Ministrė: daliai „Belorus“ darbuotojų bus pasiūlytas kitas darbas

Baltarusijai priklausančiai Druskininkų sanatorijai „Belorus“ pritaikius Europos Sąjungos (ES) sankcijas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad vienintelė galimybė padėti įmonėje dirbusiems žmonėms – pasiūlyti kitą darbą.

Monikos Navickienės teigimu, dalis sanatorijos darbuotojų tikrai galėtų gauti darbą šalia esančių  savivaldybių slaugos ar socialinių paslaugų įstaigose.

„Dabar suprantame, kad trūksta ir slaugių, ir socialines paslaugas teikiančių žmonių. Perspektyvų bent daliai žmonių susirasti darbą greičiau tikrai turime ir labai intensyviai dirbame, kad pavyktų to pasiekti“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė ministrė.

Pasak jos, sanatorijos darbuotojai, užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, draudžiami socialiniu draudimu, jiems priklauso valstybės garantijos ir nedarbo išmoka, tačiau taip pat planuojamas  priemonių paketas, kad jie būtų skatinami greičiau susirasti kitą darbą arba persikvalifikuoti.

M. Navickienė pabrėžė, kad Vyriausybė neturi galimybių atšaukti sankcijas, nes jas pritaikė ne Lietuva, o Europos Komisija.

„Žinant, kad sankcijos kaip tokios bet kuriuo atveju Baltarusijos režimui yra pritaikytos pagristai ir mes neturėtume jų kvestionuoti, tačiau suvokdami, kad ta konkreti situacija Lietuvos įmonei atsiliepia Lietuvos žmonėms, galime tik pasiūlyti papildomą pagalbą ir tą darome“, – sakė M. Navickienė.

Seimas ketvirtadienį turėtų įteisinti specialią sankcijų taikymo išmoką, kurią gautų „Belorus“ darbuotojai Lietuvos piliečiai. Iš beveik 400 sanatorijoje dirbančių žmonių apie 350 yra Lietuvos piliečiai.

„Belorus“ atvejis yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kai šalies įmonei pritaikomos tarptautinės sankcijos. Jas pritaikius, gruodžio viduryje bankas „Swedbank“ įšaldė sanatorijos sąskaitas.

ES pritaikė sankcijas Baltarusijos prezidento administracijos Vyriausiajai ūkio valdybai, kuriai priklauso sanatorija „Belorus“.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių