Protų mūšis II

Sveikiname nugalėtoją:  Rimantė Aidukaitė
Prašome prizą atsiimti „Kauno dienos“ redakcijoje iki sausio 08 d. ( Kęstučio g.,86, II aukštas)
Pirmasis šviesoforas buvo įrengtas 1868 metų gruodžio 10 dieną Londone prie Didžiosios Britanijos parlamento. Masinė automobilių gamyba prasidėjo maždaug po keturiasdešimt metų, tuo metu, kai buvo pastatytas šviesoforas, daugelis važinėjo karietomis ir jis buvo pastatytas dėl daugėjančių pėsčiųjų sužeidimų bei problemų sureguliuojant karietų eismą. Šviesoforą sukūrė John Peake Knight. Knight ilgą laiką dirbo geležinkelyje, kur panašus šviesoforai jau senai reguliavo traukinių eismą. Pirmasis šviesoforas buvo dujinė lempą su dviemis spalvomis - žalia ir raudona, prižiūrėtojas turėdavo perjungti svirti taip pakeisdamas spalvą.

Luis Fernando Verissimo „Angelų klubas“ (Leidykla: Versus aureus)
„Angelų klubas“ – vieno garsiausių šiuolaikinių brazilų rašytojų, Luis Fernando Verissimo, satyrinė istorija apie keistus pasirinkimus, mirtį ir nuostabias gastronomines patirtis.
Nevengdamas tamsaus humoro autorius pasakoja apie dešimt pasiturinčių vyrų, džiaugsmingai puoselėjančių apsirijimo nuodėmę. Visi jie priklauso gurmanų klubui ir kartą per mėnesį susitinka pasimėgauti ypač prašmatniomis vakarienėmis. Po dvidešimties klubo gyvavimo metų jos lyderis miršta nuo AIDS, ir likusius narius sieję ryšiai ima braškėti. Mėginant išsaugoti vakarienių tradiciją priimama keistoko mažakalbio virėjo pagalba – jo puoduose ir keptuvėse sukuriami šedevrai pavergia išlepusius gurmanus, priverčia juos ryžtis sunkiai suvokiamiems dalykams.