- Kauno.diena.lt inf.
- [2]
- [2]
- Teksto dydis:
- Spausdinti [3]
Persikėlė trys fakultetai
Kaip "Vilniaus dienai" teigė Vilniaus kolegijos direktorė Ž.Jankauskienė, kolegiją sudaro septyni fakultetai. Trys iš jų – patys didžiausi – yra Didlaukio gatvėje, o kiti keturi buvo išsibarstę po Vilniaus miestą ir net Vilniaus rajoną. Į kolegijai skirtą LEU centrinį pastatą Studentų g. 34A persikraustė Pedagogikos fakultetas iš Naujosios Vilnios, kur studentams buvo tikrai nepatraukli vieta, labai nutolusi nuo kitų fakultetų ir miesto centro, o ir pastatas senas. Taip pat Agrotechnologijų fakultetas, kuris buvo įsikūręs Vilniaus rajone, Buivydiškėse. Tiesa, dalis fakulteto ten ir liko – veterinarijos klinikos, šiltnamiai, kraštovaizdžio dizaino specialistai. Persikraustė į Neries krantinę ir Ekonomikos fakultetas iš Naugarduko gatvės.
Tad dabar šie trys fakultetai kartu su kitame Neries krante esančiu Elektronikos ir informatikos fakultetu sudaro naują Vilniaus kolegijos akademinį miestelį.
6500 – tiek studentų turi Vilniaus kolegija.
"Mes gavome centrinį LEU pastatą ir šalia esantį sporto kompleksą, kuriame studentai galės sportuoti, galvojame ir apie naujas su sportu susijusias studijų programas. Vilniaus kolegijoje veikia sporto centras, turime nemažai savo įvairių sporto šakų komandų, – pasakojo Ž.Jankauskienė. – Iš LEU perėmėme tik vieną bendrabutį, nes Vilniaus kolegija pati jų turi nemažai, ir visus studentus, kuriems gyvenamoji vieta reikalinga, bendrabučiu aprūpiname. O jų išlaikymas taip pat kainuoja."
Buvęs Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto administracijos pastatas, direktorės žiniomis, perduotas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai ir jame jau įsikūrė bendrojo lavinimo mokykla lietuviškai kalbantiems vaikams, kurių Vilniaus rajone trūksta. Kiti du pastatai tikriausiai bus perduoti Turto bankui, ir šis spręs, koks bus jų likimas.
"Kai gavome pasiūlymą įsikurti LEU pastate, atlikome pirminius skaičiavimus ir matėme ekonominį efektą, nes tie trys fakultetai buvo įsikūrę senuose pastatuose, kurių energetinis efektyvumas buvo labai žemas, ypač Naujojoje Vilnioje – kietuoju kuru kūrenamos patalpos su ištraukiamąja kanalizacija, XXI amžiuje tokių pastatų jau nedaug kur ir rasi, – šyptelėjo kolegijos vadovė. – Žinoma, čia pastatas taip pat nėra naujas – teko jį gerokai paremontuoti, kad taptų patrauklus tiek studentams, tiek dėstytojams, bet tai, kad visi įsikūrė viename pastate, turėtų mums sutaupyti ir šildymo, ir kitų energetinių išteklių. Iš Agrotechnologijų fakulteto į Neries krantinę dar norime perkelti kai kurias laboratorijas, bet kol kas tam trūksta išteklių. Skaičiuosime, ką galime padaryti. Kadangi esame didžiausia, lyderiaujanti kolegija, studijų kokybei keliame aukštus reikalavimus ir nenorime, kad dėl šio persikraustymo studijų kokybė nukentėtų."
Ž.Jankauskienė teigė girdėjusi kalbas, kad buvusioje LEU teritorijoje gali įsikurti ir ministerijų miestelis, bet mananti, kad kalbama ne apie pastatą, į kurį įsikėlė kolegija, o apie šalia esančią laisvą žemę. Juk patikėjimo teise šis pastatas Vilniaus kolegijai pernai buvo suteiktas 99-eriems metams – neturėtų Vyriausybė taip greitai persigalvoti. O jeigu kaimynystėje įsikurtų ministerijos, kolegijai tai būtų ir į naudą – gal padėtų atnaujinti fasadą, stogą, gal pagerėtų infrastruktūra.
Konkursai – visur
Didžiausia Lietuvoje, kitąmet 20-metį švęsianti Vilniaus kolegija šiemet priėmimą vykdė į 40 studijų programų.
"Esame populiarūs ir žinomi, nereikia net kažkokios papildomos reklamos, kad prisiviliotume studentų. Žino mus ir darbdaviai, daugiau kaip 90 proc. mūsų absolventų įsidarbina, darbdavių atsiliepimai apie juos labai geri. Tad galiu drąsiai teigti, kad tuos 20 metų laiko veltui nešvaistėme", – džiaugėsi Ž.Jankauskienė.
Silpniau išlaikiusiems egzaminus įstoti nebuvo lengva. Tačiau jeigu jie pasirenka eiti su geriausiais, jaunus žmones tai motyvuoja.
Anot jos, apie šių mokslo metų priėmimą į aukštąsias mokyklas viešojoje erdvėje buvo diskutuojama daug. Konkursinis balas pakeltas labai aukštai – iki 4,3, o tai gana reikšmingas šuolis palyginti su ankstesniais metais. Dar reikalavimai, kad norintieji pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą privalėjo būti išlaikę tris valstybinius egzaminus – lietuvių kalbos, matematikos ir užsienio kalbos.jie neatitiko, nors balus turėjo ir gana aukštus.
Daugelis universitetų, svarbių ir garsių, o ypač – privačios kolegijos, nesilaikė nustatytų reikalavimų ir tą "kartelę" nuleido. Vilniaus kolegija, anot vadovės, tikrai jų laikėsi, nes reputacija labai svarbi – institucija rūpinasi studijų kokybe. Dėl to buvo stojančiųjų, kuriems teko tiesiog nusivilti.
"Net ir tokiame šių metų kontekste priėmėme daugiau kaip 2 200 studentų. Palyginti su praėjusiais metais, tai yra maždaug 8 proc. mažiau, tačiau manome, kad tai – geras rezultatas, nes kitose kolegijose situacija buvo daug prastesnė, – palygino Vilniaus kolegijos vadovė. – Šiuo metu turime 6,5 tūkst. studentų. Mūsų mokymo įstaigą pasirinko didelis būrys jaunų žmonių, ir dėl to tik auga mūsų įsipareigojimai bei atsakomybė."
Tiesa, studijuojančių Vilniaus kolegijoje jaunuolių pasiruošimas skirtingas – "žirklės" tarp aukščiausių ir žemiausių balų yra nemažos. Šiemet į Vilniaus kolegiją įstojo 74 studentai, kurie šimtukais išlaikė egzaminus, pernai jų buvo 36. Tad silpniau išlaikiusiems egzaminus įstoti nebuvo lengva. Tačiau jeigu jie pasirenka eiti su geriausiaisiais, su lyderiais, jaunus žmones tai motyvuoja.
Direktorės teigimu, Vilniaus kolegijai niekad neteko kurias nors studijų programas panaikinti, kai nesurenkama studentų, niekada nebuvo nė vienos nerentabilios studijų programos. Priimdama studentus mokymo įstaiga atsižvelgia į darbo rinkos tendenciją.
Šiemet, kaip ir daugelį pastarųjų metų, daugiausia studentų buvo priimta į Sveikatos priežiūros fakultetą. Bendrosios praktikos slauga, kineziterapija, radiologija ir kt. – labai populiarios specialybės, ir konkursas į jas, pasak Ž.Jankauskienės, tikrai buvo didelis. Daug buvo norinčiųjų studijuoti verslą, viešąją vadybą, tarptautinį verslą, turizmą. Verslo vadybos fakultetas – didžiausias Vilniaus kolegijos fakultetas, kuriame studijuoja per 2 000 studentų. Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas – vienintelis Lietuvoje, kuriame ruošiami muzikinio teatro arba populiariosios muzikos atlikėjai.
Sunkiau sekėsi Elektronikos ir informatikos fakultetui. Vilniaus kolegijos vadovės manymu, todėl, kad kai kurie universitetai leido sau nesilaikyti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nustatytų rekomendacijų ir sumažino konkursinį balą iki tokio, kuris buvo numatytas kolegijoms. Tad visai gali būti, kad dalis norinčiųjų studijuoti pasirinko universitetą.
"Šiuolaikinis jaunimas yra gražus, jis yra smalsus, o mūsų, suaugusiųjų, rūpestis – rasti būdų, kaip dar labiau jį motyvuoti ir labiau įtraukti į mokslo pasaulį, – įsitikinusi Ž.Jankauskienė. – Kas yra XXI amžiuje aukštoji mokykla? Kokį ji sau kelia tikslą? Ar kad dėstytojas būtų greitesnis ir gudresnis už "Google" paiešką? Tikrai ne. Dėstytojo darbas – bendravimo kompetencijų, kūrybiškumo, kritinio mąstymo studentams ugdymas. Jaunimas turi išmokti toje žinių gausoje atsirinkti, kas tiesa, o kas ne."
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Galerijos [13]
Nuorodos:
[1] https://kauno.diena.lt/%2Bdocument.location.href%2B
[2] javascript://;
[3] https://kauno.diena.lt/print/934164
[4] https://kauno.diena.lt/zymes/vilniaus-kolegija-2
[5] https://kauno.diena.lt/zymes/patalpos-2
[6] https://kauno.diena.lt/raktazodziai/fakultetai
[7] https://kauno.diena.lt/raktazodziai/lietuvos-pedagoginis-universitetas
[8] https://kauno.diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/padagogu-kalveje-klega-kiti-balsai-934164?komentarai
[9] https://kauno.diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/svarstoma-leisti-antidopingo-agenturai-dar-penkerius-metus-veikti-vilniaus-maniezo-patalpose-1192619
[10] https://kauno.diena.lt/naujienos/kriminalai/nelaimes/telsiuose-rastas-mirusio-vyro-kunas-1188036
[11] https://kauno.diena.lt/naujienos/kriminalai/nelaimes/telsiuose-rastas-mirusio-vyro-kunas-1188036#comments
[12] https://kauno.diena.lt/naujienos/vilnius/nusikaltimai-ir-nelaimes/vilniuje-vagyste-dingo-statybos-irankiu-uz-daugiau-nei-6-tukst-euru-1183412
[13] https://kauno.diena.lt/galerijos
[14] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/vilniuje-iziebta-kaledu-egle-1202059
[15] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/kauno-rajono-kaledu-egles-iziebimas-2024-m-1202051
[16] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/isvezamos-lektuvo-nuolauzos-1202038
[17] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/vilniuje-girtas-volkswagen-vairuotojas-taranavo-elektros-stulpa-1201977
[18] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/sutarciu-su-rheinmetall-pasirasymas-1201968
[19] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/eurolygos-rungtynese-kaune-susitiko-zalgiris-ir-vitorijos-baskonia-1201903
[20] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/prezidentas-susitiko-su-kandidatu-i-vidaus-reikalu-ministrus-v-kondratoviciumi-1201854
[21] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/vrm-spaudos-konferencija-del-sukciavimo-internetu-ir-telefonu-prevencijos-1201838
[22] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/teismas-paskelbe-sprendima-vrubliausko-cekiuku-byloje-1201830
[23] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/prezidentas-susitiko-su-kandidatu-i-susisiekimo-ministrus-e-sabuciu-1201810