aukščiausio lygio”, - teigė H.Vircas.

Pasak EAA vadovo, jaunimo pirmenybės yra labai svarbios, nes jos - tai galimybė tobulėti.

“Kaune jau pagerinta daugiau nei dešimt nacionalinių ir vienas pasaulio rekordas. Džiaugiuosi, kad varžybų organizatoriai sudarė visas sąlygas atletams pasiekti aukštų rezultatų. Manau, jog ir Lietuva ateityje turės daugiau tokių sportininkų kaip kad dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna”, - pabrėžė svečias.

Ėjikių varžybose - pasaulio rekordas

Pirmojo rekordo S.Dariaus ir S.Girėno stadione autore tapo Rusijos ėjikė Vera Sokolova, 10 km nužingsniavusi per 43 min. 11,49 sek.

Šios varžybos baigėsi netikėta atomazga. Visas varžoves aplenkė ir įspūdingą rezultatą (42:59,29) pasiekė kita Rusijos lengvaatletė Jelena Ladanova. Atrodė, kad būtent ji pagerino nuo 2000 metų savo tautietei Liudmilai Jefimkinai priklausiusį Europos ir pasaulio jaunimo rekordą (43:35,20).

Deja, teisėjai po finišo diskvalifikavo J.Ladanovą už taisyklių pažeidimą, todėl nugalėtoja pripažinta V.Sokolova, taip pat viršijusi senąjį pasiekimą.

“Tai, kad aš tapau čempione, patikėjau tik po arbitrų sprendimo. Vis dėlto džiaugiuosi savo pasirodymu, nes daug ir atkakliai dirbau”, - sakė V.Sokolova.

Europos jaunimo čempionatų rekordą vakar pagerino rutulio stūmikas iš Čekijos Remigijus Machura. Nugalėtoju tapęs atletas nustūmė įrankį 20 m 09 cm. Ankstesnis aukščiausias pasiekimas (19,65 m) nuo 1973 metų (!) priklausė buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos (VDR) sportininkui Udo Bejeriui.

Finale kovojęs lietuvis Paulius Luožys užėmė devintąją vietą (18,20 m).

Nepateko tarp finalininkų

Prastos oro sąlygos vakar sujaukė planus ne vienam atletui.

Vilnietis Artūras Kulnis, bėgęs 400 m su barjerais, pusfinalyje finišavo penktas (51,64 sek.) ir į finalą nepateko. Jo asmeninis rezultatas, kurį sportininkas pasiekė šiais metais Taline vykusiose Europos taurės antrosios lygos varžybose, yra net 1,75 sek. geresnis.

“Oras siaubingas. Esu labai nepatenkintas savo rezultatu”, - po finišo sakė sportininkas.

100 m bėgimo su barjerais kvalifikacinėse varžybose kaunietė Sonata Tamošaitytė distanciją įveikė per 14,67 sek. ir užėmė 21-ąją vietą tarp 27 dalyvių. Iki pusfinalio jai pritrūko 0,17 sek. Lydere buvo norvegė Kristina Vukičevič (13,83 sek.).

Bėgikė teigė, kad rezultatu yra patenkinta: “Nuotaika sugedo, kai pamačiau, kokiomis sąlygomis reiks rungtyniauti, todėl manau, kad pasirodžiau neblogai. Prieš bėgimą labai jaudinausi, nes norėjau patekti į pusfinalį”.

Asmeninis S.Tamošaitytės rekordas yra 14,43 sek.

Vaikinų disko metimo varžybose vilnietis Egidijus Petrauskas trečiuoju bandymu nusviedė įrankį 46 m 60 cm ir tarp 12 finalininkų nepateko, užėmęs 15-ąją vietą tarp 24 dalyvių. Sėkmingiausiai pasirodė estas Margusas Huntas (57,02 m).

E.Petrausko vakarykštis rezultatas gerokai atsiliko nuo jo asmeninio rekordo (55,90 m).

3000 m bėgimo su kliūtimis kvalifikacinėse varžybose vilnietė Liubovė Novosad liko paskutinė 26-oji - 11 min. 51,07 sek. Visas konkurentes nustelbė latvė Polina Jelizarova (10:32,46).

Klaipėdietis Vitalijus Gorbunovas pusfinalyje 800 m nubėgo per 1 min. 50,91 sek. ir pagerino asmeninį rekordą, tačiau iki finalo jam pritrūko vos 0,79 sekundės.

Kūjo metikė rokiškietė Lina Kraskauskaitė nuskraidino įrankį 45,85 m ir liko 23-ioje vietoje tarp 25 dalyvių. Iki finalinio dvyliktuko jai pritrūko net 9,08 m.