Gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos 2024 m. lapkritį, palyginti su spaliu, padidėjo 0,6 proc., neįskaitant rafinuotų naftos produktų – padidėjo 0,1 proc., praneša Valstybės duomenų agentūra.
Baltijos šalyse daugiausia išleisti Kalėdų šventiniam stalui ir dovanoms ketina lietuviai, rodo „Citadele“ banko inicijuotos gyventojų apklausos rezultatai.
Būsimosios Vyriausybės programoje numačius poreikį stebėti maisto prekių kainas, banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas vertina, kad tokia priemonė tik sukurs papildomos biurokratijos, o nauda pirkėjui – nulinė. Anot jo, abejotina, ar institucijos sugebėtų efektyviai reguliuoti kainas.
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad nauja valdžia sieks efektyviau stebėti maisto ir kitų produktų kainas, skiriant didesnį dėmesį jas reguliuojančių institucijų darbui.
Verslas suskaičiavo, kad kitąmet degalinių švieslentės išgąsdins didžiąją dalį vairuotojų. Pasirodo, dėl akcizų ir aplinkos apsaugos reikalavimų benzino kaina šoktels bent 8 centais, o dyzelino – 16 centų už litrą. Tiesa, kainų analitikai prasitarė, kad toks skaičiavimas – optimistinis. Prognozuoja, kad degalai brangs dar labiau, o tai atsispindės ne tik degalinių švieslentėse, bet ir maisto kainų ar siuntų etiketėse.
Naujausiose kainų palyginimo portalo „Pricer.lt“ ataskaitoje teigiama, kad birželio mėnesį parduotuvėse maisto prekyba auga 6 proc. palyginus su praeitais metais. „Pricer.lt“ šį augimą sieja su faktu, kad kavinėse yra per brangu ir klientų ten tiesiog mažėja. Tačiau pabrėžiama, kad tai bloga žinia, nes prekybininkų apyvarta nekrenta ir jie nebus suinteresuoti mažinti kainų. Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su „Pricer.lt“ atstovu Petru Čepkausku.
Kainos vasaros sezonu Palangoje kaip kasmet – stebina, nors verslininkai teigia kainų nekėlę, o jei ir kėlę – minimaliai. Kur Palangoje pigiau pavalgyti, kad netektų už šaltibarščių dubenėlį pakloti 12 eurų, ir kokios vasaros tikisi Palangos verslininkai? Apie tai – LNK reportaže.
Gegužę, palyginti su balandžiu, prekybos centruose atpigo kai kurios daržovės. Tam įtakos turėjo šiltas ir derlingas pavasaris. Tačiau, pigiau pavalgius, norint šią vasarą apsistoti viešbučiuose, teks papurtyti piniginę. Viešbučių kainos žada būti rekordinės, praneša LNK.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad infliacija Lietuvoje šiemet turėtų siekti mažiau nei 2 proc. Anot jos, geresnius finansinius laikus Lietuvos gyventojams prognozuoja ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF). Ministrės vertinimu, šiemet gyventojų pajamų augimas pinigų nuvertėjimo lygį viršys net kelis kartus. Tam įtakos turės didėjančios pensijos ir vidutinis gyventojų darbo užmokestis. Ar gyvensime geriau, pasakojo „Creditinfo Lietuva“ verslo plėtros ir strategijos vadovė Jekaterina Rojaka.
Ilgiau nei metus pigiausiai apsipirkti šalies gyventojai galėjo lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse. Tai patvirtina kainas lyginančio nepriklausomo portalo „Pricer.lt“ atliktas tyrimas – „Maxima“ ir gegužės mėnesį siūlė pigiausių maisto prekių vidutinio krepšelio mažiausią kainą ir lyderystę šioje pozicijoje išlaikė jau 13 mėnesių iš eilės. „Pricer.lt“ stebimų pigiausių maisto prekių vidutinio krepšelio kaina „Maximoje“ gegužę siekė 53,35 Eur ir buvo 9,13 Eur mažesnė nei praėjusių metų gegužę.