Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį posėdyje atsisakė registruoti iniciatyvinę grupę rinkti parašams referendumui, kuriuo siūlyta panaikinti atsiskaitymo grynaisiais pinigais ribojimus.
Austrijos kancleris siūlo šalies konstitucijoje įtvirtinti teisę naudoti grynuosius pinigus, kurie šioje Alpių šalyje išlieka populiaresni nei daugelyje kitų šalių.
Mokėjimo kortelės yra populiariausia atsiskaitymo priemonė Baltijos šalyse, o Lietuvoje septyni iš dešimties gyventojų atsiskaitydami prekybos ir paslaugų vietose pirmenybę teikia kortelei, rodo naujas SEB banko užsakymu atliktas tyrimas.
Lietuvoje pernai reikšmingai padidėjo gyventojų dalis, kurie prioritetą teikia mokėjimams kortele, mobiliuoju telefonu arba išmaniuoju prietaisu, atsiskaito bekontakčiu būdu ir naudojasi mokėjimo paslaugų teikėjų sukurtomis mobiliosiomis programėlėmis, ketvirtadienį pranešė Lietuvos bankas (LB).
Ekspertai sako, kad ilgai netruks ir grynieji pinigai: monetos, kupiūros – taps istorija. Apklausos rodo, kad lietuviai labiau mėgsta grynuosius pinigus, o ne elektroninius. Pokalbis apie lietuvių ir pinigų santykį Europos Centrinio Banko (ECB) akimis su Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento atstove Edita Lisinskaite.
Nuo lapkričio 1-osios tiek įmonėms, tiek gyventojams mokėti grynaisiais bus galima tik iki 5 tūkst. eurų, o virš šios sumos reikės daryti pavedimus per banką.
Bankomatuose, kortelių skaitytuvuose ir kitais būdais išgrynintų pinigų kiekis pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su pernai tuo pat laiku, išaugo 15 proc. iki 5,1 mlrd. eurų, skelbia Lietuvos bankas (LB).
Bankų pažadas iki liepos, o vėliau – iki rugpjūčio vidurio visoje Lietuvoje įrengti 100 naujų bankomatų liko neįgyvendintas – šiuo metu įrengti 72 įrenginiai, o iš jų veikia 61.