Lietuvoje daugėjant finansų įstaigų, pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius ateityje tik daugės, sako Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovo pavaduotojas Audrius Valeika.
Estijoje registruota investicijų bendrovė „BaltCap“ įtartinas operacijas, tikėtina, susijusias su Šarūnu Stepukonio valdyto infrastruktūros fondo įmonių lėšų pasisavinimu, pastebėjo pernai spalį, teigia Estijos finansų priežiūros ir sprendimų priėmimo institucijos atstovas.
Per devynis šių metų mėnesius pranešimų apie įtartinas operacijas skaičius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 2,5 karto, pirmadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).
Per pusmetį beveik triskart išaugo pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas, daugėja sustabdytų pervedimų, teigia Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT).
Per 2021 metus Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Pinigų plovimo prevencijos valdybos ekspertai fiksavo rekordinį pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius skaičiaus augimą. Tokių pranešimų padaugėjo beveik 24 kartus, lyginant su 2020 metais. Didžiąją šių pranešimų dalį – beveik 96 proc. – sudarė iš elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų gauti pranešimai apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius. Per praėjusius metus taip pat augo ir pagal gautus pranešimus sustabdytų lėšų suma.
Paviešinus naujos informacijos apie abejotinos kilmės pinigų pervedimus per Baltijos šalyse veikusius „Danske Bank“ padalinius, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) pranešė, kad iš banko padalinio Lietuvoje 2014-2018 metais gavo tris pranešimus apie įtartinas operacijas ar sandorius.
Per „Danske Bank“ Lietuvos padalinį pastarąjį dešimtmetį buvo pervedami dideli kiekiai abejotinos kilmės pinigų, ketvirtadienį pranešė tarptautinio žurnalistinio tyrimo autoriai.