Kraštutinių dešiniųjų partijų sėkmė rinkimuose didžiausią galią turinčiose Europos šalyse skatina net centristų ir kairiųjų vyriausybes griežtinti migracijos politiką, o tai mažina vienybę ir kelia aktyvistų susirūpinimą.
Europos Sąjungos (ES) vidaus reikalų ministrų susitikime Čekijoje dalyvaujanti ministrė Agnė Bilotaitė ES ragina kuo skubiau keisti migracijos politiką ir pritaikyti galimiems iššūkiams.
Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius ketvirtadienį susitiko su Vilniuje viešinčiu Airijos valstybės ministru Europos reikalams Thomasu Byrne‘u. Susitikimo metu aptarti dvišaliai santykiai, aktualiausi Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės klausimai, įskaitant Europos ateitį, ES migracijos politiką, teisinės valstybės principo įgyvendinimą.
Lietuvos pasiekimus derantis dėl Europos Sąjungos (ES) migracijos politikos keitimo bei finansavimo valdant krizę, palyginti su užsibrėžtomis ambicijomis, politologai vertina kukliai.
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį vyksta į Briuselį, kur dalyvaus Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime. Jame šalies vadovas ketina siūlyti peržiūrėti Europos Sąjungos migracijos politiką.
Prezidentūra teigia derinanti su vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite tikslus, kuriuos, reaguojant į Aliaksandro Lukašenkos režimo inicijuotą nelegalių migrantų krizę, Lietuva siekia realizuoti europiniu lygiu.
Europos Vadovų Taryba (EVT) išgirdo Lietuvos ir kitų Baltijos valstybių bei Lenkijos prašymą padėti kovoti su neteisėtos migracijos krize, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Šiandien migracija – iš aktualijų rato nesitraukianti tema. Ironiška, bet iki nelegalių migrantų krizės apie migracijos politiką buvo kalbama itin nenoriai. O ji – neatsiejama šalies socialinės, demografinės ir ekonominės politikos dalis, tad ją nagrinėti ir problemas spręsti vis tiek teks. Bandykime dar kartą – gal esant nelegalių migrantų antplūdžiui bus pagaliau sudarytos normalios sąlygos legaliai migracijai?