Nuo rugsėjo startavus visuotiniam įtraukiajam ugdymui, nesulaukta nei vieno skundo dėl specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų nepriėmimo į mokyklas, sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas.
Lietuvos pareigūnai svarsto galimybę į Ukrainą siųsti Lietuvos karių, kad šie apmokytų ukrainiečius, tačiau kol kas pagrindiniu prioritetu išlieka parama ginklais ir amunicija, sako prezidento patarėjas.
Klaipėdos miesto mero Arvydo Vaitkaus nuomone, švietimo ministro Gintauto Jakšto siūlymai palaipsniui atsisakyti mokymo rusų kalba, tėra rinkiminiai šūksniai. Pasak A. Vaitkaus, išskirti vieną tautinę bendriją yra neteisinga.
Tautinių mažumų klausimais dirbančios institucijos kritikuoja „skubotus“ švietimo ministro Gintauto Jakšto siūlymus palaipsniui atsisakyti rusų kalbos, kaip mokomosios kalbos, mokyklose. Anot jų, tokie sprendimai geresnės rusakalbių tautinių mažumų integracijos Lietuvoje neužtikrintų.
Seimui ketvirtadienį opozicinės darbotvarkės metu planuojama pateikti pataisas, kad lytiškumo ugdymo temos būtų integruotos į tikybos ar etikos pamokas.
Mokymasis namie – absoliučiai daugumai šeimų neatrasta mokymo forma, nors populiarėjanti. Trečius metus šeimos turi galimybę vaikus ugdyti ne mokykloje, o namie, tačiau įsipareigoja už mokymąsi atsiskaityti ir gauti įvertinimą. Šiemet Lietuvoje namie mokosi 263 mokiniai. Pernai tokių buvo 113, praneša LNK.
Ilgametė Editos Vasaitienės patirtis virto knyga apie mokytojų ir mokinių santykius, baimę vairuoti, drąsą gyventi ir griauti nusistovėjusius stereotipus.
Latviams siekiant jau po kelerių metų iš ugdymo įstaigų pašalinti rusų kalbą, Lietuva kol kas aiškaus plano dar neturi ir akcentuoja, kad darbo netektų 800 mokytojų, praneša LNK.