Mama. Papildomų žodžių greta šio daiktavardžio ir nereikia. Jame sutelpa tiek daug jausmų, minčių, patyrimų, suvokimų, pamokų. Dalį jų – labai kūrybiškai ir jautriai – į knygą „Apie bambą“ perkėlė grafikė Ieva Stankutė.
Kiekvienais metais pirmą gegužės sekmadienį visos mamos šypsosi ypatingai. Tai diena, kai visas dėmesys nukreipiamas į vieną prasmingiausių profesijų pasaulyje, kurią moterys dirba 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę, o atlyginimas matuojamas meilės išraiška. Taip, tai buvimas mama. Ir jau visai netrukus laidų vedėja Ugnė Siparė sūpuos ant rankų savo pirmagimę dukrytę.
Jie gyvena tarp mūsų – ŽIV infekuoti asmenys. Dirba, mylisi, gimdo vaikus ir vis dar bijo apie tai kalbėti neslėpdami veido. Apie tai, kaip lengva užsikrėsti ŽIV, kokia pagalba galima ir kaip tai suderinama su motinyste, papasakojo šį kelią perėjusi Veronika ir gydytoja infektologė.
Didžiojoje Britanijoje gyvenanti moteris net aštuonerius metus bandė pastoti. Tam tikslui ji išleido net 100 tūkst. svarų sterlingų, tačiau pagaliau pagimdė. Vis dėlto gimus sūnui moteris nepajuto džiaugsmo, ji pasigailėjo, kad taip atsitiko.
„Motinystė yra kažkur tarp absoliučios meilės ir kūną rakinančio nuovargio. Žinoti, kad esi ne viena, kad tavo mintys, norai ir baimės yra normalios, yra gydanti patirtis kiekvienai mamai“, – sako dviejų vaikų mama Ieva Juodelė, subūrusi mamas į bendruomenę „Motherhood Is Sexy“, atvirai kalbančią apie motinystę.
Pati prieš šešis metus turėjau laimę išeiti motinystės „atostogų“. Finansinės jų sąlygos buvo paprastos ir palankios motinai: pasirinkus vienerius metus auginti vaiką gaunama 100 procentų darbo užmokesčio.
Šeštadienio rytas teniso kortuose. Girdėti tik dunksintys kamuoliukai ir pergalės bei nusivylimo šūksniai. Tiesa, vienoje aikštelių nuotaika kitokia – mažiau susikaupimo ir daugiau juoko. Čia tenisą žaidžia kolegos – buvęs sporto žinių vedėjas Tomas Langvinis ir Lina Kairytė, LNK žinių vedėja.
Į motinystės ar tėvystės atostogas darbuotojus išleidžiančios įmonės turėtų sunerimti – septyni iš dešimties darbuotojų į darbą negrįžta ar sugrįžę per pirmuosius metus darbą meta. Tyrimą atlikę specialistai sako, kad dėl to iš dalies kalti patys darbdaviai – per motinystės atostogas darbuotojo neprisimena, o jam sugrįžus siūlo tokį patį atlyginimą, kokį mokėjo prieš dvejus ar trejus metus, praneša LNK.