Iš Diena.lt (https://kauno.diena.lt)

Pirmas > Buvęs Ukrainos prezidentas P. Porošenka pranešė, kad jam buvo neleista išvykti iš šalies

UŽDARYTI
>
Get Adobe Flash player
0:00 | 0:00
0
0:00 | 0:00
player_close
  • 2022-05-28 19:57:00
  • Rūta Androšiūnaitė [2], BNS [3]
  • [4]
  • [4]
  • Teksto dydis:
  • Spausdinti [5]

Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį pranešė, kad jam buvo neleista išvykti iš šalies, apkaltindamas vyriausybę sulaužius vadinamąsias politines paliaubas, galiojusias nuo Rusijos įsiveržimo į šalį pradžios.

P. Porošenka, valdęs Ukrainą 2014–2019 metais, nuo karo pradžios dažnai viešai pasisakydavo, o jo komentarus transliuodavo įvairūs tarptautiniai televizijos kanalai.

Eksprezidento vadovaujama partija „Europos solidarumas“ yra antra pagal dydį politinė jėga Ukrainos parlamente po prezidento Volodymyro Zelenskio valdančiosios partijos.

Įsiveržus Rusijai, Ukrainos parlamentas uždraudė kelias prorusiškas partijas, o kitoms partijoms leido toliau veikti pagal vadinamąsias politines paliaubas – tylų susitarimą, kad visos partijos atidės į šalį vidaus politinius nesutarimus ir susivienys kovai su priešu.

Tačiau šeštadienį P. Porošenkos biuras pranešė, kad politikui „buvo neleista kirsti Ukrainos sienos“, kaltindamas vyriausybę susitarimo pažeidimu.

„Yra rizika, kad šiuo sprendimu valdžia sulaužė karo metu galiojusias politines paliaubas, kurios yra vienas iš nacionalinės vienybės ramsčių Rusijos agresijos akivaizdoje“, – pareiškė buvusio prezidento biuras.

P. Porošenka su Ukrainos delegacija turėjo vykti į NATO parlamentinės asamblėjos posėdį Lietuvoje ir gavo oficialų leidimą išvykti.

Vilniuje jis turėjo susitikti su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda ir grupe Europos parlamentarų.

Tada jis turėjo keliauti į Roterdamą Nyderlanduose, kur vyks Europos politinių partijų atstovų susitikimas.

 


Šiame straipsnyje: Petro Porošenka [6]Ukraina [7]karas Ukrainoje [8]politinės paliaubos [9]NATO [10]

KOMENTUOTI

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

  • V. Putinas: Suomijos ir Švedijos įstojimas į NATO nebus problema Rusijai [11]

    V. Putinas: Suomijos ir Švedijos įstojimas į NATO nebus problema Rusijai [11]

  • Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: Ukraina kariauja dėl viso regiono saugumo [12]

    Krašto apsaugos ministras A. Anušauskas: Ukraina kariauja dėl viso regiono saugumo [12]

  • Kaip ukrainiečiai jaučiasi po lietuvių nupirkto „Bayraktar“? [13]

    Kaip ukrainiečiai jaučiasi po lietuvių nupirkto „Bayraktar“? [13]

  • [14]Skelbimai
  • [15]Pranešk
    naujieną
  • [16]Portalo
    svečias
  • [17]Orai
  • [18]TV
    programa
  • [19]Žaidimai
  • [20]Horoskopai
  • [21]Facebook
  • [22]Twitter
  • [23]RSS

Galerijos [24]

  • Foto
  • Video
  • Orumo žygis nuo Katedros aikštės iki Baltarusijos ambasados [25] Orumo žygis nuo Katedros aik...
  • Baltarusijos opozicija Vilniuje mini antrąsias prezidento rinkimų metines [26] Baltarusijos opozicija Vilniuj...
  • Čempionų lygos atranka: Vilniaus „Žalgiris“ – „Bodo Glimt“ 1:1 [27] Čempionų lygos atranka: Viln...
  • 167-oji karo Ukrainoje diena [28] 167-oji karo Ukrainoje diena...
  • Sportinio lėktuvo avarija Kauno rajone [29] Sportinio lėktuvo avarija Kau...
  • 166-oji karo Ukrainoje diena [30] 166-oji karo Ukrainoje diena...
  • Remontas Kauno S. Lozoraičio ir S. Žukausko gatvėse [31] Remontas Kauno S. Lozoraičio ...
  • Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos renginys „Su Lietuva širdy“ Ariogaloje [32] Lietuvos politinių kalinių i...
  •  Lietuva – Estija (90:88) [33] Lietuva – Estija (90:88)...
  • 165-oji karo Ukrainoje diena [34] 165-oji karo Ukrainoje diena...
    Daugiau straipsnių

    Source URL: https://kauno.diena.lt/naujienos/pasaulis/ekonomika-ir-politika/buves-ukrainos-prezidentas-p-porosenka-pranese-kad-jam-buvo-neleista-isvykti-salies-1080334

    Nuorodos:
    [1] https://kauno.diena.lt/%2Bdocument.location.href%2B
    [2] https://kauno.diena.lt/autoriai/ruta-androsiunaite
    [3] https://kauno.diena.lt/autoriai/bns-2
    [4] javascript://;
    [5] https://kauno.diena.lt/print/1080334
    [6] https://kauno.diena.lt/raktazodziai/petro-porosenka
    [7] https://kauno.diena.lt/zymes/ukraina-3
    [8] https://kauno.diena.lt/raktazodziai/karas-ukrainoje
    [9] https://kauno.diena.lt/raktazodziai/politines-paliaubos
    [10] https://kauno.diena.lt/zymes/nato-3
    [11] https://kauno.diena.lt/naujienos/pasaulis/ekonomika-ir-politika/v-putinas-suomijos-ir-svedijos-istojimas-i-nato-nebus-problema-rusijai-1085009
    [12] https://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/politika/krasto-apsaugos-ministras-anusauskas-ukraina-kariauja-del-viso-regiono-saugumo-1082935
    [13] https://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/politika/kaip-ukrainieciai-jauciasi-po-lietuviu-nupirkto-bayraktar-1080638
    [14] https://kauno.diena.lt/skelbimai
    [15] https://kauno.diena.lt/pranesk-naujiena#
    [16] https://kauno.diena.lt/portalo-svecias
    [17] https://kauno.diena.lt/orai
    [18] https://kauno.diena.lt/tv-programa
    [19] https://kauno.diena.lt/Žaidimai
    [20] https://kauno.diena.lt/naujienos/ivairenybes/horoskopai
    [21] https://www.facebook.com/kauno.diena
    [22] https://twitter.com/KaunoDienalt
    [23] https://kauno.diena.lt/kaunas-rss
    [24] https://kauno.diena.lt/galerijos
    [25] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/orumo-zygis-nuo-katedros-aikstes-iki-baltarusijos-ambasados-1090687
    [26] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/baltarusijos-opozicija-vilniuje-mini-antrasias-prezidento-rinkimu-metines-1090675
    [27] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/cempionu-lygos-atranka-vilniaus-zalgiris-bodo-glimt-1090672
    [28] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/167-oji-karo-ukrainoje-diena-1090540
    [29] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/sportinio-lektuvo-avarija-kauno-rajone-1090479
    [30] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/166-oji-karo-ukrainoje-diena-1090429
    [31] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/remontas-kauno-s-lozoraicio-ir-s-zukausko-gatvese-1090394
    [32] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/lietuvos-politiniu-kaliniu-ir-tremtiniu-sajungos-renginys-su-lietuva-sirdy-ariogaloje-1090357
    [33] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/lietuva-estija-9088-1090321
    [34] https://kauno.diena.lt/galerijos/vaizdai/165-oji-karo-ukrainoje-diena-1090318