Sostinės valdžia planuoja kitam skverui Vilniuje suteikti su sovietų okupantais kovojusio partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto vardą, nes dabartiniame skvere yra su laisvės kovotojo vardu nederanti sovietinė skulptūra.
Generolo Jono Žemaičio-Vytauto dukterėčios prisiminimuose – dėdės dovanota lėlė iš Paryžiaus ir smagios popietės, kai pasiklausyti partizanų vado į namus sugužėdavo visas Šiluvos elitas.
Partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė sako besidžiaugianti, kad Lietuva, pastatydama paminklą jos tėčiui, įvertino jo auką ir tuo pačiu pagerbė visus laisvės kovotojus.
Vilniaus Antakalnio kapinėse antradienį, minint antrąsias partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvių metines, visuomenei pristatytas jam skirtas paminklas.
Vieno iš partizanų vadų Juozo Lukšos artimieji sielojasi dėl pasaulyje atkakliai toliau platinamų niekuo nepagrįstų kaltinimų, esą jis žudė žydus. Skaudina ir tai, kad Lietuva neatremia šmeižto.
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, dalyvaujanti vasario 20–23 d. vykstančioje 21-ojoje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, pristato savo naujausius leidinius. Susitikime lankytojai buvo supažindinti su nauja ir pirma knyga apie partizanų vadą Joną Žemaitį-Vytautą. Anglų kalba pasirodęs leidinys skirtas užsienio skaitytojams, tačiau, kaip sakoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, jau yra baigiama rengti ir studija lietuvių kalba.
Legendinio Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto palaikų paieškos prasidės nuo archyvų tyrimų, ir tik po to bus sprendžiama, ar atlikti archeologinius kasinėjimus Kaune.
Vyriausybės kanceliarija vykdo konkursą ir viešųjų pirkimų būdu tikisi atrinkti geriausią idėją partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui įamžinti. Paminklas turėtų būti pastatytas iki 2020 m. liepos 1 d.
2019-ieji paskelbti Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos prezidiumo pirmininko Jono Žemaičio-Vytauto metais, tačiau šis partizanas nepelnytai paliktas bendražygių šešėlyje. Nežinoma ir kur Maskvoje užkasti jo palaikai.