Politikų skaičiavimas: sklypai – nauda, vaikai – bėda

Naikinamas mokslas

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, į vaiko fizinį aktyvumą ir kartu į sveikatą investuotas 1 euras padeda sutaupyti 4 eurus jo gydymui. Deja, trenerio teigimu, Vilniuje tai nelabai kam rūpi. Kaip ir faktas, kad per laisvalaikio užimtumą galima mažinti socialinės rizikos veiksnius, nes laiko leidimas be priežiūros skatina kvaišalų vartojimą, priklausomybes azartiniams žaidimams, savižudybes. Neturėjimas kur leisti laisvalaikio mažina vilniečių integraciją į bendruomenes. Per brangūs sporto klubai arba sporto salių, aikštelių nebuvimas arti gyvenamosios vietos verčia rinktis pasyvų bendravimą arba jo visai atsisakyti. Kokią visuomenę turėsime po 20 metų, net sunku įsivaizduoti. Kaip ir sunku suprasti, kodėl Vilniaus vadovai mato ateitį šaligatvių remonte, bet nemato ateities vaikų ugdyme.

Negana to, kad Vilnius nebeturi normalios sporto infrastruktūros, čia nebeliko ir sporto specialistus rengusios aukštosios mokyklos. Uždarytas Lietuvos edukologijos universitetas, kuriame buvo Sporto sveikatos fakultetas. Čia buvo rengiami kūno kultūros mokytojai, neformaliojo švietimo treneriai, buvo rašomos ir ginamos disertacijos, buvo sporto mokslo institutas, buvo, galiausiai, mokslinis žmonių potencialas, kuris net ir už minimalius pinigus sugebėjo duoti tam tikrą reikalingą produkciją. Dabar visa tai uždaryta, išdraskyta, panaikinta.

21,8 mln. eurų – tokia Lazdynų baseino projekto vertė skaičiuojant pinigais.

"Šalyje apskritai valdžios dėmesys mokslams, taip pat ir sporto mokslams, yra, sakyčiau, daugiau nei nepakankamas. Žinome, kokia yra švietimo situacija, o sportas nukeliavo į dar didesnį užribį, – teigė R.Paulauskas. – Apie sportą kalbama kaip apie sritį, kuri nelabai gali remtis mokslo žiniomis arba kuriai nelabai tų žinių reikia – viskas yra labiau praktika. Tačiau kai treniruotėms vadovauti ateina praktikai ar vadybininkai, iš pradžių, kol įdirbis dar yra geras, neigiamų pasekmių nejaučiame. Bet laikui bėgant situacija prastėja. Kai kartos auga be sporto žinių, be pagrindų, mes toli nenueisime."

Jis neneigia – geru treneriu gali būti ir buvęs sportininkas ar koks kitas žmogus, išklausęs kvalifikuotus kursus. Bet problema, kad tuoj nebus kam tų kursų vesti – teks imti medžiagą iš "YuoTube" ir iš jos mokytis. O kai pagaliau suvoksime, kad ta medžiaga yra bevertė, bus sugaištas laikas, sugadinta sportininkų sveikata, vaikai traumuoti ar sporto visai atsisakę.

"Valstybė tada yra stipri ir išsivysčiusi, kada turi daug išsilavinusių žmonių visose srityse, o ne tik ekonomikoje ar vadyboje. Manau, kad sportas turėtų būti šalia medicinos, socialinės gerovės – šios sritys valstybei turėtų būti svarbiausios", – sakė R.Paulauskas.

Terminai: Lazdynų baseinas duris atvers geriausiu atveju kitų metų pabaigoje. B. Barausko nuotr.

Baseino statybos sustojo

Vilniaus savivaldybė neseniai pranešė nutraukianti sutartį su rangovais dėl Lazdynų baseino statybos, šiems atsisakius tęsti darbus sutartyje nustatytomis sąlygomis, ir skelbsianti naują rangos konkursą. Tokiu būdu savivaldybė nusprendė išeiti iš stagnuojančios situacijos, kuri susidarė dėl statybos bendrovės "Irdaiva" bankroto ir jos partnerių nenoro laikytis bendrai su "Irdaiva" prisiimtų įsipareigojimų.

Pagal 2017 m. pasirašytą statybų sutartį, Lazdynų baseiną turėjo pastatyti UAB "Irdaiva" (kuri prieš bankrotą pakeitė pavadinimą į UAB "Active Construction Management") kartu su 4 partneriais, veikiančiais pagal jungtinės veiklos sutartį.

Tačiau bendrovei "Irdaiva" praėjusį spalį paskelbus bankrotą, baseino statybų darbai sustojo. Savivaldybė ketina kreiptis į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl visų jungtinės veiklos partnerių įtraukimo į nepatikimų tiekėjų sąrašą, kadangi jie atsisako vykdyti darbus toliau, teigdami, jog likusi rangos sutarties kaina yra nepakankama darbams užbaigti.

Šie pokyčiai vilniečiams nekainuos daugiau, nei suplanuota. Kartu su bankrutavusia "Irdaiva" Lazdynų baseiną statę keturi jungtinės veiklos partneriai – UAB "Axis Power", UAB "Mitnija", UAB "HSC Baltic", AB "Montuotojas" – privalės atlyginti nuostolius, susidariusius dėl kainų skirtumo, jeigu naujame konkurse bus pasiūlytos didesnės statybos darbų kainos.

Naujas konkursas, kurį planuojama skelbti, per 3–4 mėnesius turėtų išrinkti naują rangovą. Planuojama, kad likusios baseino dalies statybos galėtų trukti 8–9 mėn. Iki šiol buvo atlikta apie 40 proc. baseino statybos darbų. Nauja planuojama Lazdynų baseino atidarymo data – kitų metų pabaiga.

Bendra Lazdynų baseino projekto vertė – 21,8 mln. eurų. Iš jų 11,6 mln. eurų – Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto, 1,2 mln. eurų – savivaldybės lėšos, o likusi suma – 9 mln. eurų – Valstybės investicijų programos lėšos.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Panašu , kad ,,Krepšinio namai" Kauno Santakoje, tai tokia nauja schema pavogti valstybinį žemės sklypą ofisams ir kavinei statyti. Esmė tokia - savivaldybė sudaro jungtinės veiklos sutartį su asociacija, savivaldybė įneša pamatus, kurių vertė paskaičiuota be sklypo vertės. Iš esmės sklypas Santakoje padovanojamas.

Romas

Romas portretas
Visiškai pritariu,ir dar - vagiu klanai sportuoja grobstydami pinigus.Neturim prezidento,nėra šeimininko rankos.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių