Laisvės gynėjų dienai skirtame renginių, kuris vyko Panevėžyje esančiame Sausio 13-osios skvere, kilo konfliktas tarp vaikų ir prieštaringai vertinamų panevėžiečių, vadinamų „maršistų“.
Lietuvos stačiatikiai penktadienį visose šventovėse surengė pamaldas už Sausio 13-osios aukas, taip pat melstasi už „Lietuvą, jos liaudį, valdžią ir kariuomenę“, pranešė Lietuvos stačiatikių bažnyčia.
Viena iš daugelio Sausio 13-osios liudininkių – Seimo parlamentarizmo ir istorinės atminties skyriaus vadovė Angonita Rupšytė – papasakojo dar negirdėtų šios istorinės ir lemtingos dienos bei jos išvakarių faktų. Apie tai – LNK reportaže.
Seimo Laisvės premijos komisijos pirmininkė konservatorė Paulė Kuzmickienė sako, kad Vakarai turi atsiprašyti Ukrainos už tai, kai abejojo jos valstybės tikrumu ir tvirtumu.
Šiemet Laisvės gynėjų diena išskirtinė: pirmąkart ją minėsime pagaliau teismui priėmus galutinį nuosprendį budeliams. Tačiau per 32-ejus metus už grotų atsidūrė tik septyni iš 73 nuteistųjų.
Rusijos karinė agresija Ukrainoje rodo, kad Lietuva nuolat privalo būti pasiruošusi karui, sako parlamentaras, konservatorius, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius.
Kasmet minėdami vis labiau tolstančius 1991 m. sausio įvykius, pastebime vis kitus dalykus. Šiemet tapo akivaizdu, kad sovietų politikos tęsėja Rusija, kaip ir prieš 32 metus, traumuoja pasaulį brutalumu. Tačiau ir tada, ir dabar laisvas žodis buvo ir yra vienas galingiausių ginklų kovojant už laisvę.
Sausio 13-osios įvykių liudininkas gydytojas Ričardas Daunoravičius sako, kad Lietuva prieš daugiau kaip 30 metų sovietų tankams žlegant Vilniaus gatvėmis pasaulio šalių su keliomis išimtimis buvo palikta likimo valiai.