Kaip Vilnius ruošiasi švęsti Vasario 16-ąją?

Vilnius kviečia minėti 105-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Tradicinius renginius šįmet papildys pokalbis su Jonu Basanavičiumi – priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją pastatytas skulptoriaus Gedimino Piekuro paminklas taps jau 24–ąja MO projekto skulptūra, siūlančia netikėtą ir kūrybišką susipažinimo su istorija būdą.

9 val. Rasų kapinėse bus pagerbti Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai. 10 val. prasidės jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“ – tūkstantinė moksleivių ir studentų minia iš visos Lietuvos žygiuos pasipuošusi trispalvėmis ir kita tautine atributika. Eisena pajudės nuo Gedimino paminklo Katedros aikštėje per Pilies gatvę, stabtelės prie Signatarų namų, kuriuose 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos nariai pasirašė Nepriklausomybės Aktą. Po to jaunimas patrauks link Aušros Vartų gatvėje esančios Filharmonijos, kur 1905 m. buvo sušauktas Didysis Vilniaus Seimas, stabtelės prie Jono Basanavičiaus paminklo. Jaunuoliai eiseną baigs Rasų kapinėse pagerbdami Vasario 16-osios akto signatarus Joną Basanavičių, Mykolą Biržišką, Joną Vileišį ir už Tėvynės laisvę žuvusius savanorius. Tai ypatinga nuo 2016 m. Lituanistų sambūrio ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos inicijuota Lietuvos mokyklų bendruomenės tradicija.

Vidurdienį Simono Daukanto aikštėje bus iškeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos.

S. Žiūros nuotr.

13 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami susitikti prie paminklo Jonui Basanavičiui ir išgirsti, ką tautos vienybės žadintojas, sustojęs aikštėje priešais Filharmoniją, pasakytų vilniečiams ir į Vilnių atvykusiems keliautojams. Prabilęs Jono Basanavičiaus paminklas taps 24-ąja MO muziejaus projekto „Vilniaus kalbančios skulptūros“ dalimi.

Tautos tėvo troškimus ir svarbų priminimą ateities Lietuvai, užrašytus poeto, dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus, iš pirmų lūpų galės išgirsti kiekvienas, Aušros Vartų gatvėje stabtelėjęs prie vienos svarbiausių mūsų istorijos figūrų skulptūros.

„Kaip aušrai auštant nyksta ant žemės nakties tamsybė, o kad taip jau prašvistų Lietuvos dvasė! Toks mūsų troškavimas ir noras“, – tokiais žodžiais Nepriklausomybės Akto signataras, mokslininkas, gydytojas, tautosakininkas Jonas Basanavičius 1883-iaisiais kreipėsi į „Aušros“ skaitytojus. Su vilniečiais ir miesto svečiais patriarchas kalbėsis aktoriaus Dainiaus Svobono ir žurnalisto Ryčio Zemkausko balsais lietuvių ir anglų kalbomis.

Atidarymo renginys vyks aikštėje priešais Lietuvos nacionalinę filharmoniją, Aušros Vartų g. 5. Dalyvaus Vilniaus meras Remigijus Šimašius, skulptorius Gediminas Piekuras ir MO komandos atstovai.

Visą šventinę dieną vyks tradiciniai renginiai: Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, Vasario 16-osios minėjimas prie Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų Vilniuje, ceremonija prie 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos signataro – Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos pirmininko, partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo aikštėje prie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos.

18 val. Gedimino prospekte suliepsnos tradiciniai laisvės laužai. Bus uždegta 16 simbolinių laužų, skambės folkloro ansamblių „Jorė“, „Varangė“, „Ūla“, „Spalgena“, „Versmė“, „Rasoda“, „Srauna“ ir vyrų choro „Aidas“ atliekamos dainos.

Renginių metu bus laikinų eismo ribojimų

Nuo vasario 15 d. 10 val. iki vasario 16 d. 16 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Šv. Jono g. ir Pilies g. atkarpa nuo Literatų g. iki Šv. Mykolo g. Važiuoti Šv. Jono g. ir minėta Pilies g. atkarpa nuo vasario 15 d. 10 val. iki vasario 16 d. 9 val. galės tik tų gatvių gyventojai. Kitu laiku (vasario 16 d. iki 16 val.) bus draudžiamas visų automobilių eismas.

Nuo vasario 15 d. 19 val. iki vasario 17 d. 4 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Gedimino pr. tarp Šventaragio ir Vilniaus g.

Vasario 16 d. nuo 11.30 iki 13 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Universiteto g. ir Liejyklos g. atkarpoje nuo S. Skapo g. iki L. Stuokos-Gucevičiaus g. Šiuo laiku bus praleidžiami tik renginių dalyvių automobiliai.

Vasario 16 d. nuo 15 iki 17 val. bus draudžiamas transporto priemonių eismas Totorių g. nuo Šv. Ignoto g. iki Liejyklos g. Šioje atkarpoje taip pat bus praleidžiami tik renginių dalyvių automobiliai.

Nuo vasario 15 d. 6 val. iki vasario 16 d. 20 val. nebus galima naudotis Šv. Jono g. esančia automobilių aikštele. Nuo vasario 15 d. 19 val. iki vasario 16 d. 20 val. nebus galima naudotis automobilių aikštelėmis šalia Katedros aikštės ir šalia Rasų kapinių. Nuo vasario 15 d. 19 val. iki vasario 16 d. 13 val. bus rezervuojamos automobilių stovėjimo vietos Liejyklos g. dalyje nuo S. Skapo g. iki L. Stuokos-Gucevičiaus g.

Viešasis transportas veš nemokamai

Šią dieną vilniečiai ir miesto svečiai po miestą viešuoju transportu keliaus nemokamai. Autobusai ir troleibusai važiuos įprastais maršrutais, tik galios poilsio ir šventinių dienų eismo tvarkaraščiai.

Atkreipiame dėmesį, kad 10.00–11.30 val. šventinės jaunimo eisenos metu galimi 10, 11, 13, 31, 33, 34, 74, 88, 89 laikini autobusų maršrutų nukrypimai.

Viešojo transporto judėjimą tikruoju laiku kviečiame stebėti JUDU švieslentėje, „Google Maps“ ir programėlėje „Trafi“. Informaciją apie viešojo transporto tvarkaraščius sekite www.judu.lt, www.stops.lt ir „m.Ticket“ programėlėje.

Programa

9.00 val. 1918 m. vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarų pagerbimas Rasų kapinėse;

10.00 val. jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“ nuo Katedros aikštės iki Rasų kapinių;

12.00 val. Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonija Simono Daukanto aikštėje;

12.00–18.00 val. speciali Vasario 16-osios programa Valstybės pažinimo centre, www.pazinkvalstybe.lt;

12.30 val. Šv. Mišios Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje;

13.00 val. interaktyvaus projekto „Vilniaus kalbančios skulptūros“ pristatymas Jono Basanavičiaus aikštėje, kur bus prakalbinta J. Basanavičiaus skulptūra;

14.00 val. Vasario 16-osios minėjimas prie Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų Vilniuje;

15.00 val. ceremonija prie 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos signataro – Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos pirmininko, partizanų generolo Jono Žemaičio-Vytauto paminklo aikštėje prie Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos;

18.00 val. simbolinių Vasario 16-osios laužų uždegimo ceremonija Vilniaus Gedimino prospekte;

19.00 val. iškilmingas koncertas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimui, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje (įėjimas su bilietais).NAUJAUSI KOMENTARAI

to Atmerkim akis

to Atmerkim akis portretas
Mautu žydelis i londona bet apsauga AZOV už nugaros kruvinom iki alkuniu rankom šautuvus įrėme Juk amžinai nekariaus reikės kažkam atsakyti jankiai rankas nusiplaus aišku aiškinsis kas kaltas kas buvo blogai ir tikrai jam kaip sakašviliui ar navalnui sėdėt neteks tai ne šlipso valgymas tai griuvėsei žuve žmones tai Merkel paaiškino kodėl pažeidė sutarti ginklavo zelionka ukraina su nato ir kalbos kad reik nušluot rusija išnaikinti Reik protauti kad rusija BRANDUOLINĖ šalis ir ne sutraukai žydui vaidinti Napaleonu ar hitleriu Ir ko tiems jankiams užjūryje nesisėdi taip ir trauke ant naftos iškasenu turtingos rusijos kvapo sumanė iš rusišku mešku atimti ju miškus Juk jau daug laiko praėjo nuo paskutinio grobio IRAKE bet čia ne irakas ar indenai čia didinga šalis

to Atmerkim akis

to Atmerkim akis  portretas
Patarčiau ne pramerkti o atmerkti AKIS Matyt žmogeli dar ne visai supranti kad kalbi apie tuos ale prastus ukrus Ten tokiu nėra ten visi iki vieno išsigimėliai Juos dabar tikrai neišvysit nes tai visi visiški mafijozai išdavikai grobikai Tai pačio žemeusio lygio tauta Jie tik ikėle koja i lietuva apkarstė savo vėliavom nes jie atėjo atimti iš jusu lietuva o ne pasišvečiuoti Kiek ju po karo stalino čia atveštu chacholu treme muše mus lietuvius buožėm vadino grūdo i vagonus Vežė mus i sibira o patys kraustėsi i musu butus Kaip jus nesuprantat negirdit kas perša mums juos i brolius landzbergys adamkėvičius bankioras buve komunistai Man viena ukrainietė paklausus kam mums kabina savo vėliavas atsakė kad mano tas trispalvis skudurasčia nekabos Ir dar žmogau kad tiem mafijozam ir vadovauja zelenskis Tai brudas žydas prisiplėšes ir išnaikines ukrus O ukrijos jau nera zelionka jau tapo milijardierius mautu dabar i londona kur nama nusipirko bet nieks jo neleidžia

<<<<<ATMERKIM AKIS IR APSIDAIRYKIM ,APŽIŪRĖKIM

&lt;&lt;&lt;&lt;&lt;ATMERKIM AKIS IR APSIDAIRYKIM ,APŽIŪRĖKIM portretas
AR tikrai šiandien valstybės atkūrimo šventė? MANO SUPRATIMU ŠIANDIEN YRA VALSTYBĖS PRARADIMO GEDULO DIENA.....GERAI DIRBA LIETUVOS NUSIKALTĖLIS seimo pirmininkės senelis.. VILNIUS PILNAS UKRAINOS MAFIJOS SUPIRKINĖJANTYS TAI KAS PRIKLAUSO LIETUVAI . Tai neliečia paprastų ukrainiečių....ZELENSKIS PRADEDA KALBĖTI ,JOG JAU NEŽINO UŽ KĄ KARIAUJA....PILNI JAV LAIKRAŠČIAI APIE NENORĄ KARIAUTI ,NES PRADEDA SUVOKTI ,KAD KARO REIKIA MAFIJOZAMS....dideli pinigai .. TAI FAKTAS
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių