Įstatymas, atveriantis Jungtinei Karalystei kelią šio mėnesio pabaigoje išstoti iš Europos Sąjungos, trečiadienį sulaukė galutinio parlamento pritarimo, Lordų Rūmams atsisakius mėginimų priversti pakeisti šį istorinį teisės aktą.
Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) ketina prašyti, kad šalies parlamento darbas būtų sustabdytas nuo spalio 8-osios iki 14-osios, trečiadienį pranešė jo biuras Dauningo gatvėje.
Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai antradienį priėmė dokumentą, reglamentuojantį sankcijų Rusijai įvedimą po to, kai šalis išstos iš Europos Sąjungos.
Kai kuriems britams, stebėjusiems Paryžiaus Dievo Motinos katedrą nuniokojusį smarkų gaisrą, siaubas susimaišė su nerimu, kad vieną iš Prancūzijos sostinės simbolių ištikusi nelaimė galėtų lengvai pasikartoti ir parlamento rūmuose Londone.
Didžiosios Britanijos Bendruomenių Rūmai kol kas netęs savo balsavimų dėl alternatyvių „Brexito“ planų. Iniciatyva pratęsti balsavimus kitą savaitę parlamente daugumos nesulaukė.
Jungtinės Karalystės parlamentui iš dalies perėmus įstrigusio išstojimo iš Europos Sąjungos proceso kontrolę, neperkalbama ministrės pirmininkės Theresos May (Terezos Mei) vyriausybė antradienį įrodinėjo, kad dabartinis manevravimas tik išryškina būtinybę parlamentui patvirtinti dukart atmestą susitarimą.
Didžiosios Britanijos parlamentas antradienį antrąkart triuškinamai atmetė „Brexit“ sutartį, premjerei Theresai May (Terezai Mei) nesugebėjus įtikinti įstatymų leidėjų pritarti išstojimo iš Europos Sąjungos sąlygoms net ir susitarus su Briuseliu dėl kai kurių pakeitimų ir likus vos 17 dienų iki planuojamo pasitraukimo iš Bendrijos.
Didžiosios Britanijos vyriausybė antradienį sulaukė precedento neturinčio atkirčio iš įstatymų leidėjų dėl savo „Brexit“ planų, o šis žingsnis yra bloga lemiantis ženklas premjerei Theresai May (Terezai Mei), pradėjusiai debatus parlamente, nulemsiančius su Briuseliu suderėtos išstojimo iš Europos Sąjungos sutarties likimą.
Didžiosios Britanijos parlamento žemieji rūmai trečiadienį triuškinama balsų persvara priėmė teisės aktą, įgalinantį ministrę pirmininkę Theresą May (Terezą Mei) pradėti derybas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos, todėl šalis dar vienu reikšmingu žingsniu priartėjo prie vadinamojo „Brexit“.