Už susidoroti su homoseksualais grasinantį komentarą lietuviui – tūkstantinė bauda

  • Teksto dydis:

Vilniaus miesto apylinkės teismas kaltu dėl neapykantos kurstymo prieš homoseksualius asmenis pripažino užsienyje gyvenantį lietuvį Ž. M. ir skyrė 1700 eurų dydžio baudą.

Bylos duomenimis, pernai birželio 4 dieną M. Ž. po viename socialiniame tinkle publikuoto straipsnio apie Vilniuje įvykusias „Baltic Pride“ eitynes parašė neapykantos kalbą skleidžiantį komentarą, kuriuo žemino homoseksualius asmenis, propagavo jų izoliavimo ir žudymo idėjas.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos pareigūnai, metu nustatyta, kad asmenis dėl jų seksualinės orientacijos niekinantis ir su jais fiziškai susidoroti kurstantis komentaras buvo parašytas nuteistajam esant Norvegijoje.

Anot prokuratūros, Baudžiamajame kodekse numatyta, kad Lietuvos piliečiai ir kiti nuolat Lietuvoje gyvenantys asmenys už užsienyje padarytus nusikaltimus atsako pagal šį kodeksą, jeigu padaryta veika pripažįstama nusikaltimu ir už jos padarymą baudžiama pagal nusikaltimo padarymo vietos valstybės ir Lietuvos baudžiamąją įstatymą.

Atsižvelgiant į tai, Lietuvos piliečiams, nors jie neapykantos kalbą elektroninėje erdvėje skleidžia būdami užsienio valstybėse, gali kilti baudžiamoji atsakomybė Lietuvoje.

Įvertinęs tai, kad ikiteisminio tyrimo metu asmuo pripažino savo kaltę ir dėl to gailėjosi, prokuroras kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas užsienyje gyvenantį lietuvį pripažinti kaltu dėl kurstymo prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę padarymo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Dar \\\\\.../////

Dar  \\\\\...///// portretas
tą pyder'staną rodo.___Baisiai šlykštu.

Pažiūrėjus į foto

Pažiūrėjus į foto portretas
Šlykščiau negali būti

na dabar

na dabar portretas
rinkit ''sostinės'' meru šitą gražuolį skustu antakiu ...............bėgsit į ''laikinają sostinę'' gyvent
VISI KOMENTARAI 44

Galerijos

Daugiau straipsnių