Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų ir ūkininkų atstovai sutarė ieškoti bendrų sprendimų dėl rusiškų grūdų importo į Europos Sąjungą (ES) ar jų gabenimo per ES teritoriją draudimo.
Vakarams netaikant sankcijų rusiškiems grūdams ir jiems toliau patenkant į Lietuvą ir visą Europos Sąjungą (ES), Žemės ūkio ministerija sako, kad prekyba jais prasilenkia su vertybėmis ir yra nemorali.
Seimas priėmė Kaimo reikalų komiteto parengtą rezoliuciją, kurioje siūloma kreiptis į Europos Komisiją (EK) dėl importo draudimo rusiškiems grūdams europiniu lygiu. Tačiau Lietuvoje kol kas tokio įstatymo nėra – jis bus svarstomas parlamente tik tuomet, kai bus apsvarstyta Teisės departamento išvada ir Vyriausybės siūlymas integruoti idėją į kitą įstatymą.
Kai kuriems verslininkams toliau importuojant rusiškus grūdus į Lietuvą, advokatas Gintautas Bartkus mano, kad tokiai veiklai stabdyti reiktų imtis nacionalinių sankcijų. Anot jo, kadangi dalis Europos vyriausybių yra vis dar priverstos pirkti tam tikrus resursus iš Kremliaus režimo, susitarti Europos Sąjungos (ES) lygmeniu gali būti sudėtinga, o procesas gali užtrukti.
Lietuva kartu su Latvija, Estija, Lenkija ir Čekija ragina Europos Komisiją (EK) uždrausti grūdų iš Rusijos ir Baltarusijos importą į Europos Sąjungą (ES).
Uždrausdama įvairių prekių importą iš Lietuvos į Baltarusiją šios šalies valdžia įvedė sankcijas savo žmonėms, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras.
Seimo Kaimo reikalų komitetas siūlo parlamentui priimti rezoliuciją dėl kreipimosi į Europos Komisiją (EK) raginant europiniu lygiu uždrausti rusiškų grūdų importą ir tranzitą per ES šalis.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako palaikytų dalies dalies Seimo narių pasiūlymą laikinai visiškai uždrausti į Lietuvą importuoti rusiškus arba baltarusiškus žemės ūkio produktus ir pašarus.
Institucijoms ieškant teisinių kelių kaip sustiprinti rusiškos kilmės grūdų importo ir tranzito per Lietuvą kontrolę, ūkininkų atstovas teigia, kad rusiškos žemės ūkio produkcijos patekimo ribojimas sumažintų spaudimą vietos grūdų augintojams.
Lenkija padeda Ukrainai kovoti su Rusijos invazija, bet turi apsaugoti savo ūkininkų interesus, todėl Varšuva uždraudė ukrainietiškų grūdų importą, trečiadienį pareiškė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda).