Kodėl Vilniui taip nesiseka: ko valdžia imasi, niekas nepavyksta?

Visi kiti – blogi

Bendrasis miesto planas turėjo būti patvirtintas dar pernai, tačiau kažin ar bus patvirtintas ir kitais metais. Nesėkmė Nr. 9?

"Išties – kažin, – pripažino administracijos direktorius. – Daug kas nenori, kad Vilniui sektųsi, kad jis plėstųsi darniai, pamatuotai, pagal aiškias žaidimo taisykles. Visa tai yra numatyta naujame bendrajame plane, o jo patvirtinimui aktyviai priešinasi "valstiečių" vadovaujama Aplinkos ministerija, jos valdoma ir tiesiogiai kuruojama Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, taip pat Kultūros paveldo departamentas, tiesiogiai kuruojamas Kultūros ministerijos. Akivaizdu, kad turime konfliktą tarp miesto ir kaimo. Šiame konflikte Vilniaus miestas yra vienišas ir pasiekti tikslų Vilniaus miestui nebus lengva."

Ar tikrai Seimas ir Vyriausybė yra kaimas, o Vilniaus savivaldybė – miestas?

"Galvojama, kad Lietuvoje įstatymai galioja kažkam, bet ne Vilniaus miesto valdžiai. Ne, taip nėra – galioja ir jai", – atsakė A.Čaplikas.

Gyventojai dėkoja?

Savivaldybė didžiuojasi išasfaltavusi kaip niekad daug gatvių, tačiau žmonės praneša, kad ir šen, ir ten, kur asfaltuojama, "lenda" brokas. Kaip taip atsitinka? Sėkmė Nr. 10, kurią gyventojai vertina kitaip?

"Savivaldybė gauna daugybę gyventojų laiškų, kuriuose dėkojama už sutvarkytus šaligatvius, gatves, naujas žaidimų aikšteles, atnaujintus parkus ir skverus, – atsakė P.Poderskis. – Atnaujinimo tempai tokie, kokių miestas nematė ištisus dešimtmečius. Nepastebėti pozityvių pokyčių įmanoma, jeigu gyveni kitame mieste."

O apie R.Šimašių galiu pasakyti, kad kaip jis atėjo į savivaldybę, taip ir išeis net nesupratęs, kas per sudėtingas "mechanizmas" yra miestas.

A.Čaplikas pabaksnojo pirštu į P.Poderskį: "Būtent žmogus iš kito miesto." Anot opozicijos atstovo, šis nėra savarankiškas žmogus, o mero R.Šimašiaus minčių retransliatorius.

"O apie R.Šimašių galiu pasakyti, kad kaip jis atėjo į savivaldybę, taip ir išeis net nesupratęs, kas per sudėtingas "mechanizmas" yra miestas. Deja, reikia pripažinti, kad politikai kartais atsiduria ne savo vietoje, – sakė opozicijos atstovas. – Na, nėra Vilniuje viskas gerai. Kiek darbų pradėta ir nebaigta. Net paminklas J.Basanavičiui atidengtas pusmečiu vėliau, nei turėjo būti. Lukiškių gatvės rekonstrukcija – amžinas skandalas, aikštės suformavimas taip ir neužbaigtas, Neries krantinė... Daug keistų dalykų. O situacija daugumai tų darbų padaryti ir pabaigti buvo labai palanki, nes miestas tikrai gyveno finansiškai labai gerą laikotarpį, nežinia, kada dar tokį turės. Nenoriu būti niurzgliu, bet tikrai galėjo viskas būti ženkliai ženkliai geriau."

Komentaras

Valdas Benkunskas

Vilniaus miesto tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas

Mano manymu, dažniausiai visuomenės kritika miesto vadovams yra visiškai pagrįsta. Pasižiūrėkime visus vykdomus projektus – nė vienas nevyksta nei sklandžiai, nei laiku, nei galiausiai ta pačia numatytąja sąmatine verte nesibaigia. Tą mes pastebėdavome tiek tada, kai dirbome koalicijoje su liberalų meru R.Šimašiumi, tiek dar akivaizdžiau matome dabar. Tiesiog tokia yra realybė.

Visus procesus administruoti ir vykdyti sklandžiai reikia mokėti. Jeigu žmonės neturi tam gebėjimų, noro ar dar kažkokios priežastys yra, niekas sėkmingai ir nevyksta. O tada, natūralu, kyla ir visuomenės nepasitenkinimas.

Miesto valdymas visų pirma yra ūkinių procesų administravimas. Ir miesto meras su savo komanda pirmiausia turi būti geras administratorius ir šeimininkas. Turime gerų pavyzdžių visoje Lietuvoje, kaip vieniems ar kitiems merams sekasi. O dabartiniam Vilniaus merui, kuris nesusiduria su finansinėmis problemomis, nes pinigų miesto biudžete yra, nesiseka valdyti pačių procesų. Ir taip – kur bepažiūrėsi: nuo darželių statybos iki sporto infrastruktūros projektų vykdymo, iki kelių tiesimo, kur "išlenda" įvairiausi skandalai, kad vykdoma be projektų ir vos ne ant žvyrkelių pilamas asfaltas tiesiog siekiant pasireklamuoti.

Manyčiau, čia tiesiog žmogaus gebėjimų klausimas. Jis gali būti ir visai mielas, bet to nepakanka, kad miestas, ypač tokio dydžio ir tokios svarbos kaip Vilnius, būtų tinkamai valdomas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vilnietis

Vilnietis portretas
Tikra tiesa, Simasius dsugeli darbu tik imituoja. Ar kas nors matet kaip buvo tvarkoma Olandu gatve? Didesneje jos dalyje tik borteliai pakeisti, o saligatviai kaip buvo suklype, taip ir liko ;) , tik arciau ziedo ir saligatvius pajudino. O vilnieciai spustyse du menesius stumdesi.... ir viskas vien tik del viesuju rysiu...

Vytautas

Vytautas  portretas
miesto meras gali buti tik zmogus is realaus sekmingo verslo! kitu atveju politikai primala nesuprasdami ka sako lozungu, valdyti zmoniu nemoka ir niekas nevyksta.

:) :) :)

:) :) :) portretas
Simasius krumuose
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių