Artėjant didžiausioms metų šventėms – Kūčioms, Kalėdoms ir Naujiesiems metams, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena apie darbo laiko trumpinimą prieššventinėmis dienomis ir apmokėjimo tvarką už darbą švenčių dienomis.
Vyriausybė trečiadienį patvirtino Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengtas rekomendacijas dėl darbo apmokėjimo sistemos nustatymo viešojo administravimo įstaigose ir institucijose.
Vyriausybė trečiadienį pritarė pataisomis, kuriomis nuo ateinančių metų pradžios keičiama biudžetinių įstaigų darbuotojų, tarp jų ir mokytojų, darbo apmokėjimo tvarka.
Vežėjai prašo atidėti Vyriausybės nutarimo dėl komandiruojamų darbuotojų dienpinigių apmokestinimo didinimo įsigaliojimą bent jau iki 2021 metų vidurio – iki kol įsigalios Mobilumo paketo reikalavimai, kai bus aišku, kokį poveikį šiam sektoriui turės ES direktyva. Dėl to jie kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą.
Nuo rugsėjo pradedamą įvesti mokytojo etatą sudarys 36 val. per savaitę darbo krūvis, trečdalis jo bus skirta ne pamokų vedimui - tai būtų vadinamosios nekontaktinės valandos.
Valstybės valdomos magistralinių kelių priežiūros įmonės,„Automagistralė“ darbuotojams skundžiantis neteisingu apmokėjimu už darbą, įmonė teigia mokanti pagal realiai atliktą darbą. Situaciją ketina aiškintis ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis.
Seimo frakcijų vadovai nutarė kol kas nesvarstyti Vyriausybės teikiamo projekto dėl politikų, teisėjų, pareigūnų ir tarnautojų atlyginimų bazinio dydžio.
Seimas parėmė kaimyninės Lenkijos siekį inicijuoti „geltonosios kortelės“ procedūrą Briuselio siūlymui suvienodinti atlyginimus į ES šalis komandiruojamiems darbuotojams.