Iš laikinosios į šiuolaikinę sostinę Kauną kartu su komanda vedusi Marija įsitikinusi, kad Laisvės alėja nenusako miesto unikalumo, užtai vaizdas pro jos namų langą – vertas dailininko teptuko.
„Kultūros šoferiai“ ir oro uostuose, stotyse ir visame mieste keleivius pasitikdavę taksi vairuotojai 2022-aisiais buvo neatsiejama ir labai svarbi projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė“ dalis.
Per neseniai vykusius apdovanojimus „ADVENTUR 2023“ „Turizmo sėkmingiausieji“ „Kaunas 2022“ pripažintas labiausiai Lietuvą užsienyje garsinusiu projektu. Trigubai išaugęs muziejų ir galerijų apsilankymų skaičius, priešpandeminius rodiklius pasiekęs turistų iš užsienio skaičius ir didesnis kultūros srities matomumas kaip niekada išplėtė miesto žinomumą pasaulio žemėlapyje.
Lietuvos kultūros ministras Simonas Kairys ragina rengiant Europos kultūros sostinės projektus įtraukti Ukrainos menininkus, taip išreiškiant solidarumą su Rusijos karinę agresiją patiriančia šalimi.
Kilometrai, žingsniai, terabaitai, kadrai, sutikti žmonės ar tiesiog varnelės kalendoriuje, – visi šie būdai tinka apskaičiuoti darbus, nuveiktus per projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ metus ir iki jų. Apie tai, kas nuveikta vizualiųjų projekto kronikų srityje, geriausiai žino fotografai Martynas Plepys, Teodoras Biliūnas, Gražvydas Jovaiša, Andrius Aleksandravičius ir vaizdo menininkas Marius Paplauskas.
Projektas „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ – bene didžiausias ką tik pasibaigusiais metais, ne tik sutelkęs tūkstančius menininkų ir kūrėjų iš viso pasaulio, bet ir pavertęs Kauną ir rajoną kultūriniu Lietuvos epicentru.
2022 bučiniai pasklidę po visą Lietuvą, Europą ir net kitus žemynus – taip atrodo fotografo Remio Ščerbausko meninio projekto rezultatas, kuriuo „Kaunas 2022“ komanda atsisveikina su Kultūros sostinės titulo metais.
„Norėjome pamatyti, ką galime, kai turime visas sąlygas. Turint svajonę, gali pasiekti labai daug“, – sakė Virginija Vitkienė, Kaune vadovavusi Europos kultūros sostinei. 2022-iesiems baigiantis, ji teigia išgyvenusi šventę ir įveikusi dešimtmetį trukusią kelio atkarpą.
Kaunas kultūros sostinės titulą perduoda kitiems trims Europos miestams. Projektui pasiekus finišą, daugybė Lietuvos ir užsienio miestų pasipuošė oro bučinius siunčiančių žmonių nuotraukomis. Tai fotografo Remio Ščerbausko meninis projektas, kuriuo simboliškai atsisveikina programos „Kaunas 2022“ kūrėjai. Anot jų, 2022 bučiniai skirti visiems svajotojams ir darytojams, dalyviams ir kūrėjams, kurie Europos kultūros sostinės svajonę padėjo paversti realybe.
„Keistas jausmas“, – sako projekto „Kaunas 2022“ direktorė Virginija Vitkienė, apibūdindama savo būseną po Europos kultūros sostinės (EKS) renginių uždarymo savaitgalio.