Estijos vyriausybė „rimtai“ svarsto galimybę siųsti karius į vakarinę Ukrainos dalį, kad būtų galima atlaisvinti Ukrainos dalinius operacijoms fronto linijose.
Reaguodami į Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) pasvarstymus apie galimą Vakarų šalių karių siuntimą į Ukrainą, daugiau nei pusė šalies gyventojų pasisako prieš bet kokį Lietuvos pajėgų dislokavimą Rusijos invazijai besipriešinančioje šalyje, rodo BNS užsakymu „Vilmorus“ atlikta apklausa.
Lenkijos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad NATO pajėgų buvimas Ukrainoje „nėra neįsivaizduojamas“ ir kad jis dėkoja Prancūzijos prezidentui už tai, kad jis neatmeta šios idėjos.
Kanada neatmeta galimybės nusiųsti riboto dydžio kariškių grupę į Ukrainą, mokyti ukrainiečių karių, jei tokia misija būtų labai aiškiai ne kovinė ir vykdoma toli nuo fronto linijų, sakė kanadiečių gynybos ministras Billas Blairas (Bilas Bleras).
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sveikina prasidėjusią diskusiją dėl karių siuntimo į Ukrainą ir sako, kad jokie variantai negali būti atmesti iš karto.
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia nematąs indikacijų, kad, pripažinusi separatistinių Luhansko ir Donecko regionų nepriklausomybę, Rusija sustos.
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kalbos apie Ukrainos dirbtinumą ir jos grėsmę Rusijai yra iš piršto laužtos, tai demonstruoja ir visišką istorijos nesuvokimą.
Užsienio reikalų ministerija antradienį paskelbė pareiškimą, kuriuo griežtai smerkia Rusijos sprendimą pripažinti „jos sukurtų ginkluotų grupuočių kontroliuojamas teritorijas Ukrainos Donecko ir Luhansko srityse kaip nepriklausomas“.