VVTAT skyrė 300 tūkst. eurų baudą „Jozitai“

  • Teksto dydis:

Alternatyvių degalų įstatyme numatyta, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse turi būti prekiaujama benzinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,6 proc. biodegalų, ir dyzelinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų. Už šių reikalavimų nesilaikymą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) bendrovei skyrė 300 tūkst. baudą, rašoma pranešime spaudai.

Anot VVTAT, Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Šilutės r. UAB „Jozita“ priklausančiose degalinėse atrinkti benzino ir dyzelino bandiniai buvo ištirti VVTAT Naftos produktų laboratorijoje ir Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro Vilniaus Radiocarbon laboratorijoje, kuri nustatė, jog penkiuose dyzelino bandiniuose buvo nustatyta mažiau kaip 6,2 procento biodegalų, skaičiuojant pagal bendrą degalų ir biodegalų mišinio energinę vertę.

UAB „Jozita“ Alternatyviųjų degalų įstatymo pažeidimą padarė pirmą kartą.

Įvertinusi visas bylos aplinkybes, VVTAT už Alternatyviųjų degalų įstatymo 16 straipsnio 6 dalies pažeidimą UAB „Jozita“ skyrė 300 tūkst. baudą.

Nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Portalas „Delfi“ susisiekė su „Jozita“, tačiau įmonė atsisakė komentuoti, ar sprendimą skųs.

2021 m. priimtu Alternatyvių degalų įstatymu Lietuva siekia mažinti transporto sektoriaus poveikį klimato kaitai ir aplinkos oro taršai, siekiant, kad 2030 metais atsinaujinančių energijos išteklių dalis transporto sektoriuje, palyginti su bendruoju galutiniu energijos suvartojimu transporto sektoriuje, sudarytų ne mažiau kaip 15 procentų.

Minėtas įstatymas numato nuoseklų perėjimą prie  transporto sektoriaus energijos šaltinių įvairovės, nustatant įpareigojimus degalų tiekėjams dėl degalų iš atsinaujinančių energijos išteklių tiekimo, didinant pažangiųjų biodegalų naudojimo mastą.NAUJAUSI KOMENTARAI

griūk negyvas

griūk negyvas portretas
Jozita nusipirko etanolio visą cisterną ir važinėjo po savo degalines ir skiedė benzą ir dyzelį, kad ekologiškesnis būtų??? Nepasisekė, truputį per mažai atskiedė....Koks beprotis gali užsiimti tokiais niekais? Ir kas čia per reikalavimai taikyti būtent 6,2 ir 6,6 % proc bioetanolio skiedimo normas? Kodėl ne 5 ar 6 %, o 6,2 ir 6,6 %??? Kam naudingi tie skaičiai po kablelio?? Ir su kokia įranga atliko tuos matavimus, kad buvo fiksuota toks mažas neatititikimas??? Skirtumas tarp pvz 6 ir 6,2 % viso labo tik 3,3 %. Garantuotai kažkieno užsakymas buvo susidoroti su Jozita.

gaila

gaila portretas
kad Vilniaus kaime nėra Jozitos, į N.Vilnią toli man važiuoti.

Konkurentų susidorojimas

Konkurentų susidorojimas  portretas
Ir ne kitaip.
VISI KOMENTARAI 29

Galerijos

Daugiau straipsnių