Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2023 m. beveik 55 mln. žmonių buvo diagnozuota demencija. Dažniausiai ji išsivysto 65 metų ir vyresniems asmenims, tačiau būna atvejų, kai ja serga ir jaunesni – 40–50 metų asmenys.
Užsiimant įvairiomis intelektualiomis užduotimis, sprendžiant galvosūkius, žaidžiant strateginius žaidimus įmanoma palaikyti aktyvią smegenų veiklą ir užkirsti kelią įvairiems mąstymo sutrikimams, teigia ergoterapeutai. Šiais laikais net ir neurologai kuria įvairias platformas ir kompiuterinius žaidimus, skirtus demencijos progresavimui pristabdyti.
„Žalgirio“ arenoje atidaryta unikali fotografijų paroda, kurioje atkreipiamas dėmesys į moteris, kurios globoja demencija sergančius artimuosius. Parodoje pristatomi su globa susiję iššūkiai, gyvenimo kasdienybė, kurioje reikia ne tik pasirūpinti kitu, bet ir neprarasti savęs.
Dar visai neseniai „Instagram“ platformoje paviešintoje nuotraukoje galima matyti iš viešumos dingusį legendinį aktorių Briusą Wilisą, sergantį mirtina liga.
Visame pasaulyje pažymint Tarptautinę Alzheimerio ligos dieną, „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ vakar pasidalijo istorijomis, kaip prisibelsti į senjorų širdis per demencijos rūką.
Demencija yra viena dažniausių vyresnių žmonių negalios priežasčių. Tai lėtinis pažinimo funkcijų sutrikimas, kuris paveikia kasdienę žmogaus veiklą, buitinį, profesinį ir socialinį gyvenimą. Liga dažniausiai pastebima atsiradus kognityvinių funkcijų – atminties, kalbos, dėmesio, planavimo, sprendimų priėmimo ir kitų – sutrikimų.
JAV veiksmo filmų herojui Bruce’ui Willisui (Briusui Vilisui), praėjus mažiau nei metams po to, kai dėl didėjančių kognityvinių sunkumų pasitraukė iš aktorystės, diagnozuota nepagydoma demencija, ketvirtadienį pranešė jo šeima.
Negalios ir senatvės, kurią kartais taip pat lydi įvairios ligos, nepasirinksi. Ir nors šiuo metu savarankiškai savimi pasirūpinti negalintiems žmonėms teikiamos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, socialinės paslaugos namuose ir dienos centruose, o esant poreikiui ir stacionarios slaugos ir globos paslaugos, tačiau valstybė užsibrėžė pagerinti šių paslaugų kokybę ir prieinamumą.
Apklausos rodo, kad sulaukęs pensinio amžiaus svarstytų dirbti ir kas antras žmogus Lietuvoje, bet jų tikslas – išlaikyti užimtumą, o ne užsidirbti. Naujausi tyrimai rodo, kad ankstyva pensija kenkia sveikatai, o darbas pensiniame amžiuje sustiprina protinius gebėjimus ir net gali padėti išvengti Alzhaimerio ar kitų demencijos formų. Apie tai LNK reportaže kalbinamas Vilniaus universiteto (VU) profesorius Vidmantas Alekna.
Rugsėjo 21-ąją buvo minima Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Ji skirta atkreipti visuomenės dėmesį ir plėsti žinias apie asmenis, sergančius šia liga, mažinti susijusias stigmas bei prisidėti prie atviros visuomenės kūrimo, feisbuke skelbia Kauno miesto savivaldybė.