Meras: Vilniaus savivaldybė Antakalnio skulptūras planuoja nukelti kitą savaitę

Vilniaus savivaldybė sovietines Antakalnio kapinių skulptūras planuoja nukelti kitą savaitę, kai darbus galės pradėti samdytas tiekėjas, sako meras Remigijus Šimašius.

Kiek anksčiau antradienį jis teigė, kad darbus tikimasi pradėti dar šią savaitę, tačiau savivaldybės įmonės „Grinda“ samdyta bendrovė „Vilniaus BDT“ nurodė galinti darbus pradėti kiek vėliau.

„Grinda“ patikslino, kad pasamdytas tiekėjas darbus gali pradėti nuo kitos savaitės trečiadienio. Pradžioje bus parengiamieji darbai, patys paminklai turėtų būti nukelti iki gruodžio vidurio“,  – BNS sakė R. Šimašius.

Antradienį Teisingumo ministerija informavo, kad Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas paliko galioti laikinąją apsaugą sostinės Antakalnio kapinėse esančioms sovietinėms karių skulptūroms, taip formaliai sostinės valdžiai neleisdama jų kol kas nukelti.

Laikinųjų priemonių komiteto prašė „etniniais rusais“ prisistatantys pareiškėjai, tarp jų – Algirdo Paleckio įsteigto „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ byloje figūruojantis Kazimieras Juraitis, taip pat Dmitrijus Glazkovas, Tatjana Brandt ir Anastasija Brandt.

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska, taip pat sostinės savivaldybės vadovai pabrėžia, jog komitetas  yra suklaidintas, nes sostinės valdžia neketina „išniekinti Antrojo pasaulinio karo karių kapų“, neketina perlaidoti palaikų ar nukelti antkapinių paminklų, o tik nori pašalinti sovietinę ideologiją įkūnijančias militaristines skulptūras.

R. Šimašius BNS tvirtino, kad savivaldybė dar antradienį informuos Vyriausybę apie savo planus ir tikisi pritarimo. Savivaldybė taip pat, jei reikės, žada pasitelkti viešosios tvarkos pareigūnus, siekiant išvengti galimų provokacijų nuimant skulptūras.

„Suprantame, kad tam tikriems provokatoriams gali kilti pagundų gauti viešo dėmesio Antakalnio kapinėse, bet Viešosios tvarkos pareigūnai užtikrins, kad tokios pagundos ir liktų tik prorusiškų veikėjų svajonėmis viso demontavimo proceso metu“, – kalbėjo meras.

Šešias Antrojo pasaulinio karo sovietų karius vaizduojančias figūrines pilko granito stelas sostinės savivaldybės politikai yra apsisprendę nukelti, vėliau jas ketinama perduoti Lietuvos nacionaliniam muziejui.NAUJAUSI KOMENTARAI

KLk

KLk portretas
Atrodo butu gerai dekomunizuoti visoj lietuvoi...tiltus,pastatus,uosta ir tp.toliau...kaip rusai daro ukrainoj...pradekim nuo 0... Durniu laivas !

>>>>jo

>>>>jo portretas
Turejai omenyje neissilavinusiu pasalpiniu valstieciu klase?

Anonimas

Anonimas portretas
Hahaha, parvorinai valstieciai su pidoraskomis taip stugaus is skausmo nukelinejant situos akmenines zudikus prievartautojus isgamas “isvaduotojus”, kad reikes ausis dengtis.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių